Autor Zpráva
mates99
Profil *
Ahoj, potřeboval bych dodělat jeden formulář, ale nevim jak na to.
Zatim jsem stvořil tohle:

<form action="rezervace.php" name="myform" id="myform" method="post">


        <input type="text" maxlength="1" size="5" value="0" onblur="this.form.pole_4.value = isNaN(parseInt(this.value)) ? '' : cena_DR_6*parseInt(this.value)+cena_EB_6*parseInt(pole_2.value)+cena_S R_6*parseInt(pole_3.value)+priplatky*(parseInt(this.value)+parseInt(po le_2.value)+parseInt(pole_3.value))  " name="pole_1" id="pole_1">
    

           <input type="text" maxlength="1" size="5" value="0" onblur="this.form.pole_4.value = isNaN(parseInt(this.value)) ? '' : cena_DR_6*parseInt(pole_1.value)+cena_EB_6*parseInt(this.value)+cena_S R_6*parseInt(pole_3.value)+priplatky*(parseInt(this.value)+parseInt(po le_1.value)+parseInt(pole_3.value))  " name="pole_2" id="pole_2">
		
        <input type="text" maxlength="1" size="5" value="0" onblur="this.form.pole_4.value = isNaN(parseInt(this.value)) ? '' : cena_DR_6*parseInt(pole_1.value)+cena_EB_6*parseInt(pole_2.value)+cena _SR_6*parseInt(this.value)+priplatky*(parseInt(this.value)+parseInt(po le_2.value)+parseInt(pole_1.value))  " name="pole_3"></td>

Cena celkem včetně příplatků :<input type="text"  maxlength="10" size="10" value="0" name="pole_4">Kč s DPH

<a href="rezervace.php" onclick="javascript: document.myform.submit();">Pokračvat na další krok rezervace</a>
</form>




Vypočet ceny funguje v pohodě, ale nějak vázne to odesílaní. Možná je chyba v tom submit odkazu. V rezervace php mam tohle
<?php
$pocet = $_POST['pole_2'];
echo $pocet;
?>


Poradil by mi někdo, jak to mam dát dohroady, je mi jedno, jak to bude fungovat, klidně to může být metodou get, jen je pro mě důležitý abych měl místo tlačítka submit odkaz.
Taps
Profil
mates99
tak si to tlačítko nastyluj tak aby vypadalo jako odkaz a je
Matty
Profil
mates99
Pokud odesíláš formulář přes odkaz JavaScriptem, tak vymaž obsah atributu href.
kletely
Profil
Alebo použiješ:
<a href="#" onclick="nazov_formulara.submit()">Odoslať</a>
Len musíš nastaviť meno formulára.
mates99
Profil *
Tak jsem to predelal na <a href="rezervace.php" onclick="myform.submit()">Pokračvat na další krok rezervace</a>, ale stejne nefunguje.
mates99
Profil *
v rezervace.php je
<?php
$pocet = $_POST['pole_2'];
echo $pocet;
?>

ale nic se nezobrazi
Matty
Profil
mates99
A samozřejmě že musíš přepsat i ten href, takže to nakonec bude vypadat takhle:
<a href="#" onclick="myform.submit()">Pokračvat na další krok rezervace</a>
mates99
Profil *
A kdyz bych to udelal metodou post, tak jak mam postavit ten odkaz na rezervace.php, tak abych mel v url vsechny udaje?
mates99
Profil *
No kdyz to necham takhle <a href="#" onclick="myform.submit()"> tak me to nepresmeruje na rezervace.php
Matty
Profil
mates99
A kdyz bych to udelal metodou post
POST používáš teď, takže myslíš asi GET.
ten odkaz na rezervace.php, tak abych mel v url vsechny udaje?
Odkaz nijak neuprvíš, údaje se do adresy napíší samy.
mates99
Profil *
V prispevku 8 jsem myslel metodu GET.
mates99
Profil *
No me se to tam nevyplni kdyz dam method="get" a <a href="#" onclick="myform.submit()">Pokračvat na další krok rezervace</a>
tak po kliknuti se mi do url da tohle http://www.server.cz/#
Matty
Profil
mates99
A nešlo by pouze použít <input type="submit"> místo odkazu s JS?
Nox
Profil
mates99
Zkus:

="return !document.myform.submit();"
mates99
Profil *
<input type="submit"> tohle by fungovalo, do mi to hodnoty do url, ale zase me to nepresmeruje na rezervace.php, zustane to na stejny strance.
To jsem netusil, ze s pitomim formularem bude takovej problem.
mates99
Profil *
Tak chyba bude nekde jinde, kdyz to dam do jineho souboru, tak to funguje.
Zw€i$t€in
Profil *
Zkus odstranit ten href úplně, to, co ti poradil kletely je blbost.
ipek
Profil
Mě tenhle zápis nikdy v životě nefungoval (nejsem zrovna profík))

Zkus:
<a href="javascript:myform.submit()">Pokračvat na další krok rezervace</a> ... tím vycházím z rady kletely jen jsem to poupravil ...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0