Autor Zpráva
martin69
Profil
Můžete mi prosím někdo polopaticky vysvětlit, proč se mi stránky v IE zobrazí v pořádku a třeba v Mozille nebo Opeře je to všelijak přeházený a roze..... Jak tento problém řešit? Předem děkuji za vaší odpověď!
Boldrik
Profil
no ono to moc polopaticky nejde. kazdy prohlizec si prote vypisuje trochu podle sebe (vice mene podle standartu - dokonaly neni ani jeden) podle sveho vykreslovaciho jadra. No a co jde v jednom nejde v druhem.
Zel to nejde jednoduse vysvetlit, takze ti nikdo asi moc neporadi.
martin69
Profil
No tak mi vysvětli, jaktože většina stránek se zobrazuje dobře všude. A když tvořím web, tak v jakém prohlížeči to mám kontrolovat, aby to bylo co nejvíce univerzální??? A vypadalo to cca všude stejně...
Boldrik
Profil
opera, firefox, explorer. aby to vude vypadalo stejne je trochu veda. podle toho jakou slozitost pouzivas. ale treba u CSS je uz par problemu
martin69
Profil
No právě dělám CSS a ty niance jsou maximální... Ty stránky jsou skoro nepoužitelný... Tak třeba zkus na co si dát bacha u těch css... jsem z toho celkem na....:o)
Boldrik
Profil
no ja nevim. absolutni pozicovani, floatovani. v tom budou asi chyby (je to slozite). ja to delam co nejjednoduseji a tak to proste funguje vsude. kontroluju to porad ve firefoxu a exploreru (sry operaci, ale moc me nezajimate :). ve vysledku i v opere.
explorer v quirk modu si poradi i s vecma ktery proste nemaji fungovat. no a to je pak tezky, predelat se to jen tak neda. (treba funguje definice width i pro neblokove prvky).
na velkou cast budes muset prijit sam. ani ja nejsem zadnej expert (takze mozna spis za pomoci nekoho jineho). ale lidi se na tohle ptaji tak casto, ze o tom snad nekde musi i neco existovat. zkus googlit

p.s.: koukn i po tzv. hack (hacich? hackcich? hackech? to je jedno). ve vysledku funguje potom zadany prikaz jen v jedmon prohlizeci. nejznamejsi hack je podtrzitkovy
pr.:
_height: 50px;

vysledek funguje jen v IE
pokud to chces treba jen pro jine prohlizece, tak jednoduse

heigh: 30px;
_height: 50px;

pro vechny 30, pro ie 50 (nesmis to otocit)
Victorius
Profil
No spíš se ti to ve FireFoxu zobrazuje dobře a v IE a Opeře to máš rozhozený. Uveďť konkrétní příklad a mi ti řeknem konkrétní odpověď.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0