Autor Zpráva
Libor
Profil
Prosím o radu. Mám na stránce odkazy na jiné web stránky. Dá se nějakým způsobem zjistit na jaký odkaz návštěvník kliknul než odešel ze stránky. Stránky jsou statické.
Děkuji
Leo
Profil
Jedine JavaScriptem, ne u vsech prohlizecu a musite mit nejake dynamicke stranky (napr. PHP), ktere to zpracuji, Leo
Acci
Profil
A nebo odkazovat třeba na odkaz.php?adrese=http://example.com/ a pak jen pomocí PHP zaznamenávat do souboru nebo databáze počty kliknutí
Charlie
Profil
Ale no tak, analýza, mluvme prosím česky.
HeWeR
Profil
Charlie:
co máš proti slovu analýza???

Libor:
Asi úplně nejjednoduším řešéním pro začátečníka (předpokládám, že se nechceš drbat s PHP a jiným svinstvem) je to, že na tu stránku na kterou odkazuješ (na kterou vede dkaz jehož počet proklitnutí chceš měřit) dáš normáloní obyčejné počitadlo (www.toplist.ct, www. blueboard.cz). ta stránka by pochopitělně musela být tvá, neboť na cizí servery počitadlo vkládat nemůžeš.
AMD
Profil
HeWeR
Má proti tomu to, že to Libor napsal s měkkým í
Petra
Profil
HeWeR: Obyčejné počítadlo ale nijak nezměří, z jakého odkazu se na tu stránku přišlo, změří maximálně z které stránky to bylo, ale to obvykle až v placených verzích. Pokud je ale řeč o odchodu z webu, pak je to obvykle právě na cizí stránky.

Obecně ale pokud nezáleží na tom, kterým odkazem to bylo, ale stačí jen vědět z které stránky to bylo, tak to počítadla umí (co vím, tak Navrcholu.cz to umí) a umí to třebawebové statistiky Awstats (často přímo v hostingu).
Leo
Profil
"Obecně ale pokud nezáleží na tom, kterým odkazem to bylo, ale stačí jen vědět z které stránky to bylo"

Puvodni dotaz je o OPACNEM problemu - jak zjistit kam uzivatel odesel, nikolik odkud prisel, Leo
Petra
Profil
Leo: Asi jsem se blbě vyjádřila. Tím "z které stránky to bylo" myslím z které stránky daného webu uživatel ten web opustil (bez znalosti konkrétního odkazu, na který klikl). Mluvím o výstupních stránkách.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0