Autor Zpráva
Memorin
Profil
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak nejlépe se naučit PHP a jak dlouho by trvalo, než bych se to naučil. Díky za názory.
Fantasta
Profil
Nauřit se php je pojem relativní. Myslím že stále a stále jde poznávat něco nového - jinak vřele doporučuji Seriál o PHP
Memorin
Profil
Minimálně bych se to chtěl naučit abych byl schopnej udělat nějakou online hru :-)
vydrus
Profil
...byl schopnej udělat nějakou online hru :-)

Další morová rána internetu :)
Akacko
Profil
Memorin
Je to individualni, online hru muzes napsat i po pul roce, ale taky to podle toho bude vypadat. Ja se uz par let o php zajimam a zdaleka nevim vse.
vydrus
Profil
Memorin
Na tu tvojí hru budeš určitě potřebovat:

* originální nápad
* špičkové znalosti php a msyql, případně JS
* pěknou grafiku (pokud nehodláš dělat hru jako MeliorAnnis)
* kvalitní, nepadavý hosting (nebo vlastní server)
* obrovskou databázi na data (a spamery ve fóru)
* obrovskou návštěvnost (aby to mohl někdo hrát, babička a dědeček + sestra nestačí)


Teprve pokud tohle máš, můžeš něco takovýho dělat :-P
Memorin
Profil
mám nápad, lidi by se našli a na hosting bych taky měl, ale můj dotaz zněl kde se naučit PHP a ne co potřebuju abych moh udelat online hru :-P
vydrus
Profil
Memorin
Já vím, jen jsem se chtěl ujistit, jestli seš schopen tohle si obstarat, jinak to nemá cenu :-D
Memorin
Profil
přece bych to nedělal zbytečně.... :-)
Timy
Profil
Memorin
„přece bych to nedělal zbytečně.... :-)“
:o) Trochu mi to připomnělo tenhle obrázek :-).

Abych odpověděl: Asi nejlepší je koupit si nějakou knížku o PHP (najdeš jich všude plno, tady na diskusi se jich taky hodně probíralo), naučit se někde OOP, ale pokud možno se to začít učit na jiném jazyku než PHP a pak to jen na PHP aplikovat (alespoň já jsem OOP nikdy nepochopil, když jsem se ho učil v PHP; asi to bude tím, že žádný dobrý tutoriál o OOP PHP jsem nenašel) — tedy OOP není nezbytně nutné, samozřejmě, ale obvykle to pomůže a naučí tě to aspoň trochu programátorsky myslet, pokud OOP pochopíš. Až budeš zvládat PHP, přijde na řadu MySQL nebo jiná databáze. Samotné PHP je ti na nic. Seriál o MySQL je třeba na linuxsoftu. Za jak dlouho se to naučíš ti nikdo neřekne, protože nikdo nevíme, jak seš zdatný, chápavý, inteligentní, líný nebo pracovitý apod.
DoubleThink
Profil *
jak nejlépe se naučit PHP a jak dlouho by trvalo
Hodně záleží na tom, jak umíš programovat. Pokud slušně, je nastudování syntaxe otázkou jednoho odpoledne, PHP je triviální jazyk.
Naučit se programovat, to je běh na celý život ;)
peta
Profil
Memorin
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#main6
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#mssub19
- php u nas obsahuje jefdnoduche php priklady
Pokud si otevres nejaky z nich, pakje snadne dohledat, co se asi deje, pomoci
cz.php.net/nazev_funkce
podminkou je znat zakladni programovaci moznosti, prace se string, array, number, object, function, podminky, abys pochopil, kjak program funguje.

U PHP je ale zakladem umet zobrazit chybu. Povoleni chyb jsou tyto 3 radky na zacatku souboru
<?php
@ini_set('error_reporting',E_ALL);
@ini_set('display_errors' ,'on');
error_reporting(E_ALL);
?>
Idealne si to naincludovat jako vnejsi soubor config.php . cz.php.net/include

Pak je dulezite umet si promennou zobrazit
echo "prom = ".$promenna;
print_r($pole);
echo "<pre>"; print_r($pole); echo "</pre>";
vardump tez pro pole, ale ted nevim, jak se to pise
bonyM
Profil *
Memorin, aj ty ces robit online hru? tak to sme dvaja, aj ja mam napad, ludia by sa tiez nasli, na hosting by som tiez mal a tiez sa zacinam ucit php....... len problemom su prave tie znalosti...... asi mesiac pracujem v php (zaciatky su jednoduche) ale ked si predstavim, ake zlozite skripty to vsetko bude musiet mat....registrovanie, odosielanie registracneho e-mailu, prihlasovanie, odosielanie udajov do databazy, menenie dat, popripade komprimacia dat, vkladanie obrazkov, plno tabuliek v databazy, kontrola cez ucet admina, cenzurovanie nadavok, kontrola multiuctov cez multihunter ucet, forum a dalej sa mi uz nece menovat, k tomu sprejazdnenim hry to zdaleka nekonci, niekto musi davat na forum oznamy, kontrolovat multyucty, odpovedat na e-maily hracov atd. atd., tak teda, caka nas tazka praca:-))))

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0