Autor Zpráva
mates99
Profil *
Ahoj, jak mam upravit uvozovky za slovem grey aby to fungovalo?
$kkk='<td class="style1" style="width: 90px; height: 25px;"onmouseover="this.style.backgroundColor="grey""><div align="center">Rezervovat</div></td>'
Matty
Profil
mates99
Escapeuj je - this.style.backgroundColor=\"grey\"
mates99
Profil *
Escapeuj je - this.style.backgroundColor=\"grey\"

dik
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mattyho:
To nepomůže. HTML parsery neznají tento druh escapování, uvozovka ukončí hodnotu atributu vždy.

Reaguji na matesa99:
Šedivá je v CSS gray, nikoliv grey. Máš dvě možnosti:
a) onmouseover="this.style.backgroundColor=&quot;gray&quot;"
b) onmouseover="this.style.backgroundColor='gray'"
Str4wberry
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
Béčko nepomůže (resp. skončí parse errorem), neb to vypadá, že to je v PHP a je to řetězec v jednoduchých uvozovkách. Takže by se musely ještě escapovat. Tedy:
$kkk='<table><tr><td class="style1" style="background: #ccc;width: 90px; height: 25px;" onmouseover="this.style.backgroundColor=\'gray\'">Rezervovat</td></table>'
Dranel
Profil
mates99
Každopádně vidíš, kolik je s uvozovkami problémů. Doporučuji zapisovat PHP řetězce do složitých uvozovek a HTML hodnoty do jednoduchých (apostrof). Polovina problémů ti potom většinou odpadne:
$kkk="<td class='style1' style='text-align:center;width:90px;height: 25px;background:#fff;' onmouseover='this.style.backgroundColor=\"#ccc\"' onmouseout='this.style.backgroundColor=\"#fff\">Rezervovat</td>";

Za prvé se mi to tak v HTML více líbí a za druhé můžu v PHP jednoduše psát proměnné do textu a oni se vypíší.
Joker
Profil
Dranel
Doporučuji zapisovat PHP řetězce do složitých uvozovek a HTML hodnoty do jednoduchých (apostrof).
Já zase přesně naopak :-)
Já do uvozovek dávám zásadně text, který se má vypsat, proměnné zásadně mimo. Potom je výhodnější to psát do apostrofů- nezpracovávají se speciální znaky jako $ a taky v běžném HTML kódu bývá apostrofů daleko méně než uvozovek.

Ale zjevně to je dost individuální :-)
fandaa
Profil
Doporučuji zapisovat PHP řetězce do složitých uvozovek a HTML hodnoty do jednoduchých (apostrof).
Já zase přesně naopak :-)

Stejně jako Joker.

Při psaní HTML nikdy nepíšu apostrofy a ani moc lidí je IMHO nepíše. Proto raději začnu apostrofem a všude jinde použiju klasické uvozovky ". Nemusím se potom strachovat o parsování (téměř). A když zapsat proměnnou, tak ty dvě tečky a dva apostrofy nikoho nezabijou.
Str4wberry
Profil
Reakce na Dranela:
V tomto případě tím žádné problémy neubudou.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0