Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
maly problem s velikosti stranky, mam 2 sloupce a potreboval bych aby aby se pozadi ridilo tim druhym pravym a ne levym:

css:
#sloupce {
text-align: left;
background: url(graf/bg_2.jpg);
/* ^^ tohle pozadi se ridi velikosti prvniho potrebuju aby druheho ^^*/
margin: 0 0 0 0;
padding: 0;
}

#prvni {
margin: 0 0 0 15px;
width: 230px;

}


#druhy {
float: right;
width: 470px;
margin: 0 0 0 15px;


}
nevis?
Anonymní
Profil *
mozna spatna formulace mam stranku:

zahlavi_s_pozadim {

}

zapati_s_pozadim {

}
a_sloupce_s_pozadim {

}
pricemz_jeden_menu {

}
a_druhy_obsah {

}

vse je v poradku kdyby byl ten sloupec s menu vetsi nez ten s obsahem, pokud vsak je vetsi ten s obsahem tak:

zapati {} se posune proste za menu ne za obsah
a pozadi sloupce konci taky tam kde menu misto toho kde obsah,
prosim nevi nekdo?
Petra
Profil
No trochu tu k tomu chybí ten kód ještě :-)
Nechybí za tím #druhý nějaký cleaner? tj. <div style="clear:both"></div>? Resp. má tuhle vlastnost to zápatí?
Anonymní
Profil *
jejda dekuju je to tim..uplne jsem zapomel
Anonymní
Profil *
ale jedeme mi to jen v Opere a Firefoxu ://
Anonymní
Profil *
v IE se to vykresli tak:

hlavicka-ok
paticka-ok

ale slopce uprostred vypadaji tak ze je obsah napravo a az za nim je leve menu pricemz v Opere a FF je vse vporadku neslo by to nejakym hackem?
Anonymní
Profil *
hlavicka {
text-align: left;


height: 120px;
margin: 0 0 0 0;
padding: 0;
}

#sloupce {
text-align: left;
background: url(obrazek.jpg) repeat-y top;
margin: 0 0 0 0;
padding: 0;
}

#pravyobsah {
float: right;
width: 470px;
margin: 0 0 0 15px;



}
#levymenu {
margin: 0 0 0 15px;
width: 230px;


}
#patka {
text-align: left;
height: 160px;
margin: 0 0 0 0;
padding: 0;
clear: both;
}
Petra
Profil
Omlouvám se, ale tady moje představivost končí. Potřebuju to vidět. Ta chyba může být kdekoliv v tom kódu, který neznám.
Anonymní
Profil *
ale jo http://klavesnice.digitallsoftworks.com/ akorad nefunguji odkazy (jeste)
Petra
Profil
No jo, tak tam někde něco hodně přetejká přes šířku toho menu. Nevím co, ale pro začátek by to určitě vyřešilo
#podmenu {overflow:hidden}
Petra
Profil
Jo, už to mám :-) Je tam nastavená šířka pro odstavec a odstavců v tom menu pár je. Odstavec má 420px zatímco menu jen 230px. Toto -> p {width:420px}
Anonymní
Profil *
je diky jsi zlata
Anonymní
Profil *
hm zkousim zmensil jsem to ale IE nic, ja vidim ze je to v IE u sebe tak ze se to tam nevejde ale kdyz ten obsah chci posunout tak to nic nedela:-/ nevis?
Petra
Profil
No jelikož na tom webu to zmenšené není, tak nevím, cos kde zmenšil jinak než jsi měl :-) ale prostě samotné smazání té šířky by mělo stačit.
Anonymní
Profil *
ale vzdyt vsechno v levem menu ma min nez 230..jaky prvek jsi mela na mysli? to prochazim a nic..
Petra
Profil
Odstavec, p, ne #podmenu p, samostatné p :-)
SQi
Profil *
jo to jsem zkousel ale bez vysledku tak jsem to dal naspet..
SQi
Profil *
jsem bezradny fakt nevim co IE vadi... validni to je takze musi byt chyba v pouziti ale fakt uz nevim:-/ zkuste se na to podivat
SQi
Profil *
nejspis tam bude neco co rusi vsechno..od odkazu v menu ktere jsou jine od nastaveni velikosti, pozicovani.........ale co?
bojars
Profil
Asi sa niečo nové naučím, keď zistím odpoveď na otázku, čo sa dá dosiahnuť týmto:

