Autor Zpráva
johnik
Profil *
Do jakého formátu uložit vektorovou grafiku? Dělám ji ve flashi, tak nevím jestli půjde otevřít třeba v corelu.
yFang
Profil
johnik
Třeba svg.
Lexter
Profil
yFang
X3 má kolikrát problémy s otevřením textového obsahu, pokud je zapsán v SVG. Corel je vůbec nějakej divokej. Bůhví proč. SVG je standard a všechny vektorové editory by ho měli podporovat do mrťe.

johnik
Kompatibilitu by měl zajistit formát PDF. Alespoň v něm předávám vektorová data všude a všem.
Bubák
Profil
Záleží na tom, proč ji chceš vektory otevírat v jiném programu.
Pokud jde o editaci, tak to nebudeš mít jednoduché, najít vhodný formát zejména pro zmíněný Corel.
Pokud jde o prohlížení, tak vhodný formát je PDF, ale tam si moc editace neužiješ.
Lexter
Profil
Bubák
Portace PDF do jiných programů je vektorová. To že se dá PDF prohlížet neznamená že nejde editovat. PDF upravuji denně a mnoho věcí do něj ukládám. IMHO je to někdy jediný formát pro tisk. PSD si taky můžeš jen prohlédnout ale je to zdrojový soubor pro to a to.

Dejme tomu, že tvořím logotyp. Kolega neotevře mé SVG, já mám InkScape, on Corel. Jak to vyřešit? Uložím do PDF, bez problémů, vše se otevírá v křivkách.

Jak říkám, pokud jde o přenositelnost mezi programy, tak s pdf jsem nikdy nezaznamenal problém.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0