« 1 2 »
Autor Zpráva
FLvAk
Profil *
V jakých prohlížečích testujete stranky?
Budu rád když napíšete prohlížeče+verzi.

P.S.: jde mi o to že vyšla nová verze firefoxu 3.0 a Opery tak mě zajíma jestli testujete stránky i ve starších verzích např. 2.0 atd.
JohnW
Profil *
ja testujem v IE 5 a 6 opera najnovsia...firefox 3...ale je omnoho viac..a speci pre machintosh
kletely
Profil
FLvAk
No ja moje stránky testujem/kontrolujem v:

Opere: len v nejnovšej verzií
Mozille Friefox: len v najnovšej verzií
MSIE: 5-7
Safari: len v nejnovšej verzií
Netscape: len v nejnovšej verzií
FLvAk
Profil *
To se ještě testuje i v IE5 ??
kletely
Profil
FLvAk
No ja ano, ale už ho asi nikto nepoužíva :) tak že asi už netreba :)
FLvAk
Profil *
Safari jede i pod windowsama?
kletely
Profil
FLvAk
Samozrenje že ano: http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/prohlizece_a_rozsireni/os tatni/safari/?g[hledano]=safari&g[oz]=3.1.2
FLvAk
Profil *
No ale někde jsem četl že to zobrazuje uplně jinak stranky než ten pro Mac OS takže se na to nedá moc spolehnout
DoubleThink
Profil *
No ale někde jsem četl že to zobrazuje uplně jinak stranky než ten pro Mac OS takže se na to nedá moc spolehnout
V tom případě jsi asi četl blábol. Možná pozůstatek z dob MacOS IE, který měl opravdu jiné jádro než jeho Win32 protějšek.

Já testuji v IE5.5+, FF2+ a v aktuálních verzích Opery, Safari a Konqueroru.
joe
Profil
DoubleThink
V tom případě jsi asi četl blábol...
Myslím, že ne. Protože Safari zobrazuje trochu rozdílně na Macovi a na Windows.

FLvAk
IE5 - 8
Opera 9.5
FF 3
Safari 3
Joker
Profil
Specificky: IE6, IE7, aktuální verze Opery a aktuální verze Firefoxu.

Zastaralým prohlížečům (IE5, IE4, NN4 apod.) neposílám styly (CSS-ko), což by mělo minimalizovat riziko, že stránka v nich nebude čitelná. Někdy stránku zkontroluju třeba i v IE5 nebo IE4.

Při úpravě existujících stránek se dají použít dosavadní statistiky návštěvnosti, ale pozor na "vypuzovací efekt" (tj. nízký podíl prohlížeče ve statistikách je ve skutečnosti následkem toho, že stránka v tom prohlížeči nechodí pořádně)!
Nejlepší je vzít nějaké "očekávané podíly" podle souhrnnějších statistik webů z daného oboru a konfrontovat to se statistikami na webu... a pokud je někde podíl výrazně pod očekávaným, zkontrolovat funkčnost v tom prohlížeči.
Harwen
Profil
http://browsershots.org/

Lepší varianta než instalovat tucty prohlížečů :-))
Nox
Profil
Harwen
Že je to lepší nesouhlasím, čekat 20minut na screen (stalo se mi, že i déle) je docela na mrtvici, instalovaný prohlížeč to má za vteřinu

FLvAk
IE 6
IE 7 (standalone)
Opera 9.52
FF 3
Safari 3

Jakože na konci BS.org použiju, ale spíš jen tak ze zvědavosti, nedovedu si představit s tím nějak prakticky pracovat
Aleš Janda
Profil
Já takhle:

aktuální verze Opery (Linux)
FF2, FF3 (Linux+Windows)
IE 6 (WinXP)
IE 7 (Win Vista)
aktuální verze Konqueroru (Linux)
aktuální verze Safari (Windows)
FLvAk
Profil *
Diky.
Ja osobně to dělám zatím tak:
FF vždy nejnovější
Opera- jak to tady čtu tak ji taky zaktualizuji na nejnovější
IE7
IE6 v programu IE Tester (nevím jak moc se dá tomu věřit) . Jelikož mám visty tak to zatím jinak nejde.
A možná ještě zkusím i safari popřípadě Konqueror.

Harwen: To nepoužívám nějak moc tomu neduvěřuji a ještě jsem to nezkoušel.

