« 1 2 »
Autor Zpráva
camo
Profil *
Prosim vas pozrite sa mi na toto a poradte mi co s tym. Presny opis je na stranke. Problem je vidno vo FF a v Safari. IE je v tom nevinne. DIK! http://camo.tym.sk
camo
Profil *
Pozeral som si uz vselico, ale sam na to nestacim. Lamem si nad tym hlavu ale nic ma nenapada. Tak sa zlutujte niekto a skuste to vysvetlit.
Bubák
Profil
Proč místo hledání řešení, která fungují, se patláš layout problémovými metodami?
Zapoměň (pro tento případ) na pozicování a využij float, margin a padding.
camo
Profil *
Sorry, ale hrabem sa v tejto diskusii dost podrobne, aby som nasiel a vysvetlil veci ktorym nerozumiem. Vsimol som si, ze clovek sa tu docka skor hotoveho php scriptu(a to dost casto), ako pomoci s niecim co je pre profesionalov asi dost otrava. A hoci viem ze som otrava, potrebujem pochopit prave tieto problemove metody. Chapem ze nikto neni povinny mi to vysvetlovat, ale stacila by niejaka adresa. Ved tato sekcia sa predsa vola PROBLEMI V ZACATCICH (musel som siahnut az k tomuto pseudo-vydieraniu, sorry). Dik za rady.
Railbot
Profil
camo
Pomineme, že ta kontrukce je docela nesmysl, budiž.

Ten druhý (spodní) relativně pozicovaný div z toho modrého floatujícího "neukusuje", on by jej totiž celý překryl (právě kvůli tomu, že ten modrý floatuje, je tedy vyjmut z běžného toku dokumentu), ale není tomu tak, protože odstavec v relativně pozicovaném divu nemá vynulový margin, tudíž celý div posouvá kousek dolů a je tedy část floatujícího divu vidět.

IE to naopak zobrazuje špatně, samo si domýšlí a ukončuje float, proto se tam divy nepřekrývají.
camo
Profil *
Ak to niekto dokaze vysvetlit nech sa rychlo ozve. Totiz kde je farba? (FF). Ak nie tak som v koncoch.
camo
Profil *
http://camo.tym.sk
camo
Profil *
Cau cenzura! Sa mi zda ze ste ku mne kruty................
Měsíček
Profil
To spíše ty k nám .. PROČ SI NĚCO O TOM NEPŘEČTEŠ?
camo
Profil *
A co konkretne Totiz mam plnu hlavu veci ako visibility: none, onmouseover, margin-top, HTML vz XHTML, meta, tittle, kompatibylita, GIF, deeppink, W3C, bloobery .......... tak som si myslel ze toho mam precitaneho dost. A dostanu ma uplne trivialne veci. Co si myslel tym:,, To spíše ty k nám .. PROČ SI NĚCO O TOM NEPŘEČTEŠ?" Ale az zajtra, ak ma neodstranite. Dik za porozumenie.
Railbot
Profil
camo
moje odpověď ti nestačí?
camo
Profil *
Railbot

Ide tu skor o pristup. Totiz reagoval som co najskor. Margin som vynuloval, dokonca som zrusil floaty. Ale ani to nepomohlo. Vo svojej reakcii som vysvetlil aj preco to naoko postrada zmysel, AVSAK cenzura moju reakciu zrusila. Teraz vyzeram ako hulvat co sa nevie ani podakovat. Preto som sa na cenzuru obratil priamo. A na tom vynati z toku dokumentu nieco nesedi. Ved ak je element vynaty, tak po nom ostava prazdne miesto nie? Ale aj tak to cele nedavalo zmysel, lebo tam kde bol potom dany element umiestneny ho uz ten kusajuci DIV mal respektovat a to je to co mi vrtalo v hlave. Bubak mi napisal ze sa vrtam v problematickych metodach a ja to chapem, ale mne ide prave o to aby som pochopil tie problematicke ak ma to ma raz zivit.
camo
Profil *
A potom sa zacali diat este cudnejsie veci. Vid http://camo.tym.sk Vsimnite si posledny bezfarebny DIV s background:red, teda ak bude niekto ochotny. V kode to vyzera ze je chyba v uvodzovkach pri style ale tie by mali byt vporiadku.
Plaváček
Profil
camo

ale mne ide prave o to aby som pochopil tie problematicke ak ma to ma raz zivit.

Pokud tě má tvorba webu jednou živit, pak nemysli, nedumej, nevýmyšlej svoje teorie o tom, co znamená "vyjmutý z běžného toku dokumentu", ale kup si vhodnou knihu, kde je problematika tvorby layoutu pomocí CSS přehledně, slušně, logicky a pochopitelně vysvětlena a to včetně odpovědí na otázky, které zde neustále dokola kladeš.

Toto je diskusní fórum, kde lze řešit konkrétní problémy a potíže, nikoliv vzdělávací ústav. Osobně mohu doporučit knihu Petra Staníčka - CSS hotová řešení - http://knihy.cpress.cz/pocitac/book.asp?id=1394 .

