Autor Zpráva
WiLy
Profil
Dá sa použiť CSS-filter na reklamný baner a 'odfiltrovať' ho do stratena ?
btw. dá sa nejak obýsť reklamný baner ktorý vnucuje freewebhosting ?
WiLy
Profil
hmm, asi to je blbo položena otázka.. stači mi len ano/nie (nemusíťe tam písať zdrojový kód). Čítal som o reklamných banneroch a tak ma to napadlo. Sám som to neskúšal. :)
Martin Kuželka
Profil
Žádný CSS filtr na reklamní bannery neznám :-( Bannery lze pomocí css skrýt (pomocí vlastnosti display) nebo umístit mimo zorné pole prohlížeče (např. nastavením záproných hodnot marginu). BTW, skrýváním bannerů porušujete podmínky freehostingů.
Yuhů
Profil
Vždycky záleží na konkrétní konstrukci toho vkládaného banneru, jeslti půjde odstřelit. Většinou odstřelit jde, ale většina lidí na to nepřijde.

S CSS filtry to vůbec nesouvisí, jde o zcela jinou problematiku, která se náhodou podobně jmenuje.

Skrývání bannerů je ale skutečně v rozporu s podmínkami zdarma poskytovaných služeb.
WiLy
Profil
Mňa to zaujalo len koli študijným účelom, neplánujem obchchádzať bannery.
Martin Kuželka Žádný CSS filtr na reklamní bannery neznám :-(
[WiLy]To si myslim že neexistuje konkrétny filter na reklamny banner, mňa napadlo skor použitie filteru alpha, ale jak som si ďalej prečítal.. asi to nebude take jednoduche.
llook
Profil
Jako že bys tomu banneru nastavil takovou alfu, že by nebyl vidět? To by fungovalo jenom v IE (ostatní od něj filtry neodkoukali). Skrýt lze vlastností visibility, nebo display.
Visibility (visibility: hidden;) se chová tak, že obsah jenom není vidět, pokud je takto skryt text, zabírá místo a lze v něm dokonce vyhledávat přes Ctrl-F.
Display (display: none;) se chová, jako by obsah vůbec nebyl.

Reklamy bývají vkládány javascriptem, takže nejjednodušší bude otevřít si stránku ve Firefoxu a prohlídnout si DOM pomocí DOM inspektora a hledat něco použitelného pro selektor v CSS, nejlépe atributy id nebo class.
Někdy jsou reklamy vkládány iframem, pak je to ještě jednodušší. Pokud sám na stránce iframe nepoužíváš, tak prostě nastavíš iframe { display: none; }.
Pokud nevadí, že se banner načte a jde jen o to, aby nebyl vidět, pak je možné ho také překrýt pozicováním.
Tomik
Profil
Jak říkal Martin Kuželka prostě ho přesunout mimo zorné pole.

P.S. skrývání banerů rozhodně nedoporučuji, většinou mají napsané nějaké scripty které kontrolují načtení toho baneru (tzn. teoreticky to tedy šlo pomocí display:none - načíst a skrýt)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0