Autor Zpráva
lokutus7323
Profil *
Ahoj,
na svém PC mám Win XP SP2 (také i hamachi) a easyPHP1.8 ..ve kterém dělám aplikaci v PHP, chtěl bych jí ukázat kamarádovi, ale nechci to dávat na ic.cz ani na wz.cz ..mohli byste mi poradit jak mu zprístupnit pomocí mé IP danou složku v PC..děkuji
Akacko
Profil
lokutus7323
Máš veřejnou IP?
Timy
Profil
Jestli máš veřejnou IP adresu, tak stačí napsat do prohlížeče svou IP a dostaneš se k sobě na počítač. Možná bude ještě třeba vypnout firewall nebo v nastavení apache přidat:

Listen tvojeIP
ShiraNai7
Profil
Potřebuješ mít buď veřejnou IP adresu (tzn. IP adresa tvého PC = tvá IP v internetu) nebo musíš na routeru přesměrovat určitý port na tvou adresu ve vnitřní síti (tvá IP adresa v internetu je IP routeru, tvá je "schovaná za ním", většinou ve tvaru 192.168.1.x). Nejjednodušší je to opravdu dát někam na net...
lokutus7323
Profil *
takhle..nevím zda mám veřejnou IP..I mám statickou, to vím jistě..
Akacko
Profil
lokutus7323
Že je statická neznamená, že je veřejná. Jakého máš poskytovatele?
ShiraNai7
Profil
Dej Start > Spustit > cmd > napiš "ipconfig" (bez uvozovek) a dej ENTER - tam zjistíš, jakou máš IP. Pokud je, jak jsem psal, v tom tvaru 192.168.... tak seš za routerem (jako že funguje jako DHCP server).
ShiraNai7
Profil
Akacko
na poskytovateli moc nezáleží, i kdyby měl danou statickou IP adresu, ještě může být za tím routerem, takže by i tak musel přesměrovávat
Akacko
Profil
ShiraNai7
Podle poskytovatele se dá zjistit, jakou má IP. Pokud nemá veřejnou tak mu přesměrování moc nepomůže.
ShiraNai7
Profil
Akacko
Tak to je jasné, ale co jsem zatím viděl už větší množství poskytovatelů, tak všude byla veřejná. Neveřejnýma adresama se poskytovatelé brání tomu, aby jejich klienti nedělali ze svých stanic servery a nezatěžovali tak síť více, než je třeba. Pokud je toto jeho případ, tak máš pravdu - má smůlu.
lokutus7323
Profil *
Ahoj,
problém vyřešen..nevím jak, ale nermálně jsem si přes radu od Timy a EasyPHP rozjel server...kamarádi odskoušeli, funguje i jim...

PS: už mám i FTP..


jinak děkuji moc


(ještě vymakat internet:D)
havs
Profil
Kdysi jsem zkoušel, ještě na w98, autorem zmiňované Hamachi a server byl přístupný na obou IP, té přidělené od Hamachi i na mé IP současně. Hamachi by mohlo být řešení pro ty, kterým to připojení neumožňuje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0