Autor Zpráva
panmagor
Profil *
Dobrý den!

Učím se PHP kolem 4 měsíců. Ale přijde mi, že neumím vůbec nic.. Za ty 4 měsíce jsem schopný navrhnout databází, pak s ní pracovat- ukládat a tak.. Pak zvádnu nějaký ten formulář ověřit.. Jak poznat, že člověk na to prostě nemá? Moje dosavadní práce vypadá tak, že něco napíšu, pak to půl hodiny debuguju. Zatím vrchol díla je toto:

http://chernobyl.wz.cz/redakcni/index.php

Pokud zadáte http://chernobyl.wz.cz/redakcni/login.php (údaje test/test) Tak vás to hodí do administrace...

Taky jste na tom v začátku takhle byli?
Měsíček
Profil
Reaguji na neuživatele panmagor:

"Učím se PHP kolem 4 měsíců. Ale přijde mi, že neumím vůbec nic.. Za ty 4 měsíce jsem schopný navrhnout databází, pak s ní pracovat- ukládat a tak.. Pak zvádnu nějaký ten formulář ověřit.."

Jestliže chápeš dobře vše co jsi zatím dokázal tak jsi na tom dobře.

"Jak poznat, že člověk na to prostě nemá? "

Obvykle tak, že ho to nebaví.
panmagor
Profil *
98% věcí chápu. Některé věci jsou bastly (jako třeba ten login, který jsem tvořil s kolegou). Mě to právě baví, ale občas mám pocit, že na to prostě nemám, že učení jde hodně pomalu a jestli by nebylo lepší se to přenechat jiným. Nemluvě o přehlednosti kódu..
xy125
Profil
Nevím sice jak vypadá kód, ale podle mě je to dobrý, na to, že se učíš 4 měsíce. Z toho debugování si nic nedělej, podle mě je to v začátcích normální. Než se ti zažije veškerá syntaxe to chvíli trvá.

A jak člověk pozná, že na to nemá? Podle mě podle toho, když něco chce a nedokáže to ani z pomocí googla a téhle diskuze udělat a musí si nechat napsat celý kód.

V začátcích jsem na tom byl stejně, já si připadám jako začátečník pořád, ale mě to neživí, je to jen můj koníček, tak je to jedno :-)
havs
Profil
Nejsem studijní typ, takže jsem používal cizí skripty a začátečnické trauma si tak rozprostřel asi do jednoho a půl roku. Ulevilo se mi, až když jsem začal i se svou mizernou angličtinou, rozumět manuálům (nejen PHP). A dodnes si myslím, že nemusím znát všechno, když vím, kde se o problému píše - nejsem taky profík.
panmagor
Profil *
Páchám sebevraždu a zveřejňuji kód :-)

chernobyl.wz.cz/redakcni.7z
Akacko
Profil
panmagor
Časem na vše začneš přicházet, vytvoříš si vlastí syntaxi, strukturu souboru, zjistiš co kde najit. Možná si koupiš pár knížek. Hlavně tě to musí bavit a nedělej to z donucení.
panmagor
Profil *
Mě to právě baví.. Knížek pár mám :-) Jenom mě mrzí, že pokaždé když si člověk myslí, že něčemu rozumí, tak vlastně zjistí, že zase nic neví... :-)
Joker
Profil
panmagor
Jenom mě mrzí, že pokaždé když si člověk myslí, že něčemu rozumí, tak vlastně zjistí, že zase nic neví... :-)
To je na tom právě bezva, ne? :-) Pořád jde objevovat něco nového, zdokonalovat se ;)
panmagor
Profil *
Takže myslíte, že na tom nejsem tak strašně?
Měsíček
Profil
Myslím, že jsi průměr.
Mastodont
Profil
pokaždé když si člověk myslí, že něčemu rozumí, tak vlastně zjistí, že zase nic neví
Něco podobného říkal už jistý Sokrates ...
panmagor
Profil *
OK. Díky za povzbuzení. Pořád kolem sebe slyším jak to dělám špatně, takhle že ne... Ale nikdo mi neřekne, no vidíš.. Tohle neni špatný..
Akacko
Profil
panmagor
Pořád kolem sebe slyším jak to dělám špatně, takhle že ne...
Na chybach se nejvíc naučíš.
warman
Profil
ja si myslim ze za 4 mesice je to celkem dobrej vysledek :) taky zalezi jestli si to ty 4 mesice delal kazdej den 12 hodin, nebo kazdej den 4 hodiny. a taky jestli si predtim umel jinej programovaci jazyk (napr.pascal), to hodne pomuze. Ale i tak me se to celkem libi :) ten web
RadoTP
Profil *
sice to neni k tematu, ale ten joystick v logu je bozi :)
panmagor
Profil *
Předtím jsem žádný jiný jazyk neuměl. A učím se kolem 3-4 hodin denně....

A to logo- To není moje práce :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0