Autor Zpráva
l@m@
Profil *
ako sa nastavuje pozícia keď mate napr 16" monitor a date 10px od prava sa to inak zobrazi na 17" monitore..ako sa v tomto prípade pozicuje...dik a sorry lebo som l@m@
panther
Profil
l@m@
a máš nějaký důvod pozicovat 10px zprava?
Jestli myslíš "jen" pravý okraj 10px, stačí zapsat body {margin: 0 10px 0 0;}
l@m@
Profil *
panther
Že máš obrázok a pozíxciu dáš left: 12px a je rozdiel 12px v 16" monitore a v 17" monitore chapes?
Měsíček
Profil
Tak to se nijak nejspíše obejít nedá ;) a nebo dá, ale prasácky složitě se spojením JS, CSS a PHP -> je to zbytečné.
Nox
Profil
Měsíček
Že by %?
Ale nejsou moc přesný, no
Měsíček
Profil
Ale i tak to bude vypadat vždy jinak :)
l@m@
Profil *
Měsíček
ale akože sa niektoré stránky zobrazujú v odlišných "veľkostiach" rovnako? :-(
l@m@
Profil *
Nox
to som skúšal ale tiež je rozdiel 19% z 16 a 19% z 17
Joker
Profil
l@m@
to som skúšal ale tiež je rozdiel 19% z 16 a 19% z 17
Hehe, jo. To je potřeba si ujasnit, v jakém rozměru chcete, aby to bylo stejně.
Příklad: Vykreslím svislou linku v nějaké vzdálenosti od levého okraje a zobrazím to na PDA s displejem o šířce 10cm a 640px, monitoru o šířce 40cm a 1600px a plátně o šířce 150cm a 800px:
- linku vykreslím na pozici 400px, bude od pravého kraje: na PDA vzdálena zhruba 2/3 plochy a 6,25cm; na monitoru vzdálena 1/4 plochy a 10cm, na plátně vzdálena polovinu plochy a 75cm.
- linku vykreslím na pozici 10cm, bude na PDA na pravém okraji ve vzdálenosti 640px, na monitoru v 1/4 plochy vzdálena 400px, na plátně poblíž levého kraje ve vzdálenosti 53px
- linku vykreslím na pozici 50%, bude všude uprostřed, na PDA ve vzdálenosti 320px a 5cm, na monitoru 800px a 20cm, na plátně 400px a 75cm.

Teď záleží jen na tom, kterou variantu potřebujete.
l@m@
Profil *
Joker
vôbec nechapem:-(..Mám v CSS backround-position: center ....obrazok.gif ( lista na menu) a nastavim ju aby bola na spravnom mieste- left: 10px ..ale v mojom 16" monitore to je dobre ale kamošov 17" monitor to posunie doľava 10px ale backround je v strede čiže sa to posunie a nie je to na správnom mieste...Ako na to?
Joker
Profil
ale kamošov 17" monitor to posunie doľava 10px
Že by si monitory posouvaly webové stránky jak je napadne?

Co prohlížeč, je na obou počítačích úplně stejný?
l@m@
Profil *
Joker
Vieš ako som to myslel....ano obidvaja mame mozilu
Joker
Profil
v mojom 16" monitore to je dobre ale kamošov 17" monitor to posunie doľava 10px ale backround je v strede

obidvaja mame mozilu
...a přitom na jednom počítači to je posunuté o 10px a na jednom není?
l@m@
Profil *
môj PC
kamosov pc
neumělec
Profil *
Ahoj, mám stejný problém. Prosím koukněte se na www.jakubd5.wz.cz je to jenom obyčejná tabulka. U mě doma jej mám přesně ve stejné zvdálenosti od levého i pravého okraje, ale u kámoše jej mám hozenou více v pravo. Co s tím mam udělat abych to měl ve všech monitorech stejný? Já mam monitor 19" a kámoš 16". Chtěl bych ať se to otevře v jakkoliv velkém monitoru aby to bylo vždy na středu a vůbec si nevim rady. Díky moc
Aleš Janda
Profil
Vycentrujte to. Ale ne posunutím o přesnou pozici (to je jasný, že to u každého bude jinak), ale prostě vycentrováním:
margin: 0px auto;
l@m@
Profil *
Aleš Janda
ale keď to nechcem centruvať ale trocha doľava ale nie úplne mám potom čo spraviť? :-(
Railbot
Profil
l@m@
Leda javascriptem zjišťovat šířku viewportu a podle toho stránku umisťovat. Nevymyslel sis nejrozumnější věc.
l@m@
Profil *
Railbot
a ako sa to da inak?
l@m@
Profil *
skuste sa mi ešte pozrieť na zdroják ...CSS mam externe zatiaľ aby som ho mohol upravovať a ešte to nie je nakonfigurované pre ie...
Aleš Janda
Profil
l@m@
Dá se to jinak :-) Vedle té stránky samotné dej napravo nějaký neviditelný okraj (ideálně definovaný v procentech). Když to pak vycentruješ i s okrajem, bude to trochu šouplé vlevo.
l@m@
Profil *
Aleš Janda
aký okraj napriklad?
Aleš Janda
Profil
Border anebo prostě vedle flákni nějakej div. Ovšem čistší bude ten border.
l@m@
Profil *
Aleš Janda
keď mám byť úprimný nechápem..skús mi dať sem trochuu kodu prosiiiiim...
neumělec
Profil *
Vycentrujte to. Ale ne posunutím o přesnou pozici (to je jasný, že to u každého bude jinak), ale prostě vycentrováním:
margin: 0px auto;

Prosím, mohl bys mi to vycentrovat, tak jak jsi říkal? Aby to bylo na všech monitorech stejné. Zkoušel jsem to sám, ale nejde mi to.

<body bgcolor="white" text="black" link="blue" vlink="purple" alink="red" topmargin="20" marginheight="20" leftmargin="135" marginwidth="135">
Aleš Janda
Profil
l@m@
Koukám, že už ti to chodí ;-)

neumělec
Takhle nějak:
<table border="1" width="940" style="margin: 0px auto;">
j1rka
Profil *
Můžu se zeptat k čemu to tak nutně potřebuješ? Myslíš že uživatel který ma jinačí rozlišení pozná že je to o trochu posunuté? Mu se to bude zdát jako normální. Zbytečně si takhle více za*** kod.
ja
Profil *
j1rka
trocha?
j1rka
Profil *
jo takhle. Sorry nevšiml jsem si těch screenu. SORRY.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0