Autor Zpráva
Michlo
Profil *
Registroval jsem si doménu u Actvie24. Ted pro ni hledám hosting. Vytipoval jsem si tři hostingové firmy a těm poslal maily. Podle reakcí se rozhodnu u koho hosting zaplatím. Jaký bude další postup? Je lepší ponechat doménu u registrátora nebo převést k hostingu.
mkroulik
Profil
Doporučuji doménu nepřevádět. Máte pak všechno pod kontrolou, což se hodí např. když měníte hosting.
Michlo
Profil *
A co bude potřebovat vědět správce hostingu a co správce domény?
DJ Miky
Profil
Správce hostingu bude potřebovat vědět název domény, správce domény bude potřebovat nameservery.
Michlo
Profil *
Doménu jsem nakonec registroval u Kvapem.cz a hosting u hostingsolutions.cz.

Hosting pro doménu jsem vytvořil a u kvapem.cz změnil adresy nameserverů z ns.kvapem.com ns.kvapem.cz na dns.hostingsolutions.cz dns2.hostingsolutions.cz.

Při zadání adresy do prohlížeče mi to hází chybu Firefox nemůže nalézt server. Co mám špatně?
instantcpanelhosting.com
Profil *
Ta chyba může být způsobená neaktualizací nameserverů u vašeho poskytovatele internetu. Změna se projeví často během cca 48 hodin.
aDAm
Profil
Ty kráso po 5ti letech se dočkal odpovědi ;)
Chamurappi
Profil
Reaguji na aDAma:
Ano, nyní může Michlo konečně začít své 48-hodinové čekání :-) (stejně jako kdokoliv jiný, kdo tento dotaz kdykoliv najde)

Já bych řekl, že stačí spíš cca 24 hodin, ale vlastně to nemám podepřené vlastní zkušeností, protože bývám u serverů, kterým se DNS záznamy mění, moc blízko. Ale tuším, že mi toto číslo říkalo víc lidí, kteří vypadali, že těmto věcem rozumí.
aDAm
Profil
Chamurappi:
tak ono záleží jaký TTL se u dané domény/záznamu nastaví.

Jinak abych odpověděl k dotazu co byl na začátku. Dle mě pokud někdo regne doménu někde jinde, třeba proto že je tam o 5kč levnější a jde o CZ doménu a pak se rozhodne hostovat u někoho jiného, tak bych tu doménu převedl a nechal se fakturovat pouze jednou firmou a mít o starost méně s nastavování DNS apod. I při převodu bude mít majitel vše pod kontrolou a ne jak tvrdí mkroulik

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0