Autor Zpráva
Milann
Profil *
Mám hloupý dotaz. Jak mám napsat jednoduché uvozovky na notebooku bez numerické klávesnice? Normálně je píšu alt + 39.
Tady fakt nevím....
Díky.
grimword
Profil
1) prepni se na anglickou klavesnici - ziskas tak numericke tlacitka
2) jednoduchou uvozovku mam pri prepnuti na anglickou klavesnici jako tlactiko hned vlevo od enteru
3) ctl+c - ctrl+v

(na anglickou se prepina levy_shift+levy_alt)
DoubleThink
Profil *
Apostrof je přítomen i na české klávesnici. Je na doplňkové klávese vedle enteru případně backspace: Shift + [¨].

Milann
Profil *
Díky moc!
Lidka25
Profil
Prosím laskavě o radu. Mám počítačovou klávesnici, která má v několika polích 4 znaky -2nahoře a 2 dole , nebo 3 znaky-2 nahoře a 1 dole. Většinou znaky v pravé části jdou napsat s Altem, ale bohužel nemohu přijít (ani nikde na webu najít, jak psát ostatní). Začala jsem se nyní učit psát podle anglických stránek, protože jsem nenašla žádný online kurz v češtině, ale zůstala jsem viset, když jsem měla napsat středník . Oni ho na klávesnici mají na místě našeho ů. Tímto nemohu dále pokračovat, protože nevím, jak středník napsat, Já ho mám na klávesnici zobrazený v políčků s ů-vedle něj dole, Nad ním a ů je ještě dvojtečka vlevo a uvozovky vpravo. Nevím, jestli jsem to napsala dost jasně, proto moc děkuji za radu, kdo to pochopí. Lidka
Marschmallow
Profil
Lidka25:
Středník je před klávesou „1“ v horní řádce. Já tam mám tyhle symboly (CZ klávesnice): vlnka, kroužek, apostrof a středník.
Lidka25
Profil
Děkuji mnohokrát za informaci. Přiznám se, že tohoto středníku jsem si vůbec nevšimla, Lidka

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0