Autor Zpráva
MimiWatch
Profil
Zdravím,
som v PHP aj MySQL úplna lama tak prosím o zľutovanie.

Používam scritp (shop) kde je kvôli doplnkom, rozšíreniam, budúcim aktualizáciám a celkovej zložitosti vhodnejšie používať iso-8859-1 prípadne iso-8859-2. To som pri inštalácii nevedel a naištaloval som to ako UTF-8. Momentálne mi 99% kódovania funguje korektne ale niektoré veci (napr. ajax) robí dosť veľké problémy a chcelo by to veľký zásah do scriptu. A to som ešte vôbec neriešil aktualizácie alebo nejaké doplnky.

Otázka je asi takto: je nejaký vážny (všeobecný) dôvod k používaniu UTF-8 alebo môžem klľudne osťať pri iso-8859-2 a nerobiť si zbytočne problémy?

Otázka 2: je možné databázu (cp1250_general_ci , porovnávanie utf8_general_ci) v ktorej sú údaje (texty) uložené v UTF-8 previesť na iso-8859-2?

Vopred dík za každú radu.
Paja
Profil
1)
Já bych spíš řekl, že není důvod NEpoužívat UTF-8 .. ale to překrucuji otázku. ... Proč bych se bál: prostě bych to viděl na nečekané problémy v budoucnu, budu li chtít pracovat s jinými znaky, např. nějaké azbuky či jiné klikiháky. Jestli je to závažný důvod pro vás?

2)
Na kódování v databázi TÉMĚŘ nezáleží .. dovede vracet UTF z uloženého ISO nebo CP ale změnit to samozřejmě lze také .. buďto lze udělat skript, který předělá políčko po políčku, a nebo phpMyAdmin a podobné nástroje
MimiWatch
Profil
Dôvod k NEpoúživaniu UTF mám len jeden, script je povodne v cp1250 (ruský výrobok) a celý ho prekopať bude náročné. Nevraviac o ďalších aktualizáciách (vychádzajú pavidelne) , buď sa nedaju inštalovať kvôli UTF alebo vrátia kódovanie na ISO a texty sú nečitateľné.

Neviem či to sem patrí ale ak by sa niekto podujal že sa na to pozrie konkrétne a navrhne ako postupovať bol by som vdačný. Odmena samozrejmá.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0