Autor Zpráva
pirik
Profil *
Ahoj,
zajímalo by mne za jak dlouho se projeví změna na mé stránce, kterou jsem tam provedl v CSS kódu. Mám stránku www.pavelzjihlavy.wz.cz a vložil jsem tam poslední řádek a změna se ještě neprojevila.
Děkuji za odpověď

{margin:0;padding:0;} /*margin-průhledný okraj,padding odstup oobsahu od rámečku */
body {color:#666;font-family:sans-serif;text-align:center;} /* font-family-typ písma, text-align-zarovnání odstavce */
p {padding-bottom:1em;} /* padding-odstup oobsahu od rámečku */
#obal {margin:0 auto;width:900px;position:relative;} /*margin-průhledný okraj,šířka 900px, CSS vlastnost position určuje způsob počítání polohy prvku.*/
#zahlavi, #obsah, #novinky {border:#000 solid 1px;margin-top:10px;padding:10px;}
#obsah, #novinky {text-align:left;}
#zahlavi {}
#obsah {width:496px;float:left;margin-bottom:10px;}/*float:left-prvek bude přišoupnut k levému okraji, následující text ho bude obtékat*/
#novinky {width:350px;float:right;}
#pocitadlo {clear:both;border-top:#000 solid 1px;padding:10px;} /*CSS vlastnost clear určuje čekání na ukončení obtékaných prvků.*/
#vruty {border:#000 solid 1px;float:left;margin-right:5px}
a:link {color:red} /*nenavštívené odkazy*/
a:visited {color:brown} /*navštívené odkazy*/
a:hover {color:green} /*po najetí kurzoru*/
a:active {color:black} /*aktivovaný odkaz*/
#reklama {width:145px; border:#000 solid 1px; margin-top:5px;padding:5px; float:right}
vydrus
Profil
pirik
Myslíš, že ti nějak pomůže, když to sem vypíšeš? Nebo jenom spamuješ?
pirik
Profil *
to jsem tam vypsal proto, aby bylo vydět jakou změnu jsem tam udělal a zda v ní nemám třeba chybu, víš a proto se mi to třeba nezobrazuje (to je můj názor.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pirika:
za jak dlouho se projeví změna na mé stránce, kterou jsem tam provedl v CSS kódu
Hned. Pokud se ti stylopis nenakešoval.

#reklama {width:145px; … }
Ty tam někde máš element s id="reklama"? Nikde jej tam nevidím.

Na prvním řádku ti mimochodem chybí selektor před první chlupatou závorkou, takže se margin a padding nenulují.
pirik
Profil *
to Chamurappi: k tomu elementu s id="rekalama". Ten jsem si do HTML kodu napsal a když jsem to přehrál, tak se mi tam nezobrazil, nevím proč.
A nerozumím tomu jak píšeš: Na prvním řádku ti mimochodem chybí selektor před první chlupatou závorkou, takže se margin a padding nenulují.
Jak se to dá prosím Tě řešit. Jaký tam má být selektor.
Děkuji
pirik
Profil *
Ten div s reklamou vypadá takto:

<!-- reklama -->
<div id="reklama">
<h4>Reklama:</h4>
<p>Tento prostor je věnovám na reklamu</p>
<p>Proto pokud o nějaké víte, tak neváhejte a volejte, budeme Vám moc vděční.</p>
</div>
Chamurappi
Profil
Reaguji na pirika:
když jsem to přehrál, tak se mi tam nezobrazil, nevím proč
Možná proto, že jsi přehrál jen CSS soubor a ne HTML kód (tedy soubor index.html).

nerozumím tomu jak píšeš
Pojmem „selektor“ se nazývá ten kousek CSS kódu, který určuje, na jaké elementy se použijí deklarované vlastnosti. Takže třeba selektor „#reklama“ zaměřuje element s id="reklama". Na prvním řádku začínáš rovnou „{margin:0;padding:0;}“ — před tou složenou závorkou nemáš žádný selektor, žádné určení elementu, kterému se mají dané vlastnosti přiřadit.
Pojmem „chlupatá závorka“ myslím složenou závorku.

Jak se to dá prosím Tě řešit. Jaký tam má být selektor.
Tipnul bych si, že hvězdička (= berou se všechny elementy).
pirik
Profil *
Dal jsem na Tebe a dal jsem tam hvězdičku. Když jsem si tu stránku teď přehrál, tak se mi tam už zobrazil i obdélník s "reklamou", ale musím to ještě trochu upravit.
Moc děkuji za pomoc.
Pavel
jefitto44
Profil
V prípade, že je kód správny, tak sa zmena prejaví hneď po kliknutí na OBNOVIŤ v priehľadači

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0