« 1 2
Autor Zpráva
Amunak
Profil
Já Comic Sans používám do slohů - vypadá to, že je tam toho víc :)

Jinak souhlasím s tím, ž eo je hrůzný font...
Miloš
Profil
Před pár dny jsem ho viděl na faktuře; k popukání.
Watchick
Profil
Amunak
Přesně tak... Comic Sans se hodí jenom proto, když chcete, aby to vypadalo, že máte více textu
gekoncik
Profil
Vždyť už to má v názvu COMIC copak to můžes někde použít na seriozním webu? Je to dětské kulaté písmo, které se hodí na nějakou možná zábavnou stránku, ale na web firmy bych ho nikdy nedal..

Opravdu jsem ho začal nesnášet když na SŠ spolužáci vypracovávali maturitní otázky s tímto fondem :) DObry JOKE byl když spolužák měl prezentaci o cyklech a příklady zdrojového kódu měl napsané také v COMICU. Takovy:

for(i = 0; i < 5; i++){...}


Vypadá pravdu komicky :)
imploder
Profil
Holyday
Profil
Mno, vypadá to docela neotřele 8-)
SwimX
Profil
Mně teď přišla pozvánka na schůzku externích pracovníků nejmenovaného podniku. Vyučuji tam tvorbu webových stránek pro žáky zakladních škol. Hádejte jakým byla písmem?
btw. na pozadí byl klipart - což je podobná originalita

Comic prostě nemám rád, používají ho všichni kteří si myslejí že umí s wordem, když v něm dokážou změnit písmo. Máme ve škole dokonce dílenský řád komikem. A když sme šli na praxe do firem dostali sme potvrzení o provedení praxe napsané komikem.. Musel jsem si to předělat, styděl jsem se ukázat ho v IT firmě u které sem praxi vykonal :)

Všeho moc škodí a o stále se opakujícím fontu to platí dvojnásob..
SwimX
Profil
Eště mně napadlo, když tady vychvalujete Verdanu, rád používám Calibri a Cambriu, problém samozdřejmě je, že XP ho standartně nemají, ale mám to jako defaultní písmo stránek a až potom Verdanu, Arial, Sans Serif
Miloš
Profil
Akorát ty Vista fonty jsou hodně maličké. Je dobré nezapomenout na nepříliš známou CSS vlastnost font-size-adjust – viz např. http://pcblog.cz/clanek/264/css-font-size-adjust-aspect-value/
el mariachi
Profil
SwimX
jasné, originalita... čiže keď každý bude teraz používať povedzme verdanu či arial, tak bude originálny alebo... ? podľa toho čo si napísal mi vychádza, že ten font nemáš rád kvôli ľuďom, ktorí ho používajú.. to by ťa ale malo asi najmenej zaujímať. to, že po cestách jazdia vodiči áut, ktorí by nikdy nemali sadnúť za volant znamená, že si nemám nikdy kúpiť auto, lebo cesta je pre magorov ? to určite nie, a napadá ma omnoho viac dôvodov prečo nekupovať auto oproti tomu, prečo nepoužívať comic ;)
inak súhlasím že na potvrdení o praxi sa to moc nehodí :D

imho, na každú príležitosť sa hodí iný typ písma, ale zavrhovať nejaké len z "princípu" je podľa mňa dosť krátkozraké :) sú weby kde je comic úplne na mieste, a sú weby, kde je to zas úplne nevhodné, takže posudzoval by som to skôr z tohto uhla pohľadu
Miloš
Profil
el mariachi
sú weby kde je comic úplne na mieste
Byl by, prosím, nějaký příkládek?
Holyday
Profil
Miloš podle mě třeba na ty již zmiňované "blogísky" naprosto pasují 8-)
Tintina
Profil *
Patkové písmo na papír, Tahomu, Arial či Verdanu pokud je text v digitální formě a Comic Sans na blogísky.

Jak jednoduše to jde rozdělit.
Chamurappi
Profil
Žádám další případné přispívající, aby neopakovali to, co už tu několikrát (třeba i jednou) zaznělo.
Railbot
Profil
Chamurappi
Autor vlákna si přál znát názor lidu. To se stává, že nějaké názory jsou pdoobné nebo stejné, ale to snad neznamená, že tu nesmějí být.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Railbota:
„Názor lidu“ se dozvěděl, argumenty dostal. Počty zastánců/odpůrců písma, kteří se zde ozvou, už nejsou přínosné.
Pokud toto vlákno každý týden někdo vytáhne jen proto, aby sem napsal, že Comic Sans MS vypadá komicky, tak to tu zamknu.
MARFU3A
Profil *
Já ho miluju!!!!
panther
Profil
MARFU3A
Já ho miluju!!!!
no super. A proč otevíráš tohle, půl roku staré, téma? Nebylo by lépe ho nechat spát?
Chamurappi
Profil
Reaguji na MARFU3U:
Já ho miluju!!!!
Koho? Railbota? Tak si to s ním vyříkej někde jinde.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0