Autor Zpráva
Karvanky
Profil *
Dobrý den , mam větší problém v IE7 , nefunguje mi otvírání rámů v IE7 , Firefox žádný problém
Zde adresa stránek www.karvanky.cz
zdrojoví kod:
<html>

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title>ATC Karvánky </title>
</head>
<frameset framespacing="0" border="0" frameborder="0" rows="190,*">
  <frame name="hlavicka" src="header.htm">
<frameset framespacing="0" border="0" frameborder="0" cols="120,*,176">
  <frame name="menu" target="index" src="menu.htm" scrolling="no">
  <frame name="index" src="obsah.htm" scrolling="auto" target="_self">
  <frame name="menu2" src="menu2.htm" scrolling="auto" target="index">
</frameset>
</html>

děkuji za jakou koliv radu ohledně to ho to problému , 100% je to nějaká moje chyba
Mistr
Profil
Karvanky
A v čem je problém? To pro nás, co zrovna nemáme po ruce MSIE 7.

Mimochodem, co tam dělá atribut target? A krom toho bych před tag </html> doplnil ještě jeden </frameset>.
Karvanky
Profil *
v IE7 se všechny stránky otvírají přímo v rámu odkud je odkaz a ne ve v středním rámu , tudíž jsou jakoby nefunkční jelikož z rámu kde je menu , se nedá vyčíst obsah např. služeb
Mistr
Profil
Karvanky
Pak ke každému odkazu doplň atribut target, popřípadě definuj celé stránce base target - viz speciální návod. Dělej to až ve stránce, kde máš ty odkazy, nikoliv ve stránce, v níž definuješ rámovou strukturu.
Karvanky
Profil *
to už mam tak to napsaný base target v menu a v menu2 , díky tomu to funguje aspon ve firefoxu, ale IE7 je stále pro mě bohužel problém
Mistr
Profil
Karvanky
Proč máš vůbec to menu tvořené pomocí JavaScriptu? Šlo by, myslím, provést daleko elegantněji, ne?

Krom toho máš poměrně datově objemné fotografie. Téměř 1,5 MB/obrázek je skutečně hodně.
Karvanky
Profil *
to je musejí se zmenšít , na tom se bude dnes pracovat , majitel webu chtěl mít fotografie ihned tam , tak nebyl čas je zmenšit ani , java mi zatím to ho moc neříká a bohužel ani php jinak by ten web vypadal o dost lépe a určitě by i dobře fungoval
Mistr
Profil
Karvanky
nebyl čas je zmenšit
Mohu doporučit třeba IrfanView.

java mi zatím to ho moc neříká
Java? Nemáš na mysli spíš JavaScript?

bohužel ani php jinak by ten web vypadal o dost lépe
U předloženého webu si, myslím, postačíš s HTML a kaskádovými styly (CSS).
Karvanky
Profil *
hodně lidí mi dopuručovalo php na menu hlavně ,javascript mi nic neříká zatím , doufám že se to změní rychle , nyní fotky mam zmenšené , ale bohužel díky memé poskytovali mého internetu je nemohu upravit
Mistr
Profil
Karvanky
hodně lidí mi dopuručovalo php na menu hlavně
Ano, hodí se. Ale pokud s ním nemáš zkušenosti, lze jej ve Tvém případě obejít, neb se jedná o více méně statický web s malým počtem stránek.

javascript mi nic neříká zatím
Přesto jsi jej použil. :)

bohužel díky memé poskytovali mého internetu
Spíš "kvůli" než "díky", ne?
Karvanky
Profil *
díky Frontpage jsem použil Javascript , ale bohužel se mi stále nedaří dát tam ty fotky a nejde mi také vyřešit ta chyba v IE7
Mistr
Profil
Karvanky
bohužel se mi stále nedaří dát tam ty fotky
Jak se Ti nedaří? Prostě je tam pod stejným jménem (jako jsou ty velké) nahraješ a tím vlastně ty stávající (velké) přepíšeš. Nebo v čem je potíž?
Karvanky
Profil *
mě je nejde nahrát nahraje se půlka obrázku a konec , jinak chybu sem už vyřešil u tu ho IE7 , u IE7 nefunguje base target , tak jsem ho nahradil za klasický target za a href
Bubák
Profil
u IE7 nefunguje base target
Funguje úplně spolehlivě. Neznám prohlížeč, umí rámy a neumí base s atributem target.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0