Autor Zpráva
Peetr
Profil *
Když jsem se před chvílí dočkal tak rychlé a kvalitní odpovědi tak to zkusím dnes ještě jednou.;-)
Nastíním problém.
Mám odkaz a přál bych si abych když na něj kliknu otevřel novou stránku a ještě pak spustil js fci.
Ta nová stránka by měla být jen jedna a měnily by jí pouze js fce z různých odkazů. Čili při načtení stránky by se volala vždycky jiná fce. nevím jestli existuje něco jako zavolání s parametrem nebo tak něco...
Nox
Profil
Pokud by musela být jen jedna, tak mě napadá leda přes PHP
tzn. odkaz v JS nastavit jako jmeno_stranky.php?funkce=5

např. (nevím tedy jestli jsou potřeba k té funkci nějaké argumenty atp., to ve tvém dotazu nebylo, tak budu brát to co vím)
<body onload="<?php
  if(isset($_GET["funkce"]) and is_numeric($_GET["funkce"])){
    switch($_GET["funkce"]){
      case "1": echo "Secti()";break;
      case "2": echo "Odecti()";break;
      case "3": echo "Vydel()";break;
      case "4": echo "Vynasob()";break;
      case "5": echo "Odmocni()";break;
      case "6": echo "Umocni()";break;
      }
    }

?>">
Peetr
Profil *
Díky ale PHP nelze použít (krom jiného, prostě proto že ho neumím:-)). Řeknu jak vypadá můj konkrétní případ. Mám indexovou stránku, kde je dělané menu pomocí javascriptu. Když kliknu na nějakou položku, přesměruje mě to na jinou stránku, kde mám možnost, kliknutím na ikonku, se znovu vrátit na výchozí stránku. Jenže bych byl rád aby byla v té podobě v jaké jsem jí opustil.
kajaman
Profil
v JS se moc nevyznám, ale existuje událost onUnload ... tak snad to pomůže.
Nox
Profil
Že by onclick="history.back()" ? To není přímo přesměrování, ale jako by si zmáčkl Zpět.

Jinak menu přes JS není dobrý nápad... http://polopate.jakpsatweb.cz/index.php?page=uvod_php základní znalosti pro menu
nejsou těžké ani zdlouhavé na naučení, doporučuji spíš tak
Peetr
Profil *
onUnload se bohuže provede dřív než se stránka přesměruje(potřeboval bych jenom o chlup později:-))
Že je to menu v js, má svoje důvody, ty bych tady nerozebíral, nejedná se o on-line stránky, nýbrž o off-line prezentaci, čili použití PHP už začíná být složitější.
peta
Profil
1 jakpsatweb - javascript - priklady - gethttpvars a script podobny NOX v JS, pri nacteni stranky precist location.href a zjistit, co je za otaznikem a nac se kliknulo

2 jakpsatweb - javascript - priklady - cookies / udalosti / zakaz udalosti
nastavit cookie pred kliknutim a pak provest nornalni kliknuti

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0