Autor Zpráva
uchoň
Profil *
ahoj. dělám xml soubor pro zboží z obchodu, ale háže mi to nějakou chybu, můj tip bude na chybu v adrese kde se nachází znak &, dá se nějak upravit aby to xml akceptovalo a přitom byl odkaz funkční? díky
Joker
Profil
Znak & je v HTML/XHTML/XML uvozovací znak entity, samotné & se musí zapisovat jako entita &
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
V HTML smí být samotný ampersand. Neexistuje syntakticky nevyhovující zápis entity (středník je volitelný), může vzniknout nanejvýš neznámá entita (pokud okamžitě za „&“ následuje nějaké jméno), což je zcela neškodný prohřešek proti validitě s definovaným zotavením, takže tvé „musí“ je tu trochu přehnané.

V XML je oproti HTML navíc stav, kdy je zápis entity nevyhovující (osamocený ampersand či vynechaný středník) a dokument není správně sestavený (aka well-formed). Tam je „musí“ na místě, chyba může pohřbít celý dokument.


Reaguji na uchoně:
Už to XML sleduje nějaký vyhledávač? Zajímalo by mě, jestli (by) ti tato chyba prošla. Kdesi jsem četl, že roboti indexující zboží přechází fatální chyby, protože vadné XML je víc než žádné XML.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0