« 1 2 3 »
Autor Zpráva
žralok
Profil *
Tak jsem se to pokusil opravit, tak , jak jsem to pochopil, ale nejsem si jistý, jestli to tak je správně.
Miloš
Profil
Máš špatné uvozovky:
Takhle ne: style="background :url(´obrazky/image7.jpg´);"
Takhle ano: style="background: url('obrazky/image7.jpg');"

Namísto znaku ´ (ASCII 180, najdeš někde v levé části klávesnice) musíš napsat ' (ASCII 39, v pravé části klávesnice se shiftem).
žralok
Profil *
Jo, mám to tam. Díky, už mi to pozadí jede, ale nefunguje mi překlikávání mezi stránkama.
Mistr
Profil
žralok
nefunguje mi překlikávání mezi stránkama
Důvod je naprosto jasný. Špatný název souborů. Zatímco Ty odkazuješ na soubor cz_tren.html, na webu máš nahraný soubor cztren.html. Oprav si odkazy, nebo jednodušeji názvy souborů.
žralok
Profil *
Jo no, na toto jsem zapomněl.
žralok
Profil *
Chci se ještě zeptat, když dám edituj tak tam mám napsané toto upozornění: "Soubory určené pro editaci musí být v kódování UTF-8 !"
Co je to kódování UTF-8? A ikdyž jsem si prošel a opravil všechny soubory, tak mi to přecházení mezi stránkama nefunguje.

Jinak se divím, že se mnou ještě ztrácíte čas, všem co mi poháháte těma radama jak to rozjet moc děkuju.
Měsíček
Profil
K tvé první otázce -> http://cs.wikipedia.org/wiki/UTF-8
Mistr
Profil
žralok
Co je to kódování UTF-8?
Otázku kódování UTF-8 Ti ve svém příspěvku již osvětlil kolega Měsíček. Já bych jeho výklad doplnil odkazem na stránku, kde je problematika vysvětlena možná méně fundovaněji, zato - dle mého názoru - pochopitelněji (i širokým vrstvám).

mi to přecházení mezi stránkama nefunguje
Důvod je jasný. Sice jsi z názvů souborů vyházel podtržítka, jenže jsi zapomněl na jinou věc. Na co? Na příponu. Ve stránce odkazuješ na soubor czkont.htm, kdežto na webu máš nahraný soubor czkont.html. To samozřejmě nemůže fungovat. Ujednoť si tedy přípony.

Já osobně preferuji příponu HTML a tu pak následně všude důsledně používám. Ale Ty se klidně rozhodni pro pouhé HTM. Je jen důležité pak tuto konvenci ve vlastním zájmu dodržovat.

Závěrem ještě jednu radu: Nahraj na web pozadí o menším (datovém) objemu. Stávajících 346,49 KB je přeci jen mnoho a obrázek se dlouho natahuje. Uživatelé pak poměrně dlouho zírají jen na prázdnou bílou plochu. Žlutý text není na bílém pozadí příliš čitelný.
Mistr
Profil
Jenom sem nakopíruji adresu Tvého webu, ať ji pořád nemusíme hledat:

http://sweb.cz/squalo.rous/Černá%20záře/ceza.html
žralok
Profil *
Tak jo, tak jsem to zpravil. Teď se na internet asi dostanu míň, ale už jsem to opravil. ten obrázek jsem zkomprimoval, ale teď se mi tam cyklí vedle sebe, tak se ptam, jaké ma obrazovka rozměry? Že bych to upravil přesně na ty rozměry.
žralok
Profil *
Jen abyjste věděli, ty další stránky se mi tam teď nechce nahrávat, takže tam problém není:-)
Teď mne asi napadá to, jak to teda udělat přístupné světu a širší veřejnosti. To bude ta stránka mít pak i jinou tu adresu, ne? Jako, že nebude vypadat takto:http://sweb.cz/squalo.rous/Černá%20záře/ceza.html ale spíš by to mělo být něco takového jako:http://sweb.ceza.cz , nebo se pletu?
Miloš
Profil
Vypadá to jako typická diletantská „práce“ nadšeného začátečníka bez valného grafického cítění.
Dělal jsem taky hrůzy, ale tohle už je moc; je to nepoužitelné.

Chceš-li to udělat přístupné, vyhoď (nebo alespoň změň) pozadí. Text je zhola nečitelný.
Text rozcapený přes celý monitor taktéž neoplývá přístupností.
Navíc repetice tohoto obrázku nevypadá vůbec dobře.

Můžeš to udělat třeba takhle: http://kesolim.sweb.cz/TMP/kurhulka/
Nejsem žádný grafik a dělal jsem to v rychlosti (asi 1/2 hodiny práce), ale je to imnsho o víc jak poznání lepší.
Mistr
Profil
žralok
jak to teda udělat přístupné světu a širší veřejnosti
Dostat stránky do povědomí lidí. A zároveň stránky udělat přitažlivé, aby se na ně lidé rádi vraceli.

