« 1 2 3 »
Autor Zpráva
žralok
Profil *
Mám problém, stránky mám udělané, v pozn. bloku a uložené jako .html, zaregistroval jsem se na swebu. Stránky jsem tam všechny načetl, ale teď mám problém, protože když se na ně podívám, tak mi chybí pozadí, ale to ještě tak nevadí, spíše mi vadí, že je nemůžu publikovat na netu.Mám to neplacené, druhou doménu, takže musím přes grafické rozhraní. Děkuji.
vydrus
Profil
žralok
Snad třetí, ne...
www.něco.swb.cz
4------- 3-----2---1

Jak nemůžeš publikovat? A na sweb se vykašli, je tu humus...
Miloš
Profil
vydrus
na sweb se vykašli, je tu humus...
Pro malé stránky? Bez reklamy? Proč humus?
Měsíček
Profil
Miloši třeba proto:

"#
Zvětšení prostoru pro stránky
Prostor pro své stránky můžete NEOMEZENĚ navyšovat (cena za navýšení je 30 Kč za 10 MB prostoru na jeden rok)
"

myslím si, že použije více než 1 MB.
Cody
Profil
žralok Moc přesně nevím v čem je problém, zkus to více popsat.

Načetl stránky = nahrál, nakopíroval?
Publikovat na netu = nezobrazují se?

Pokud ti chybí pozadí zkontroluj si jestli máš správně relativní cestu, jestli máš názvy souboru mylými písmeny bez diakritiky a znaků jako je mezera atp.
DJ Miky
Profil
A nahrál jsi tam ten obrázek s pozadím? Máš v kódu správnou adresu a ne něco jako "C:\Můj web\pozadí.jpg"? Taky zkontroluj, jestli název souboru neobsahuje háčky a čárky, někde to dělá problémy.


myslím si, že použije více než 1 MB.

Já ne. Soudě podle popisu to nebude asi velký portál, pro který by bylo potřeba plno místa.
Miloš
Profil
Měsíček
Záleží na velikosti – 30 Kč / rok mi nepřijde jako humus. Záleží na cílové skupině – pokud bych potřeboval větší prostor, sáhnul bych po jiném druhu hostingu. Jestliže potřebuju pouze pár mega prostoru a zároveň nechci na zmíněných stránkách reklamu, milerád ty tři pětky zaplatím (jako že jsem i zaplatil).
žralok
Profil *
Místo je v pohodě, myslím si, že 1MB mi stačí a 30,- není zase tolik. Ty soubory jsem tam nahrál a když na ně kliknu, tak se mi zobrazují, ale bez pozadí a pokud dám edituj, tak mi to rozhází text a místo písmen s diakritikou mi to píše obrázky. Publikovat, ja nvm jak to vysvětlit, když dám třeba na google tak mi je to nenajde.
yFang
Profil
žralok
když dám třeba na google tak mi je to nenajde.
Myslíš jakože ti ty stránky vyhledávače nenajdou? To se není čemu divit, google je např. řadí podle pageranku a pokud je stránka nová má nulový pagerank. Než se dostaneš na přední pozice chvíli trvá, jestli vůbec.
žralok
Profil *
Když jesm se na to teď díval, tak nevím, jestli tam mám tu adresu danou správně, asi ne. Mám to tam takto:background="obrazky/image7.jpg" , takže se odkazuji na svůj disk, mám to mít jinak?
Railbot
Profil
Mám to tam takto:background="obrazky/image7.jpg"
Je to špatně. Jestli to má být zápis v CSS, tak background:url(obrazky/image7.jpg)

takže se odkazuji na svůj disk, mám to mít jinak?
Pokud máš stránky na internetu, těžko se můžeš odkazovat na svůj disk. Navíc ne, neodkazuješ na svůj disk. Odkazuješ do odresáře obrázky ať už je to kdekoli.
žralok
Profil *
Je to špatně. Jestli to má být zápis v CSS, tak background:url(obrazky/image7.jpg)
Tak to nevím, jestli to má být v CSS, dělal jsem to v poznámkovém bloku a ukládal jako .html Víc tomu nerozumím, dělám to z poznámek, co jsme si napsal ve škole, když náms to tam "učili". ale ona tomu rozumněla skoro jako my, tak nevím.

