Autor Zpráva
Jožka
Profil
Dobrý den. Chtěl bych se prosím zeptat, jak by se dalo změnit pozadí buňky (<td>) v tabulce při přejetí myší, pokoušel jsem se to udělat přes CSS a funkce OnMouseOver a OnMouseOut níže. Moc děkuji za pomoc.

<table>
<tr>
<td style="background-color: white; " onmouseover="style='background-color: yellow; '" onmouseout="style='background-color: white; '">
<font>Ptakovina</font>
</td>
</tr>
</table>

Javascript mi stále píše nějakou chybu (v Mozzile).
panther
Profil
Jožka
Javascript mi stále píše nějakou chybu (v Mozzile).
a jakou chybu ti to píše v Mozille? A jinde (Opera, IE) ti to žádnou chybu nepíše?
Měsíček
Profil
máš to celé blbě ;) http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/table-row-hover.html
Měsíček
Profil
Když už tak:

<table> 
<tr> 
<td style="background-color: white; " onmouseover="this.style.backgroundColor='yellow';" onmouseout="this.style.backgroundColor='white';"> 
<font>Ptakovina</font> 
</td> 
</tr> 
</table> 


alespoň základy by jsi se naučit mohl ;)
jozka.sobotka
Profil *
Tak teda díky za radu takhle rychle jsem to nečekal ..... základy se určitě naučím. :-)
Dranel
Profil
Měsíček
A jak je to, když to chci bez třídy a ještě tak, abych nemusel předem znát barvu pozadí řádku? Takto?
<tr onmouseover="this.style.backgroundColor='#f00'" onmouseout="this.style.backgroundColor='???'"><td>První buňka</td></tr>
Měsíček
Profil
"A jak je to, když to chci bez třídy "

Však to "je" bez třídy.

"abych nemusel předem znát barvu pozadí řádku?"

transparent? :)
Nox
Profil
abych nemusel předem znát barvu pozadí řádku? Takto?
Pokud chceš měnit třeba na červenou, ale mít variabilní výchozí barvu tak ji imho musíš uložit do proměnný

A jinak - jestli to neslouží jen k procvičení, ale aplikaci někam, tak samozřejmě určitě přes CSS
Dranel
Profil
Měsíček
Takže dle tebe bude fungovat
<tr onmouseover="this.style.backgroundColor='#f00'" onmouseout="this.style.backgroundColor='transparent'"><td>První buňka</td></tr>

ať bude jakákoliv výchozí barva pozadí? Nemyslím si. Když bude pozadí žluté a pod tabulkou bude černá, tak bude řádek potom černý. A to já přeci nechci.

Nox
Pokud chceš měnit třeba na červenou, ale mít variabilní výchozí barvu tak ji imho musíš uložit do proměnný
Ok, to jsem chtěl vědět.

A jinak - jestli to neslouží jen k procvičení, ale aplikaci někam, tak samozřejmě určitě přes CSS
Důvod? Stejnak bych musel použít hover.htc a vyjšlo by to nastejno.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0