Autor Zpráva
Glycerol
Profil *
Ahojky, nejsem zadnej fotoshopak, ale potreboval bych radu (nevim teda jestli se to da udelat) jak zpruhlednit barvu na vrstve. (konkretne bilou, tak aby prosvitala. Zkousel jsem to tou gumou co maze jednu barvu ale nevymaze nektere jakoby prehyby. Snad jste pochopili co tim "grafiků chtel rici. :)
Dekuji za precteni a prip. radu.
peta
Profil
Glycerol
jinymi slovy z pruhlednit celkove.
Gimp - pridat vrstvu - ctrl+c/ctrl+v vlozit obrazek
Gimp - dialog - vrstvy - nastavis na dane vrstve zpusob prekryvani s hlavni vrstvou (moznosti je nekolik, od vypaleni, po prisvetleni - duchy, ...), je tam moznost i jak moc se to ma prekryvat

Nebo
ctrl+c/ctrl+v vlozit obrazek
nechas oznacene - vrstvy - pruhlednost - barva bila - ok

Ve PS se to bude delat zrejme podobne.
Glycerol
Profil *
peta
Je diky za radu, :) Gimp bych si nainstaloval, ale je problem ze jsem na Guest uctu, bez admin prav. v PS jsem mirne pokrocilej, ale zpruhlednit celkove to neni. Ja potrebuji zpruhlednit jen jednu barvu. :) a toz to bilou.
Lexter
Profil
Glycerol
Selekce barev.

Teda podle toho, co je v té vrstvě. Pokud složitá fotografie, tak třeba ta selekce barev, je na to funkce v psku. Pokud je to nějaký jednoduchý vektor, tak tu bílou vyber třeba perem. Vybírat barvu můžeš i kouzelnou hůlkou. Zkrátka je moře možností.

Výběr pak třeba zkopíruješ (ctrl+c), vymažeš (delete), vložíš (ctrl+v) a už jen triviálně změníš hodnotu krytí. kdyby jsi ale ukázal vrstvu, kterou takto chceš upravit, poradili bychom ti lépe.
peta
Profil
Glycerol
viz Lexter
aha, ty chces asi neco jineho. Vybrat barvu a nekolik nejblizsich odstinu. K tomu jsou oznacovaci natroje typu obdelnik, elipsa a tebe zajima kouzelna hulka (vybere odstiny barev od bodu, kde kliknes), pak nastroj, ktery popisuje lexter. Ten nastroj zas vybere z obrazku vsechny odstiny v danem rozmezi od podle kliknuteho bodu. V Gimpu je to ikona mezi nastroji, oboji, co je to v PS netusim.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0