Autor Zpráva
warezov
Profil
Můj problém je následující

na adrese http://tvorba-webu-on-line.ic.cz/sothlink_home.html chci vložit obrazek, který je na serveru uložen na adrese adresa.

Otázka zní: Jak uspořádat hierarchii složek nebo jakej zápis atributu scr tagu img bych měl použít?

Vřele děkuji za odpověď
YoSarin
Profil
warezov
chceš dělat stránky o torbě webu a ptáš se na tohle?
<img scr="/sothlink/img/sothlink_uvodni_obrazovka.jpg" />
warezov
Profil
YoSarin
napsal jsem to podle toho jak si mi poradil


na ftp.ic.cz je zapis toho kousku kodu <img src="../img/sothink_uvodni_obrazovka.jpg" width="808" height="608" border="0" usemap="#Map" /> ale když dám zdrojovy kod stranky tam me to vyhodi <img src="sothlink/sothink_uvodni_obrazovka.jpg" width="808" height="608" border="0" usemap="#Map" />.

kde je chyba?YoSarin
YoSarin
Profil
warezov
Teď tě nechápu... :)
dej do toho html kódu přesně to, co jsem ti napsal...
A proč to máš celé v tabulkách proboha?
Měsíček
Profil
Pročpak tam YoSarine dáváš to lomítko na začátek adresy?
Bubák
Profil
na adrese http://tvorba-webu-on-line.ic.cz/sothlink_home.html chci vložit obrazek, který je na serveru uložen na adrese...
Chyba 404, obrázek tam nemáš.

Měsíček
Pročpak tam YoSarine dáváš to lomítko na začátek adresy?
Zvolil jeden z korektních způsobů zápisu cesty.
YoSarin
Profil
Aby se, Měsíčku, ta adresa dala použít i při přemístění té konkrétní stránky někam jinam... :) Jsem zvyklý obrázky zapisovat s absolutní cestou - třeba na blogu - používám .htaccess pro hezké URI, logo blogu je zobrazitelné na titulní stránce, ale i v jednotlivých kategoriích a jednotlivých článcích (což je přitom zanoření o dva adresáře) - kdybych používal relativní adresování, musela by být adresa k logu (a i k css apod.) jiná pro titulku, kategorii (zanoření o 1 adesář) i článek (zanoření o dva adresáře)... :)
Měsíček
Profil
Reaguji na Bubáka:

"Zvolil jeden z korektních způsobů zápisu cesty."

To jsem si všiml, jen mi šlo o to jestli má důvod dávat před složku lomítko (nebavil jsem se o tom jestli je to správné nebo ne).

Reaguji na YoSarina:

"Aby se, Měsíčku, ta adresa dala použít i při přemístění té konkrétní stránky někam jinam... :) Jsem zvyklý obrázky zapisovat s absolutní cestou - třeba na blogu - používám .htaccess pro hezké URI, logo blogu je zobrazitelné na titulní stránce, ale i v jednotlivých kategoriích a jednotlivých článcích (což je přitom zanoření o dva adresáře) - kdybych používal relativní adresování, musela by být adresa k logu (a i k css apod.) jiná pro titulku, kategorii (zanoření o 1 adesář) i článek (zanoření o dva adresáře)... :)"

Ta adresa by se přeci dala použít i bez lomítka a .htaccess by to také zvládl, .. jinak už to neřeš :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0