Autor Zpráva
pato_svk
Profil
Dobry den prepacte mam problem hned zo zaciatkom . Skusal som hladat v google a stravil som nad PC skoro cely den . Nikde som nenasiel odpoved . Ak si vitvorim textovi dokument mam to premenovat na stranka.html a ma sa mi zmenit ikona toho dokumentu a nema sa mi otvorit poznamkovi blog ale nieco ine . Urobil som to dal som nazov stranka.html a nic ikona sa mi nezmenila otvoril sa mi poznamkovi blog . Prosim ak viete poradte mi DAKUJEM

A prepacte som zaciatocnik a neviem zmenit nazov omilom som dal stranka.hrml a mal som dat stranka.html prepacte zmilil som sa .
blackjoker
Profil
Dej si v nastavení složky zobrazovat soubory s příponou
nejspíše jsi vytvořil soubor.html.txt
Nástroje > možnosti složky > zobrazení > skrýt příponu
panther
Profil
pato_svk
klikni pravým tlačítkem -> otevřít v programu -> firefox/IE/opera/safari (tvůj prohlížeč). A zaškrtni dole tuto volbu i pro příště.

EDIT: druhá možnost je špatný název souboru, jak mě předběhl s odpovědí BlackJoker :-)
Miloš
Profil
Máš ve Windows nastavenu výchozí hodnotu: skrýt přípony souborů známých typů.
V takovém případě poznámkový blok stránku uloží ne jako stranka.html, nýbrž jako stranka.html.txt

Máš dvě možnosti:
1) při ukládání v poznámkovém bloku změnit „Uložit jako typ“ hotnotu TXT na hodnotu všechny soubory
2) povolit zobrazování všech přípon: Ovládací panely: Možnosti složky (priečinku): Zobrazení

blackjoker + panther
Byli jste rychlejší, hm.
pato_svk
Profil
Prepacte mozete trocha konkretnejsie mne to nijak nejde stale mam stranka.html.txt a dal som otvorit v Internet explorer tak ono to otvori ale je to txt moze to byt tak ???
Miloš
Profil
pato_svk
mne to nijak nejde
Co ti nijak nejde?
Uložit v poznámkovém bloku se změnou typu souboru?
Změnit nastavení Windows, aby byly vidět všechny přípony?
Pokusil ses o něco z toho?
havs
Profil
Otevři okno nějakého adresáře a jdi podle posledního řádku blackjokera nahoře - a zruš zaškrtnutí.

...teda, jestli se chceš věnovat psaní stránek.
Jestli chceš nechat schované koncovky a jen čekat až ti někdo podstrčí nějaký vir, tak nech tak.
pato_svk
Profil
Viete ja mam Vistu asi 2 dni a mal som XP na XP som vedel vsetko na viste neviem este nic to preto
blackjoker
Profil
a až si to nastavíš tak klikni pravim na soubor o dej přejmenovat a napiš soubor.html

aktualizace:
Ve vistě se to myslím dělá stejně, když ne tak to znova ulož v poznámkovém bloku ale teď tam nenechávej uložit jako typ .txt ale dej všechny soubory
Miloš
Profil
blackjoker
nenechávej uložit jako typ .txt ale dej všechny soubory
Myslíš, že to udělá? Já mu to tu radil už dvakrát…
blackjoker
Profil
Miloš
Nevím, ale za zkoušku to stojí : )
pato_svk
Profil
ANO huraaaaaaaaa ja to uz mam velmy vam vsetkym dakujem co ste pre mna urobili strasne dakujem
Mistr
Profil
Miloš
Máš dvě možnosti:
1) při ukládání v poznámkovém bloku změnit „Uložit jako typ“ hotnotu TXT na hodnotu všechny soubory
2) povolit zobrazování všech přípon: Ovládací panely: Možnosti složky (priečinku): Zobrazení

3) při ukládání napiš název souboru v uvozovkách. Chci-li například uložit stránku index.html, napíši "index.html".
Miloš
Profil
Mistr
Aha, pěkné, to jsem neznal.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0