Autor Zpráva
KITT
Profil
Přečetl jsem si tady na stránkách o absloutních a relativních odkazech a chtěl bych si to ještě upřesnit.

1. Absolutní je přímo URL adresa a když tvořím web v PC, tak tam zadám adresu tak, jak se bude zobrazovat na webu? Tedy nikoli, jak je uložena v PC?
2. A Relativní odkaz je cesta, takže ta bude napsaná tak, jak je v PC a server si ji pak převede na URL adresu?

Nevím, jestli jsem to vysvětlil srozumitelně, kdyžtak to vysvětlím líp.
Railbot
Profil
<a href="http://www.neco.cz/neco.html">cokoli</a> - absolutní
<a href="neco.html">cokoli</a> - relativní
habendorf
Profil
S oběma očima přimhouřenýma lze říct, že je to tak, jak píšeš.

Princip je v něčem jiném. Absolutní je absolutní, tam není co řešit. Relativní je vždy relativní k něčemu, třeba k umístění html nebo css souboru.

Pokud bydlíš na adrese Jindřišská 16, abs. adresa tvého souseda je Jindřišská 18, relativní je "vchod vedle tímhle směrem". Jak vidíš sám, adresa "vchod vedle tímhle směrem" je k ničemu, pokud nevíš, k čemu je vztažena.
Timy
Profil
Hele, otevři si příkazovou řádku (start – spustit – cmd) a pomocí příkazu „cd“ (change directory) si vyzkoušej, jaký je ten rozdíl. Když budeš ve složce C:\user\dokumenty a napíšeš „cd hudba“, dostaneš se do C:\user\dokumenty\hudba — relativní adresování. Když ale napíšeš „cd C:\Lisp\“, dostaneš se do složky C:\Lisp\ — absolutní adresování. Samozřejmě ty složky musí existovat :-).

Relativní je, když se mě zeptáš, ve kterém patře je správce sítě a já ti odpovím „o dvě patra výš“. Kdybych chtěl použít absolutní adresování, řeknu ti „v pátém patře“.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0