Joker: to je celkem dobré řešení jim neposílat styly. Pomocí jakého kodu to děláš? Možná pro ie bych věděl jak na to ale i pro NN4 (ani nevím co je to za prohlížeč :D)?


P.S.: jinak ten safari teda používáte ten pro windows i když to zobrazuje trochu jinak nebo ten pro mac pomocí nějakého emulatoru OS?

P.S.2.: mělo by se už testovat i v IE8 ?


Jina ja chtěl taky používat jak FF2 tak ff3 jenže mi to nějak blblo když jsem měl oba prohlížeče nainstalované.
kletely
Profil
FLvAk
No poklial ešte je este len beta tak asi nie, ale môžeš vyskúšať nebude to na škodu :)
FLvAk
Profil *
No vyzkoušet to nemužu protože nevím jestli je už možnost jej nainstalovat i s ie7 pod vindows vista.
Nox
Profil
kletely
FF3 už je normální plnohodnotná verze (dokonce už vyšel i patch)... ale také mi instalace FF3 vedle FF2 běžela chybně

Joker
Dobrý nápad

FLvAk
Pomocí jakého kodu to děláš?
Mělo by to jít pomocí podmíněných komentářů (zagoogluj)

Safari má normálně instalační soubor pro windows a běží to normálně;)

IE8 těžko říct, ještě ani není plná verze... pokud děláš nějaké velmi důležité stránky, tak možná...jinak bych to zatím asi neřešil,
ještě se to taky může změnit, zastoupení bude podle mě ještě dlouho malé
Dranel
Profil
FF nejnovější verze
IE 6
IE 7
OP nejnovější verze
SA nejnovější verze
NN nejnovější verze

Iečka mám vedle sebe díky Multiple IEs. Vše testoju pouze pod Windows.
peta
Profil
FF2 nebo 3, jaky je zrovna po ruce
IE7 vyjimecne 6
Pokud to udelas v poradi FF pak IE, stranky obvykle chodi i v to,m ostatnim.
Jako dobre statistiky bych povazoval toplist
http://toplist.cz/global.html

Aleee, IEcko nam klesa. Ze by ty akce upozornujici na virovou nebezpecnost zabirali? :)
FF bylo kdysi jeste 30%, uz ma kolem 40%
Op byla kolem 5% uz se blizi k 8-9%
A zbytek patri prevazne IE, z toho 30% ma IE7
kletely
Profil
Nox
FF3 už je normální plnohodnotná verze (dokonce už vyšel i patch)... ale také mi instalace FF3 vedle FF2 běžela chybně
Ja viem. Len ja som reagoval na:
P.S.2.: mělo by se už testovat i v IE8 ?
FLvAk
Profil *
ten toplist vypadá dobře ale jak se v tom zorientovat? Podle jaké kategorie se mám řídit?
Ja tam totiž nikde nevidím ten firefox který má kolem 40%. Jen Mozilla 5.x ale ta ma jen 0.01% a nějaký Gecko který má těch 40% ale to nevím co je.
Aleš Janda
Profil
FLvAk
:-D
Gecko je jádro Firefoxu.
FLvAk
Profil *
:D ja si to myslel ale raději jsem se chtěl ujistit
Bubák
Profil
Gecko je jádro Firefoxu.
Gecko je jádro nejen Firefoxu.
Ine
Profil *
Nerozumím, proč mi tady někdo vymazal trefnou leč pravdivou poznámku o Internet Explorer ???
Tomasds
Profil
Ine
blbý kecy tady občas zůstávají, ale ultra nesmysly se prostě mažou.
Ine
Profil *
Jako doktor ekonomie věnující se (díky určitému grantu) dva roky výzkumu oblasti internetových prohlížečů, jejich tvůrců, uživatelů (jak koncovích tak developerů), nepovažuju v žádným případě můj názor na ultra nesmysl. I když vím, že dotazníkové šetření může být nepřesný, lepší základ pro můj 'ultra nesmysl' jsem nenašel ... :-)
Bubák
Profil
Ine
A češtin bít tvůj kobila, že doktore!
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ine:
Tvá poznámka nebyla ani trefná, ani pravdivá. Je mi jedno, jaké máš tituly, čemu se věnuješ a jaké máš zkušenosti. Internet Explorer je prohlížeč a polemika o tomto faktu bude z tohoto vlákna důsledně mazána.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0