Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Čaute ľudia. Na stránke skolafantazia.eu som zadal kódovanie (pomocou <meta charset...>) windows 1250. To by nebol problém, lebo celá stránka sa zobrazuje v tomto kodovaní, iba hlavička a tág <title>Píše dajake hakybaky. Čo s tým mám robiť?
panther
Profil
jefitto44
iba hlavička a tág <title>Píše dajake hakybaky. Čo s tým mám robiť?

protože titulek máš v kódu dříve, než je nastaveno kódování
peta
Profil
jefitto44
viz panter
<meta kodovani>
<title>
Bubák
Profil
protože titulek máš v kódu dříve, než je nastaveno kódování
Existuje prohlížeč, kterému to vadí?
http://teststranek.kvalitne.cz/title-meta-1.html
jefitto44
Profil
ano, ale hlavička je už za <meta>
Joker
Profil
jefitto44
To zobrazení odpovídá textu, který je napsaný v souboru.
Je potřeba ten text napsat do souboru tak jak má být.
DoubleThink
Profil *
protože titulek máš v kódu dříve, než je nastaveno kódování
Existuje prohlížeč, kterému to vadí?


Řekl bych, že ne.
Timy
Profil
Dřív jsem se setkával s tím, že to vadilo Opeře, ale už jsem na to hodně dlouhou dobu nenarazil, takže už je to pravděpodobně fixnuté i tam.
peta
Profil
Bubák
Ano, takovych prohlizecu je hned nekolik, treba Firefox. Mam s tim osobni zkusenost u stovky html souboru.

A je to samozrejme bug, protoze je to nelogicky, kdyz hlavicka ma platit na cely dokument. Je mozne, ze soucasne verze www prohlizecu problem resi.
Bubák
Profil
Timy
Musí to být hodně stará verze Opery, nechal jsem si udělat screenshoty z Opery 7, a Opery 8 a TITLE je v pořádku.

peta
Ano, takovych prohlizecu je hned nekolik, treba Firefox. Mam s tim osobni zkusenost u stovky html souboru.
TITLE před charsetem korektně zobrazuje i Firefox 1.0.0.x, tvůj osobní problém se stovkou webů byl zřejmě způsoben něčím jiným.
Timy
Profil
Bubák
Je dost možné, že to tehdy bylo způsobeno jinou chybou, teď už to určitě se 100% jistotu tvrdit nemohu :-).

Ale zkusil bych to i s jiným kódováním, třeba s Windows 1250. Je dost možné, že UTF braly prohlížeče jako výchozí kódování.
Bubák
Profil
Timy
Zkoušel jsem to také s iso-8859-2 se stejným výsledkem. Zajímá mě to spíše teoreticky, protože občas se tady v diskusi tvrdí, že kódování má být před tagem TITLE, ale nenarazil jsem na prohlížeč, kterému by to vadilo. Je možné, že takové prohlížeče byly, ale historické prohlížeče nechci kvůli takové prkotině instalovat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0