p {
margin: 10px 0 0 15px;
padding: 0;
border: 0;
width: 420px;
_width: 100px;
}
p.2 {
margin: 10px 0 0 15px;
padding: 0;
border: 0;
width: 0;
}
SQi
Profil *
to zkousim hacky pro IE, protoze jinde to jede
bojars
Profil
SQi to mi je jasné. A pozeráš na tie stránky cez IE?

trebárs, ako bude zobrazené s tým hackom toto:

<p class="prvni"><span class="niz">O tomhle počinu..{Titulní stránka}</span></p>
<p>
V dobÄ›, kdy uĹľ málokdo nemá svĹŻj vlastnĂ­ bloÄŤek, svĹŻj zápisniÄŤek kam si píše všechny svĂ&copy; postĹ™ehy a události ze Ĺľivota, sem se
rozhodl vydat podobnou cestou a zakládám si tak stránku, která vám může o mě něco povědět, kam si můžete přijít přečíst nějaký
ten zápisek v blogu, z kterĂ&copy; se pak mĹŻĹľete vydat na další dlouhou cestu v sĂ­tĂ­ skrze mnoha servery, skrze nepĹ™ebernĂ&copy;ho mnoĹľstvĂ­ dat
a možná, pokud se vám to podaří a nestratíte se, se sem i vrátit.
</p>

... keď je ten hack na konci CSS súboru????
SQi
Profil *
ale to nema vliv na tom kde je to v css prece tam je to uplne jedno zalezi na tom na co se to vztahuje
bojars
Profil
SQi poradie má vplyv. Ak zmeníš atribút pre <p> na konci, prehliadač si zoberie tú zmenu a IE blbne preto, lebo tam máš ten podtržítkový hack.

BTW: z môjho pohľadu je dosť neobvyklé stanoviť atribút "width" pre tag <p>...
SQi
Profil *
ale jaho tam daval na zkousku aby IE neblbnul on totiz blbne i bez nej
bojars
Profil
Mám IE 5.5 a text stránky je stlačený do jedného stĺpca, ktorý by mohol mať šírku tých 100px, menu je zrazené kdesi dolu.
Leo
Profil
"BTW: z môjho pohľadu je dosť neobvyklé stanoviť atribút "width" pre tag <p>..."

Nekdy to ma smysl, kvuli ruznym chybam, Leo
Plaváček
Profil
Problém, který popisuješ zavinil tento kus kódu:

<p class="kod">&lt;a href="http://klavesnice.digitallsoftworks.com/"&gt;Klávesnice&lt/a&gt; </p>

Protože se text nemá kde zalomit, roztáhne šířku pravého sloupce a levý plovoucí sloupec se umístí až pod něj. Jedno z možných řešení (příliš dlouhému textu odkazu vlož někde prázdnou mezeru, aby se mohl text zalomit a zároveň si uprav kód a CSS takto):

CSS

.kod {
width: 455px;
font-family: monospace;
overflow: hidden;
}
code {
margin: 10px 30px 15px 15px;
font-size: 86%;
background: #EFEFEF;
display:block;
}

HTML

<div class="kod">
<code>&lt;a href="http://klavesnice.digitallsoftworks.com/"&gt; Klávesnice&lt/a&gt;</code>
</div>

Čili třeba mezi entitu gt a slovo klávesnice vlož mezeru. A je po problému. Můžeš také místo elementu CODE použít tag PRE a text se ti vždy zalomí tam, kde vložíš enterem nový řádek.

Viz http://klient.plavacek.net/prac/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0