To bude ta stránka mít pak i jinou tu adresu, ne?
Není to bezpodmínečně nutné. Ovšem pro zapamatování je samozřejmě vhodnejší, bude-li adresa stránky například ve tvaru www.cerna-zare.cz než www.sweb.cz/squalo.rous/Černá%20záře/ceza.html. Krom toho potěšíš i vyhledávače.
žralok
Profil *
Dobrá, obrázek jsem zmenšil ještě víc a upravil jsem ho,ale nevím jak tam dát ten filtr přes ten obrázek.
Dál nevím, jak změnit tu adresu, aby zněla líp. Druhou doménu nechci, stačí mi třetí. Návštěvnost je docela jistá, dělám to pro pár kamarádů, kteří tomu rozumí ještě míň než já.
Jinak ještě si poraju s tím textem a upravím ty barvy, aby to bylo čitelnější. A za tu kritiku děkuju, ikdyž se to neposloucha dobře, ale přiznávám, že to je hrozné, ale proto jsem sem taky napsal:-)
žralok
Profil *
Můžeš to udělat třeba takhle: http://kesolim.sweb.cz/TMP/kurhulka/

Tak jsem se na to díval a taky na zdrojový kód, máš tam hodně funkcí které jsem nikdy neviděl takže se nemůžeme rovnat, když bys mi napsal nějaký zlepšovák tak to rád vezmu.
Miloš
Profil
žralok
máš tam hodně funkcí
Ale ne, mám tam nesmírně jednoduché HTML (v <body> jsem si vystačil všehovšudy s pár značkami: <div id="obal"> <menu> <li> <a href=… <h1> <h2> <p> <address> <em>), ovšem vzhled formátuji pomocí CSS (na „Kurhulce“ to, co je uprostřed tagu <style>), ke kterému ses zatím zřejmě ještě nedostal.
Ohledně HTML ti doporučuji alespoň zběžně „prolistovat“ web http://www.semantika.name/ a pak se vrhnout na kaskádové styly (CSS).
žralok
Profil *
Joj, to bude asi docela na dlouho, že? Ale díky, podívám se.
Mistr
Profil
žralok
Joj, to bude asi docela na dlouho, že?
Protože jsi šikovný, tak bys to mohl zvládnout. :-)
žralok
Profil *
Chtěl bych se ještě zeptat, ten design budu vylepšovat v průběhu, ale na tu úpravu toho odkazu. Co mám udělat, abych ten odkaz na ty stránky neměl tak moc dlouhý, jak to mám upravit?
žralok
Profil *
Není to bezpodmínečně nutné. Ovšem pro zapamatování je samozřejmě vhodnejší, bude-li adresa stránky například ve tvaru www.cerna-zare.cz než www.sweb.cz/squalo.rous/Černá%20záře/ceza.html. Krom toho potěšíš i vyhledávače.


Nechci druhou doménu, ta třetí stačí, ale i tak si myslím, že stávající odkaz jde ještě upravit třeba do něčeho takového jako www.sweb.cz/cerna-zare/cz.html i toto je podstatně lepší
Mistr
Profil
žralok
Nechci druhou doménu
Pravděpodobně máš na mysli doménu druhého řádu. To jen, aby nevznikala případně nějaká nedorozumění.

U domén je velmi vhodné, aby nekončily adresou s HTML či PHP apod. To si lidé nezapamatují. A jak na to? Relativně hezkou adresou může být třeba www.sweb.cz/cerna-zare. Tak si na Swebu zaregistruj přihlašovací jméno cerna-zare. A pak si do hlavní složky nahraj stránku s adresou index.html. Tím zajistíš, že se Ti tahle stránka otevře pokaždé, když vyklepeš, www.sweb.cz/cerna-zare - nemusíš tedy wůbec psát nějaké lomeno index.html. Prostě, když to shrnu, startovací stránku určitě nepojmenovávej cz.html, nýbrž index.html. Pak totiž můžeš to index.html v uvádění adresy vynechat. Zobrazí se samo.
žralok
Profil *
Jo, takže založit nový e-mail s uživatelským jménem cerna-zare.
Mistr
Profil
žralok
takže založit nový e-mail s uživatelským jménem cerna-zare
Pokud bys chtěl mít web s adresou www.sweb.cz/cerna-zare, pak ano.

Ale klidně to rozjeď na stávajícím www.sweb.cz/squalo.rous. Jen je u toho potíž s tečkou a nečeským prvním slovem za lomítkem. Tedy ne chyba technická, spíš potíž pro běžné lidi. Myslím, že na tečku nejsou příliš zvyklí. A navíc budou asi dělat i překlepy v squalo.
žralok
Profil *
OK, udělám nový e-mail.
žralok
Profil *
Tak jo, mám to tam, nová adresa stránek je: www.sweb.cz/cerna-zare
žralok
Profil *
Chci se dál zeptat na dvě věci, jednak jak se dsjí upravovat velikosti stránky (rozměry) a pak jak se dá dát na stránku věc ke stažení?
Mistr
Profil
žralok
jak se dsjí upravovat velikosti stránky (rozměry)
Teď přesně nevím, co máš na mysli.

jak se dá dát na stránku věc ke stažení
Nahraješ ji tam a odkážeš na ni. Třeba
<a href="fotka.zip">Stáhněte si moje fotky</a>

Takto můžeš odkazovat libovolný soubor. Pokud však odkážeš třeba PDF dokument, může se stát, že se otevře přímo v prohlížeči. Buď to tak nechej a nebo jej zabal (třeba do ZIPu). Lze to vyřešit i jinými způsoby, ale vzhledem k tomu, že jsi začátečník, se na ně zatím vykašli. Navíc by na SWEBu, myslím, ani nebyly realizovatelné.
žralok
Profil *
No, já teď zrovna nevím přesně, jak to vysvětlit. Asi takto: každé okno které na počítači otevřu má své rozměry, můžu ho pak roztahovat a stahovat, maximalizovat atd. Já se ptám, jak můžu nastavit tyto rozměry "natvrdo".
yFang
Profil
žralok
Javascriptem.
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/window.open.html
žralok
Profil *
Děkuju mockrát!
« 1 2 3 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0