Autor Zpráva
Msi
Profil *
ahooj
tak mám menší problém
mám stranky kde bylo v základu UTF-8 ale četina same čtverce
změnil jsem to tedy na ISO 8859-2 ale zase mám čtverce u "ž, š"
co s tím ?
panther
Profil
Msi
podívej se, jestli nemáš v prohlížeči nastavené jiné kódování, než jaké máš na stránce
Jobík
Profil
skusil si window ?
Msi
Profil *
no ale kdybych to dál u sebe v prohližeči správně tak se to ostatním zobrazovat špatně, nebo ne ?
Msi
Profil *
Windows-1250 jde bez problému ale někde jsem slyšel že to není dobrá volba, důvod neznám tak kdo ví
vydrus
Profil
Jo. Musíš tam mít nadefinovaný kódování, ve kterym jsi ty texty psal. Nebo použít entity za diakritiku (pro lamy).
vydrus
Profil
Windows-1250 jde bez problému ale někde jsem slyšel že to není dobrá volba, důvod neznám tak kdo ví
Kravina, taky ho používám. Viz výše můj příspěvek.
Msi
Profil *
takže tam hodim teda ten win
vydrus
Profil
Msi
Pokud to chceš mít funkční, tak to tam dej. Jiná cesta kromě obrázků, entit nebo čtverečků není.
repetep
Profil
Window-1250 ja ho tiez pozuzivam, ale dobora volba to nieje jedine preto, ze potom to bude blbnut v Linuxe, ale nato sa vyser..
Bubák
Profil
Window-1250 ja ho tiez pozuzivam, ale dobora volba to nieje jedine preto, ze potom to bude blbnut v Linuxe
- jde o regulérní kódování
- dobrá volba to není jedině proto, že jde o národní kódování (podobně, jako iso-8859-2)
- v Linuxu to neblbne, podobně, jako ve windows neblbne iso-8859-2 (třeba www.jpw.cz), a je to záležitost prohlížeče

ale nato sa vyser..
Moc hezký přístup.
pEeLL
Profil
Msi
1,musis met v souboru natevene utf*
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" >
2,musis met soubor ulozeny jako utf8. (napr. v pspadu to mas v zalozce format)

potom by ti to melo chodit cesky.

repetep
potom to bude blbnut v Linuxe, ale nato sa vyser..
skevela rada vzpomen si na to, az si budes prohlizet stranky nejakeho linuxaka, ktery se na windows taky vy...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0