Autor Zpráva
Sympathy
Profil *
Dobrý den,

potřebovla bych poradit se souborem index.html.. Neví někdo, jak mám udělat, aby když někdo napíše moje stránky, tak se mi objevovala zrovna stránka a nemusela jsem tam dávat takové to VSTUPTE... jestli víte co myslím..

Tady jsem našla jenom toto : K čemu to konkrétně je: když vede odkaz ne na soubor, ale na adresář (adresa končí lomítkem), podívá se server, jestli v tom adresáři je startovní soubor. Pokud jej najde, zobrazí jej. Pokud jej nenajde, zobrazí seznam souborů složky (nebo chybu 403 Forbidden, záleží na nastavení serveru).

Například na adrese http://bulharsko.evropou.cz se zobrazuje ve skutečnosti zobrazuje soubor http://bulharsko.evropou.cz/index.html[/i]

A absolutně to nechápu...neví někdo jaký kod , nebo jak to udělat?
Byla bych vděčná..
Sympathy
vertigo4
Profil
Sympathy
Nevím, co přesně myslíš... ale když někdo například zadá www.adresa.cz, tak by se mu měla zobrazit www.adresa.cz/index.html (pokud tento soubor existuje...)
vydrus
Profil
Sympathy
:) Jedná se v jednom i druhém případě o index.html, jen na jednom typu stránky mají VSTUPTE a jinde mají už rovnou obsah. O co jde? pochopil jsem dotaz správně?
SwimX
Profil
Sympathy
Pokud tě chápu. Když někdo zada. www.něco.cz otevře se soubor www.něco.cz/index.htm(l) nebo index.php nebo prostě index něco.
Záleží už jenom na tobě co do tohoto souboru dáš. Buď Kód který bude obsahovat jeden obrázeka VSTUPTE (což je ale naprosto zybtečné apouze to návštěvníka zdržuje, může se taky stát, že nebude chtít pokračovat dále), nebo rovnou obsah stránek.
Sympathy
Profil *
Swimx : přesně tak jsem to myslela.. akorát nevím, jak tam mam dát ten obsah stránek.. vím, že jsem uplna lama, ale trepv začínám.. díky
Icedog
Profil
Sympathy
No stránku kterou vytvoříš a chceš mít jako úvodní (Index) tak ji pojmenuješ Index.html nebo Index.php a pak při nastavování webhostingu zaškrtneš, že chceš mít tuto stránku jako úvodní při zadání tvojí adresy...
Jestli sem dobře pochopil co si chtěla...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0