Autor Zpráva
POKI
Profil *
Ahoj.

Myslim ze nejaka starsia verzia Ps je zadarmo. Neviete mi poradit ktora to je a kde sa da stiahnut? dik.
ondrej012
Profil
asi iba triall verzia...
Nox
Profil
Studentské verze jsou velmi slevněné (cca něco přes 1kKč), ale nejde na nich dělat komerční věci
Matty
Profil
Někde jsem slyšel, že Adobe chce udělat PS verzi zdarma, která by ale měla méně funkcí. Ovšem tu jsem nikde nenašel :-(
POKI
Profil *
Hm...dik za odpovede. Ja som pocul ze tie starsie verzie sa daju pouzivat zadarmo. Ale asi som sa mylil. Som pozeral ze CS 3 stoji cca 30 000. to je dost.
ondrej012
Profil
je aj online photoshop
Lexter
Profil
No je taky mozno sáhnout po levnějším řešení, jako je třeba Pixel, třebas v betaverzi nebo využít sadu freeware nebo OS.

Jinak plnohodnotnou náhradu Photoshopu zdarma nikde nenajdeš.
shaggy
Profil
Buď skúsiš tú študentskú verziu (ktorá je za veľmi dobrú cenu), alebo nejaké z variant postavenú na GIMPe, napríklad toto:
http://www.gimphoto.com/
Měsíček
Profil
Photoshop a zadarmo? :)) To by zkrachli do sekundy, myslím, že GIMP je docela dobrou náhradou.
Joker
Profil
Měsíček
Ne plný, ale taky jsem slyšel, že nějaká osekaná verze Photoshopu zadarmo bude.
Podobně jako Microsoft chystá (nebo už má?) "zadarmo" (adware) osekané Office, alias MS Works.
j1rka
Profil *
No já taky někde četl že starší verze je zadarmo ke stažení ale asi je to blbost.
Jinak si myslím že pokud to nepotřebuješ na komerční použití tak studentská verze je dobrá a myslím že ani ta cena není na ten soft moc velká:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105H4508C1KQ000FWQ
Měsíček
Profil
No, ale už si dokážu představit někoho kdo používá PS pro "ne"komerční použití to mu je pak vlastně PS skoro na nic .. pro vlastní potěšení něco načmrkat a poté zahodit, no pro mě by to nebylo to pravé.
j1rka
Profil *
ntj...ale když se někdo učí nebo si jen opravuje fotky a dělá grafiku pro sebe tak mu to stačí. A ani nelegální verzi nemužeš použít pro komerční použití takže to vyjde na stejno.
Lexter
Profil
j1rka
když má někdo nelegální verzi, asi si těžko bude lámat hlavu s tím, že ji nelze používat pro komerční účely. IMHO ji není možné používat pro žádné účely. To že to adobe tajně podporuje nechme prosím být.

ntj...ale když se někdo učí nebo si jen opravuje fotky a dělá grafiku pro sebe tak mu to stačí.
Tady jsem nikdy nepochopil, proč si k tomuhle účelu všichni stahují psko. Asi aby byli kůl. Já sám ho používám spíš omezeně a to jen při náročné a složité grafice, kde potřebuji třeba cmyk, více bitů na kanál než jen 8 a některé další vlastnosti, které obyčejní uživatelé využijí buď strašně málo nebo spíš vůbec. A pak kdejakej trolt nadává, že třeba gimp neumí cmyk či 16/bit na kanál. Samy ale ani neví co to je. Ale co, jdou s davem.
j1rka
Profil *
No já jsem s gimpem taky dělal ale jednou jsem vyzkoušel ps a zustal jsem u něj. Dělá se tam totiž mnoho věcí lépe a jednodušeji. Né že bych šel za davem. Spousta věcí mi totiž v gimpu chybí.
Lexter
Profil
j1rka
Šak pak není důvod používat gimp. ;) taky jsem neřekl, že se to týká všech :).
j1rka
Profil *
jj...znám hodně lidí kteří na každou blbost potřebují kradený PS a přitom by jim stačil gimp.
Miloš
Profil
j1rka
přitom by jim stačil gimp
Některým dokonce M$ Malování ;-)
DoubleThink
Profil *
Photoshop a zadarmo? :)) To by zkrachli do sekundy, myslím, že GIMP je docela dobrou náhradou.
Společnost s ročním ziskem něco přes tři miliardy dolarů by asi vydržela trochu dýl.

Som pozeral ze CS 3 stoji cca 30 000. to je dost.
Pokud to chceš na webdesign, zkus Fireworks. Kromě toho že je výrazně levnější, je taky na návrh stránek přímo určen a tím pádem líp vybaven.
honzalunek
Profil
Poridte si Adobe Elements .. stoji pod 2000 a da se koupit i "zadarmo" s nejakym HW Funkcne je temer to same ..jen nema treba rozklad do cmyku..coz ale pro web stejne nema vyznam.
POKI
Profil *
Este mi kamarat hovoril ze vela firiem prechadza na Adobe InDesign. Ten program je cim odlisny? lepsia volba? A co Corel? Ako aby ste ma pochopili ja zakladam firmu a potrebujem tam vsetko legalne, noa nejaky graficky program.
Timy
Profil
POKI
To je nesmysl, protože InDesign je stvořený na něco úplně jiného, ne primárně na grafiku. InDesign je DTP nástroj, dělá se v něm třeba typografická úprava textů, sazba atp. Tedy je důležité, na co to vlastně potřebuješ. Jestli na web, kup ten Fireworks, stojí deset tisíc, to není zase tak hodně.
Lexter
Profil
Já můžu doporučit Pixel image editor, dříve známý jako Pixel32, stojí teď 32 babek, sice je to zatím beta a má hodně chybek, sem tam padá, ale za 32 babek máš zajištěny updaty do verze 2.0. Já si ho zrovna objednal jako editor do linuxu. Přes jeho chyby a prozatímní beťácké nedokonalosti jde o vynikající nástroj. A ušetřím 68 babek za finální 1.0 a 100 babek za finální 2.0.
Mastodont
Profil
Timy
Fireworks bych teď nekupoval, na podzim je venku nová verze.
ondrej012
Profil
Mastodont
ale naučí sa na ňom robiť až na budúci rok keď výjdu na tu novú verziu tutorialy
Lexter
Profil
ondrej012
prosímtě, stačilo by, kdyby všichni psali návody dejme tomu pro pixel nebo jen gimp a nebo jen photoshop. Průměrně inteligentní člověk si to vždy odvodí. Je to všechno na jedno brdo.
Timy
Profil
Mastodont
To jsem nevěděl. Ale aby se to pak neposunulo a chudák POKI by byl rok bez editoru :o).
orava
Profil
photoshop CS4 beta je zadarmo

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0