Autor Zpráva
jxj
Profil *
PLS o radu.
1.Jak má vypadat správně podle pravidel pod. komentář protože mám doma dvě knihy a všude je psaný jinak tak nevím.

2. je to validní?
Měsíček
Profil
Ten obyčejný ne, DGX popisuje, ale řešení jak ho udělat validní http://latrine.dgx.cz/kouzlo-s-podminenym-komentarem
Chamurappi
Profil
Reaguji na jxj:
1) MSDN: About Conditional Comments.
2) Polovina ano, polovina ne. Je to ale docela fuk.
jxj
Profil *
Mužete mi pls napsat teda validni komentař který by se měl používat? Nemám čas to teď všechno pročítat protože bych to musel ještě z angličtiny překládat protože anglicky neumím.
PLS vždyť to jsou jen dva řádky. Díky
vertigo4
Profil
jxj
a na co to potřebuješ mít podmíněný komentář validní? to je jak kdybys chtěl navoňet ho*no...
jxj
Profil *
No aby podle validatoru to bylo ok.
Měsíček
Profil
Ty děláš stránky pro Validátor? .. ten si to nezaslouží. Mimochodem proč to sám nevyzkoušíš "který je validní" http://validator.webylon.info/#validate-by-input
Joker
Profil
jxj
Podmíněný komentář na co konkrétně? Ony jsou totiž různé.

Například tohle je podmíněný komentář z mého webu, který nahraje soubor ie.css jenom pro IE6 a starší:
    <!--[if lte IE 6]> 
      <style type="text/css" media="all">
      @import'/css/ie.css';
      </style>
    <![endif]-->    


Zvýrazněná část je "podle pravidel" vnitřek komentáře, ale IE zkontroluje podmínku a při splnění dané podmínky (zde IE starší nebo roven verzi 6) zpracuje jako by to komentář nebyl.
joe
Profil
Validnost nevalidnost. Na tom přece vůbec nezáleží.
jxj
Profil *
Joker: Na co? No to je jedno tam se pak jen mění to lte na něco jiného třeba gte atd.
joe: no to ne ale když by se tím chtěl člověk živit tak plno zakázek co jsem četl mají podmínku aby to bylo validní.

P.S.: jinak to jde použít i na IE7 ?
jxj
Profil *
Jo a tam se musí používat ta metoda import? To nemuže byt přes link.
Měsíček
Profil
Reaguji na neuživatele jxj:

"P.S.: jinak to jde použít i na IE7 ?"

Na stránce, kterou tady poslal Chamurappi by jsi se to mohl dozvědět, mimochodem jestli neumíš anglicky existuje googlí překladač.

Adresa přeložené stránky:

http://translate.google.cz/translate?u=http%3A%2F%2Fmsdn.microsoft.com %2Fen-us%2Flibrary%2Fms537512.aspx&sl=en&tl=cs&hl=cs&ie=UTF-8

je to sice překlad "špatný", ale pro nejdůležitější informace by měl postačit.
Joker
Profil
Erm, upřesnění mého minulého příspěvku: ten kód co jsem napsal ve skutečnosti soubor /css/ie.css importuje jenom pro IE6 a IE5.5. Je to udělané záměrně, ale už to tak nesouvisí s podmíněnými komentáři.

- Normální prohlížeče* a všechny verze IE starší než IE5 kód interpretují jako komentář, vzhled stránky neovlivní
- IE7 pozná podmíněný komentář, ale vzhledem k podmínce ho ignoruje, vzhled stránky neovlivní
- IE6 a IE5.5 poznají podmíněný komentář, zpracují kód a načtou soubor ie.css
- IE5 pozná podmíněný komentář, zpracuje kód, ale nenačte soubor ie.css, protože nepochopí deklaraci @import'/css/ie.css'; (zapsáno bez mezery)

(* říkám "normální prohlížeče" ve smyslu "prohlížeče chovající se podle normy", myšleno doporučení W3C)
Joker
Profil
jxj
Na co? No to je jedno
No to jedno není, protože ty komentáře pak vypadají různě.

