Autor Zpráva
fufinka
Profil
Ahoj, chtěla bych se naučit tvořit webové stránky. Chci vytvořit stránku, kterou budu moct zaheslovat tak, aby se do ní nikdo kromě daných osob nedostal. Jaký způsob je na to nejlepší? Jaký jazyk se na to používá a musím umět HTML?
Měsíček
Profil
Měla by jsi umět HTML a také základy PHP .. či JS.
Honza_
Profil
Jaký způsob je na to nejlepší?
Naučit se PHP
HTML
Určitě
Edit: pozdě:)
fufinka
Profil
Děkuji za radu, tak jdu šprtat HTML :-).
Miloš
Profil
Měsíček
Měla by jsi umět HTML a také základy PHP .. či JS.
měla by není (bych bys by bychom byste by).
Ale věcně – HTML samozřejmě, ale potom v závěsu hned CSS.
Naopak PHP posléze a JS ještě „poslézeji“.

Ah pardon, 2× čti a pak teprve piš – na zaheslování stránky samozřejmě PHP či JS, omlouvám se za mystifikaci.
ofgph
Profil *
nejdříve php a až pak javascript? A ja myslel že obráceně.
el mariachi
Profil
jeden jediný dôvod na čo jej do toho pletiete JS ?! na zaheslovanú stránku jej bohate stačí HTML(+CSS) a PHP ! Okrem toho Miloš, nemyslím že JS je práve najlepší na zaheslovanie stránky, keďže ten sa spracúva na strane užívateľa. Pokiaľ to chce mať dobre, tak musí použiť php...
imploder
Profil
Přes JS se žádná stránka zabezpečit nedá.

Záleží na tom, co má být obsahem té stránky. Jako základ postačí jakýkoliv soubor (i textový) a hotový skript pro HTTP autentifikaci.
fufinka
Profil
na te stránce budou fotky, videa, text, obrázky, prostě cokoli. Chci si udělat osobní rodinné stránky do kterých se každý člen musí přihlásit dle daného hesla a aby se tam nikdo jiný nedostal. Slyšela jsem totiž, že to jde udělat i v HTML, ale pak když někdo zná tu druhou stránku, která se po přihlášení otevře, tak se tam normálně dostane. A to nechci. Chci to opravdu zabezpečené pro ostatní uživatele. Jinak jsem slyšela že lepší než HTML je XHTML?
Miloš
Profil
fufinka
lepší než HTML je XHTML?
Ne.
A jestli máš na to nervy, můžeš se prokousávat stoletým vláknem http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=10&topic=1 1358 (založeno 4. 9. 2005, 632. příspěvek z 19. 9. 2008).

A zaheslování pro tyto účely viz http://www.jakpsatweb.cz/heslo.html#php
BetaCam
Profil
el mariachi
na zaheslovanú stránku jej bohate stačí HTML(+CSS) a PHP

Na zaheslování stránky bohatě stačí i .htaccess a nemusí se učit PHP.
fufinka
Profil
to je to PHP tak složité? S HTML už jsem začla a příjde mi to docela v pohodě.
Railbot
Profil
fufinka
PHP je programovací jazyk, HTML ne.
BetaCam
Profil
fufinka
to je to PHP tak složité? S HTML už jsem začla a příjde mi to docela v pohodě.

HTML je značkovací jazyk. PHP scriptovací jazyk.

PHP je oproti HTML složité i když samotné PHP je velmi jednoduché, ale v porovnání s HTML je složité.

HTML protože je značkovací jazyk stačí se naučit pár značek a v podstatě "umíš" HTML

V PHP se musíš učit funkce, práci s proměnnými, to jak spolu různé funkce souvisí, co vrací, co přijímají za parametry, jakého typu má byt parametr, ale hlavně se musíš naučit jak tyto funkce vhodně kombinovat.
el mariachi
Profil
Tak tak, proste pri php treba mať/naučiť sa aspon základy programovania a potom to už ľahké je :)

BetaCam
jasné, tých spôsobov je samozrejme viac, kľudne si môže spraviť stránku aj v pythone alebo v asp ;) Uviedol som proste len asi najčastejší spôsob ako to robiť (alebo najpopulárnejší ? :) )

fufinka
Pokiaľ si mala doteraz aspoň nejakú skúsenosť s programovacími jazykmi, tak verím že to bez problémov zvládneš.. Tutoriálov je naozaj dosť
fufinka
Profil
Myslíte si, že se nedá naučit PHP bez znalostí HTML?
Railbot
Profil
fufinka
Jistěže dá. Ale znalost HTML je výhodou, protože výstup PHP bývá v 99% případech HTML.
fufinka
Profil
A dá se kombinovat více jazyků najednou? Jako že bych ty stránky udělala v HTML a pak nějak v PHP zaheslovala? Nebo můsím celou stránku udělat v PHP?
BetaCam
Profil
fufinka
Jako že bych ty stránky udělala v HTML a pak nějak v PHP zaheslovala?

Ano dá. Vlastně dalo by se říct, že PHP je k tomu přímo předurčeno.

Je to jako kdysi s SSI.
Railbot
Profil
fufinka
Stránky jsou vždy v HTML, to je právě výstup PHP. HTML je statická část, PHP kód generuje a dosazuej data. Hodně jednoduše řečeno.
el mariachi
Profil
A poviem to ešte inak... php je vlastne tá logika, ktorá dáva celú stránku do pohybu :) html ovládať pri php musíš keď robíš stránky, či sa ti to páči alebo nie...
fufinka
Profil
Takže jestli jsem to pochopila správně, udělám si stránky v HTML a pak se jen naučím kod v PHP, který to zahesluje?
el mariachi
Profil
Veľmi zjednodušene povedané :)
fufinka
Profil
Moc Všem děkuji za rady a vrhnu se tedy do učení základního HTML :-)
amon
Profil
este ti poradim dobry tutorial na php, :
http://www.linuxsoft.cz/php/ , da sa to niekde aj cele stiahnut, ale neviem kde.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0