Autor Zpráva
Nicoolas
Profil *
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak se bude jmenovat sloupec, který bude obsahovat datum_vlozeni?

$articlequery = "SELECT DATE_FORMAT(datum_vlozeni, '%T dne %d.%m.%Y'), nazev FROM clanek WHERE id_clanku='$article' AND stav_editace='1' ";

$articleresult = mysql_query($articlequery) or die('Chyba při vyhodnocování MySQL příkazu');

$row = mysql_fetch_array($articleresult, MYSQL_ASSOC);

$datum = "{$row['?????']}";
$nazev = "{$row['nazev']}";

Chtěl bych proměnou z toho SELECTu dát do proměnné datum, ale nevím, jak (nechce se mi používat list()). $row['datum_vlozeni'] ani $row['datum_vlozeni'] nefunguje.

Předem moc dík.
yFang
Profil
Nicoolas
A row[0] nefunguje?
Nicoolas
Profil *
nefunguje
yFang
Profil
Nicoolas
Jo promiň, napsal jsem to blbě. $row[0], pochopitelně. :-)

EDIT: a napsal bych to asi takhle: $datum = $row[0];
Nicoolas
Profil *
to prave nejde. kdyz tam mam MYSQL_ASSOC, tak to nedava indexy cisla, ale vetsinou ty nazvy. reseni by bylo pouziti MYSQL_NUM, ale spis by me zajimalo, jaky index priradi MYSQL_ASSOC.
Mike8748
Profil
$articlequery = "SELECT DATE_FORMAT(datum_vlozeni, '%T dne %d.%m.%Y') AS moje_datum, nazev FROM clanek WHERE id_clanku='$article' AND stav_editace='1' ";

$articleresult = mysql_query($articlequery) or die('Chyba při vyhodnocování MySQL příkazu');

$row = mysql_fetch_array($articleresult, MYSQL_ASSOC);

$datum=$row['moje_datum'];
Nicoolas
Profil *
ajoo..ze me to nenapadlo:) moc dik
peta
Profil
Nicoolas
"spis by me zajimalo, jaky index priradi MYSQL_ASSOC"
Ze by
print_r($row);
nebo
var_dump($row);
Bez pojmenovani pres AS by to tam nemuselo byt, myslim.
Taps
Profil
peta
tak to můžu rovnou místo mysql_fetch_array použít mysql_fetch_assoc nebo ne ?
peta
Profil
Taps
jasne, pocitam, ze stranku
cz.php.net/mysql
se vsemy php mysl funkcemi zna a ze vi, ze argument2 je nekde nepovinny.

Mne slo spis o to vypsat, co ma v tom $row, kdyz ho to zajimalo.
sandra
Profil *
ahojte, ja mam taký menší problém ze som preinstalovala v PC icq a vymazala sa mi historia ´........ nedala by sa vrátit,??? mam vsetky kontakty aj subory len akurat historiu nie....... a potrebujem ju....... :( prosim niekto mi pomozte
e-meil: 0kitten_puss@azet.sk
peta
Profil
sandra
novy dotaz, nove tema. Jak se tyka tvuj prispevek dotazu "date_format"?

historie icq, konkretne u programu miranda-im se uklada do souboru. Tento soubor, pokud si nezkopirujes, tak jej nemas.
Jestli sis do ted myslela, ze si icq.com uklada komunikaci nekam k sobe na server a ze ma tak velke disky, tak se docela pletes.
Prava je, ze tyhle velke spolecnosti to mozna delaji a provadeji pak ruzne analyzy a sledovani pro fbi a tak.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0