Autor Zpráva
Ivuska138
Profil
chtěla bych se zeptat, jestli existuje nějaký "rozumný" způsob, jak si nastavit vzhled skrolovací lišty - když si jí ve photoshopu navrhnu, tak japa se uvede kódově do pohybu???
předem moc díky za nápady;o)
Joker
Profil
Není.
Leda si tu lištu přeprogramovat pomocí Javascriptu, ale to taky není ideální řešení.

Navíc tyhle systémové prvky jsou si podobné právě proto, aby se v tom lidi vyznali.
Dranel
Profil
Joker
Navíc tyhle systémové prvky jsou si podobné právě proto, aby se v tom lidi vyznali.
Lišta je dána prohlížečem ne? Otevři si něco třeba v Safari a máš jiný scrollbar, než v IE

Ivuska138
Nejlepší je nechat to být. Trochu horší je pohrát si s JS a nejhorší je překopat to pomocí Flashe :-)
Ivuska138
Profil
OK, díky, tak to radči pořeším "nekonečně dlouhou stránkou":o)))) Já jen že jsem to viděla v jednom tutorialu, tak mě napadlo, že by to nějak jít mohlo....
panther
Profil
Ivuska138
OK, díky, tak to radči pořeším "nekonečně dlouhou stránkou"

podle mě bude stránka stejně dlouhá když tam bude normální lišta i když tam bude lišta s fialovými puntíky
Ivuska138
Profil
podle mě bude stránka stejně dlouhá když tam bude normální lišta i když tam bude lišta s fialovými puntíky

no, ono mi jde o vnitřní lištu, kterou si definuju v div-u (stránky by měly určitý rozměr, který by se nemělnil), ne o tu, která je automaticky v prohlížeči ;o)
Joker
Profil
Ivuska138
<div> může ale taky mít svůj "systémový" posuvník
joe
Profil
Jde to udělat tak, že divu se nastaví výška a overflow na auto, pak tam bude normální scrollbar. Ten pak pomocí JavaScriptu lze zaměnit za svůj grafický scrollbar, už jsem to viděl, ale v Opeře funguje opačně kolečko :)
panther
Profil
Ivuska138
a není lepší návštěvníky neomezovat definovanou velikostí divu?

Ten kdo má vyšší rozlišení, bude nucen zbytečně skrolovat, přestože by se mu stránka v pohodě na monitor vešla, kdyby tam nebyla fixní výška..
Ivuska138
Profil
a není lepší návštěvníky neomezovat definovanou velikostí divu?
Ten kdo má vyšší rozlišení, bude nucen zbytečně skrolovat, přestože by se mu stránka v pohodě na monitor vešla, kdyby tam nebyla fixní výška..

Inu, je to ještě v procesu - vše se to zatím učím a zkouším, co se dá, nebo nedá...A mimo to to bude na stránkách aktualit - takže aby návštěvníci viděli to nejnovější, nebudou muset v podstatě vůbec skrolovat...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0