Pokud máš stránky na internetu, těžko se můžeš odkazovat na svůj disk. Navíc ne, neodkazuješ na svůj disk. Odkazuješ do odresáře obrázky ať už je to kdekoli.
No, ty celé stránky mám v jedné složce a odvolávám se do složky umístěné v této složce.
Měsíček
Profil
Projdi si alespoň pár stránek na JPW .. jde vidět, že v tom máš menší sekanou ;)
žralok
Profil *
:-) JPW neznám, možeš sem dát nějaký odkaz? A z té sekané by se nakrmila Afrika.
Měsíček
Profil
JakPsátWeb .. = JPW

Jestli chceš adresu tak se podívej na adresní řádek kde máš http://diskuse.jakpsatweb.cz/ a to "diskuse" s tečkou dej pryč.
žralok
Profil *
aha, tak to znam
Měsíček
Profil
očividně ne ;)
žralok
Profil *
jako pojem
Mistr
Profil
žralok
Jaká je adresa těch "zlobících" stránek?
žralok
Profil *
http://sweb.cz/squalo.rous/Černá%20záře/ceza.html
Mistr
Profil
žralok
Náměty na zlepšení:
(1) Nepsat názvy souborů s mezerami.
(2) Nepsat názvy souborů s čárkami, háčky, kroužky či přehláskami.
(3) Tag BODY lze u Tebe zlepšit výrazněji. Zatím jen změň jeho první část. Místo
<BODY background:url(obrazky/image7.jpg)

dej
<BODY style="background: url('obrazky/image7.jpg');"

a zbytek nechť pokračuje dále.
(4) Navíc nemáš ten obrázek, co dáváš do pozadí, nahraný na webu. A pokud jej na webu nahraný máš, tak nikoliv na avizované adrese obrazky/image7.jpg
Měsíček
Profil
a nepoužívej na větší prázdný prostor <br> na entou ;)
žralok
Profil *
jo, diky moc. ale ten obrazek na te adrese mam, ale nezobrazuje se mi, to nevim proc
Měsíček
Profil
Mistr ti to přece napsal .. až to opravíš tak se ten obrázek zobrazí.
žralok
Profil *
ja vim, jeste jsem to nestihl. Nejsem tady na ten počítač sám, zítra dopoledne na to skočím a spravím to.
Mistr
Profil
žralok
ten obrazek na te adrese mam, ale nezobrazuje se mi
Na jaké adrese máš ten obrázek? Nakopíruj nám ji sem.
Miloš
Profil
Mistr
Ba ba:

žralok
Na adrese http://sweb.cz/squalo.rous/ máš pouze adresář Černá záře a v něm následující soubory:
ceza.html cz_foto.html cz_kont.html cz_my.html cz_odk.html cz_prib.html cz_sta.html cz_tren.html a v těchto souborech pouze lituješ, že jsou ve výstavbě. Žádný adresář nebo obrázek však na daném webu nemáš.
žralok
Profil *
Jo, takže tam mám nahrát i ten obrázek?
žralok
Profil *
(2) Nepsat názvy souborů s čárkami, háčky, kroužky či přehláskami.
Tady toto nechapu.
Miloš
Profil
žralok
Co nechápeš na nepoužívání diakritiky v názvech souborů?
Čeština v současnosti používá 3 různá kódování, takže vytvořit problém není nic složitého.
To, že místo „Černá záře“ se bude adresář jmenovat „cerna_zare“ (stejné varování jako před diakritikou je i před mezerami; a pro jistotu velkými písmeny).
Krom toho porovnej:
s diakritikou: http://sweb.cz/squalo.rous/%c4%8cern%c3%a1%20z%c3%a1%c5%99e/
bez ní: htt[/i]p://sweb.cz/squalo.rous/cerna_zare/[/i]
« 1 2 3 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0