Autor Zpráva
qetinka
Profil
Chci mít na webu větší množství fotek, jak je mám prosím co nejlépe upravit pro použití na stránky? Díky moc.
vydrus
Profil
Použij nějaký editor, třeba Gimp... pokud myslíš tohle :)
panther
Profil
qetinka
pro web, pokud se jedná o nějakou fotogalerii je dobře převést obrázky do formátu *.jpg (kvůli velikosti souborů), kromě originálních obrázků většího rozlišení (maximálně tak do 800*600 bych doporučoval) si udělej malé náhledy, které budeš na stránkách ukazovat před rozkliknutím. Hlavně je nezmenšuj pomocí HTML, kdy fotce 800*600 nastavíš width="100" a height="75"
qetinka
Profil
Mám přímo fotky, takže příponu jpg mají. Mám uložené v jedné složce fotky o velikosti 800*600 a ve druhé složce zmenšené ty stejné fotky o velikosti zhruba těch 100*75. Je to tak dobře? Ale myslela jsem, že i tak by se s nimi mělo ještě něco provést. Gimp mám, ale co bych v něm měla udělat, prosím?
Díky oběma :-)
panther
Profil
qetinka
Ale myslela jsem, že i tak by se s nimi mělo ještě něco provést. Gimp mám, ale co bych v něm měla udělat, prosím?

nic, co by si nutně k použití na stránky potřebovala. Tedy, jestli si k nim třeba nechceš něco přikreslit :o).

Jinak, co se těch velikostí týče, hlavně u náhledů, to ber s rezervou. Záleží také na tom, jak velký prostor na šířku jim vytyčíš, ale osobně nemám rád galerie, kde je vedle sebe na řádku více než 5 fotografií (kvůli přehlednosti). Většinou bývají obsahové části kolem 600px, proto jsem psal u jedné fotky asi 100px na šířku. Každopádně to neber jako něco, co je striktně dáno :o)
qetinka
Profil
Jasně, jasně :-) Díky :-)
Já mám vedle sebe buď 4 fotky na výšku nebo 3 fotky našířku. Jenže mám pořád problém s rozvržením stránky, abych měla ty fotky vycentrované uprostřed. Existují nějaké ty plovoucí layouty, jenže to se mi bude měnit šířka stránky a tím i počet fotek vedle sebe :-(
Řeším to tady, nevěděl bys prosím o něčem?
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=12&topic=7 6794&page=-1
vertigo4
Profil
qetinka
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=2&topic=76 162#5
qetinka
Profil
Vertigo díky, ale potřebovala jsem to menu svislé :-(
Miloš
Profil
Náhledy bývají často neostré – Gimp má doostřování ve filtrech (vylepšení).
Taky je rozumné, aby náhledy neobsahovaly EXIF (pro náhled opravdu zbytečnost, navíc zabírající zbytečné místo).
qetinka
Profil
Díky, ale jak to provedu prakticky? :-) Prosím, prosím :-)
vertigo4
Profil
qetinka
ne, to jsi mě asi špatně pochopila... já odkazoval na de facto to, co zde teď Miloš zmínil...
qetinka
Profil
Aha, jasně, asi jsem to nedočetla až do konce, omlouvám se a díky Ti za odkaz :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0