P.S.: jinak to jde použít i na IE7 ?
Jde to použít na Internet Explorer od verze 5 dál (nevím jak IE8, ale nejspíš taky)
Joker
Profil
Ještě jedna poznámka:
Z toho, že IE podporuje podmíněné komentáře až od verze 5 vyplývá, že negativní podmíněný komentář nemusí vždy fungovat úplně podle očekávání, příklad:

<!--[if !IE]> -->
<h1>Nepoužíváte Internet Explorer</h1>
<!-- <![endif]-->

...IE4 napíše "Nepoužíváte Internet Explorer"
joe
Profil
jxj
Udělat validní stránky není nic težkýho. O dost težší je udělat kvalitní web s kvalitním obsahem.
Radši se soustřeďuju na web než na validnost. Validátorem akorát zkontroluju stránku, jestli někde nechybí koncový tag apod. Stejně tak bych se nezabýval nějakými warningy, jako jsou třeba prázdné tagy. Například <span></span>. Nevím proč je to chyba, nesetkal jsem se s tím, že by to někde nefungovalo. Asi už jsem přežil starší prohlížeče :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na jxj:
PLS o radu.
Řádek 1, znak 1: neznámá zkratka „PLS“.

Mužete mi pls napsat teda validni komentař.
Řádek 5, znak 11: nezmámé slovo „pls“.

PLS vždyť to jsou jen dva řádky
Řádek 6, znak 1: neznámá zkratka „PLS“.

protože bych to musel ještě z angličtiny překládat protože anglicky neumím
Podívej se na tabulku příkladů dole na té stránce a prozkoušej si je v českém validátoru. Narazíš-li na příklad z té nevalidní poloviny, validátor ti česky poradí.


Reaguji na Jokera:
...IE4 napíše "Nepoužíváte Internet Explorer"
Všichni Explorerové od verze 1.0 podporují element <comment>, který ostatní prohlížeče interpretují jako neznámý a jeho obsah zobrazují. Škoda, že ho paličáci z Netscapu aktivně pohřbili. Komentář na úrovni značkování by byl hezčí a škálovatelnější (pomocí atributů) než ta SGML <!--zrůda-->.


Reaguji na joa:
O dost težší je udělat kvalitní web s kvalitním obsahem.
Obsah je důležitější než kód, ale kodér dodává většinou právě jen kód a dobrý kód (čímž nemyslím zrovna validní) je nutný pro srozumitelnou interpretaci obsahu.

Například <span></span>. Nevím proč je to chyba
To není chyba autora stránky, ale úlet HTML Tidy. Tidy je průměrně inteligentní uklízečka, ne validátor.
Joker
Profil
Chamurappi
Všichni Explorerové od verze 1.0 podporují element <comment> ...
Mně se to nezdá jako vhodné řešení. Právě z toho důvodu, že je pravidlo neznámé značky ignorovat a jejich obsah zobrazit. Tzn. při použití konstrukce <comment>toto je komentář</comment> nikdy nelze zaručit, že komentář zůstane skrytý. Navíc jeho použití v hlavičce webu by pak mohlo mít ještě horší důsledky.

Vlastně je to stejný problém, jako v případě značky <meta> (myslím tím toto: <meta> má teoreticky zbytečný atribut content, ve kterém je obsah značky, u ostatních značek umístěný uvnitř značky. Místo třeba <meta name="author">já</meta> je <meta name="author" content="já">. Je to právě kvůli tomu, aby se případnému prohlížeči nepodporujícímu <meta> zabránilo zobrazit obsah značky)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
při použití konstrukce <comment>toto je komentář</comment> nikdy nelze zaručit, že komentář zůstane skrytý
Vždyť o to jde. V Exploreru se jeho obsah ignoruje, jinde ne — je to „podmíněný komentář“ filtrující úplně všechny verze Exploreru.
<comment>
<h1>Nepoužíváte Internet Explorer</h1>
</comment>

jeho použití v hlavičce webu by pak mohlo mít ještě horší důsledky
Ano, mohl by přes něj někdo připojit speciální stylopis.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0