Lepší řadu pro tebe nemám.
Bubák
Profil
V kode to vyzera ze je chyba v uvodzovkach pri style ale tie by mali byt vporiadku.
Opravdu tam chybí:
<div style=" position:relative; width:50%; background-color: red;">


Bubak mi napisal ze sa vrtam v problematickych metodach a ja to chapem, ale mne ide prave o to aby som pochopil tie problematicke
Railbot ti to vysvětlil. Na téma floatování a claerování je dobrý tento článek:
http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_12_archiv.html#1071056082
Doporučil bych ti jít cestou od jednoduššího k složitějšímu.
camo
Profil *
Bubak
Dik!
PlavacekTebe neni za co. TA MOJA KNIHA SA VOLA TVORBA WEBOVYCH STRANEK PRO UPLNE ZACATECNIKY OD TODDA STAUFFERA. Ma asi 550 str. tak myslim ze to by stacilo. (VZDELAVACI USTAV?)
Idem na tie uvodzovky.
Railbot
Profil
camo
S respektem vůči ostatním knihám a jejich autorům bych jako Plaváček doporučil stejnou knihu od Petra Staníčka a kolektivu. Někdy méně znamená více, osobně nemám důvěru v takové několikasto stránkové publikace, kde je všechno a dohromady nic. Ostatně to, že zatím nechápeš problematiku, na kterou se ptáš, je samo o sobě dostatečný důkaz, že bys potřeboval jinou knihu, která ti vše srozumitelně a lidsky vysvětlí.
camo
Profil *
Bol by som nadseny keby som sa vas mohol pytat ako posielat objednavky z E-shopu na email pomocou PHP. Mimochodom taky script uz mam okopirovany a funguje. Problem je v tom ze ho nechapem. A tu moju knihu prelozil nejaky Libor Jelinek a jej obsah je uplne v poriadku. Problem je ze mi kdesi vypadnu uvodzovky alebo ciarka a som hotovy. Nemam totiz na servry moznost pisat kod v nejakom serioznom editore, ktory by ma na to upozornil. Prepisujem to vsetko do botky rucne. Doma man Note Tab a PSPad. Neviem ci mi na servery poskytuju taku moznost, doteraz ma to ani nenapadlo. Som na IC.cz.
Holyday
Profil
camo
Já taky odjakživa vše píšu v Poznámkovém bloku. Když se naskytne nějaká chyba, je potřeba kód pečlivě zkontrolovat, což by nemělo zabrat více než 5 minut...
Měsíček
Profil
"Já taky odjakživa vše píšu v Poznámkovém bloku. Když se naskytne nějaká chyba, je potřeba kód pečlivě zkontrolovat, což by nemělo zabrat více než 5 minut..."

Chtěl jsi napsat .. 5 sekund, ne? Copak "Parse on : 3 line .." nestačí?
Holyday
Profil
Měsíček
No když půjde o chybu v HTML, tak 5 sekund stačit nemusí :)
Měsíček
Profil
tak + 3 sekundy na kontrolu validátorem.
camo
Profil *
Viete co je dislexia? To je moj problem. A ten vas sa nevola pycha? Totiz doteraz mi nikto uspokojivo nevysvetlil co to ten Div vlastne stvara, len ma vsetci stale dzubete za to ze som zaciatocnik. A to radikalne nesuhlasi s nazvom diskuse. Jednoducho podla vsetkeho co som doteraz precital tam ten Div nema co hladat. Margin:0; padding:0 a nic. No a na servry som hladal nejaky editor ale nic. Dal som otazku vo fore a taraz cakam. A co vasa genialita? Ma sa dobre? Neviem si predstavit co poviete ked dojdem ku framom.
Holyday
Profil
Měsíček
OK, vzdávám se :D

...Dal som otazku vo fore a taraz cakam..
Však jsi dostal spoustu odkazů a tipů na knížky :P
Měsíček
Profil
"Viete co je dislexia? To je moj problem. "

A co mi s tím?

"A ten vas sa nevola pycha? "

Ne.

"Totiz doteraz mi nikto uspokojivo nevysvetlil co to ten Div vlastne stvara, len ma vsetci stale dzubete za to ze som zaciatocnik."

A proč by jsme měli? Jsme snad armáda spásy?

"A to radikalne nesuhlasi s nazvom diskuse. "

Děláš s názvu diskuse desatero boží a to se mi nelíbí.

"Jednoducho podla vsetkeho co som doteraz precital tam ten Div nema co hladat. Margin:0; padding:0 a nic. No a na servry som hladal nejaky editor ale nic. Dal som otazku vo fore a taraz cakam. A co vasa genialita? Ma sa dobre? Neviem si predstavit co poviete ked dojdem ku framom."

My nejsme tví učitelé a nejsme povinni ti vůbec nic říkat .. trochu pokory by ti neuškodilo a neuškodilo by ani kdyby přestali odpovídat ostatní, protože už zacházíš hodně daleko.
camo
Profil *
Keby si bol skrecok... A ide tu o princip slusneho spravania sa medz ludmi, LEBO LEN TAK SA DA NA TEJTO PLANETE ZIT! To je nieco co mam dobre nastudovane pre zmenu ja. Konkretne ty nemas o pokore ani ponatia a ze sa jej dozadujes odo mna je ta pych o ktorej som pisal. A TO TVOJE NE neni argument ale ta pycha. A tiez by si v mene toho svojho ,,sebavedomia" (o ktore sa sam zrejme pripravis) NEMAL HOVORI ZA DRUHYCH.( Jsme snad armáda spásy? ). AHOJ LIDI! Bez teba neumrem. S tvojou pomocou(Ktoru nazov diskusie ponuka) som na tom mohol byt lepsie, ale ako som napisal bez teba neumrem.
camo
Profil *
Holyday
Myslel som forum na servery. Ved predsa editory s knizkami moc nesuvisia. Ale ako som to tam hladal tak nic podobne som tam nevidel. Mozno to je tym ze som na Freehostingu. A skutocne http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_12_archiv.html#1071056082 by mohlo byt to co som potreboval vediet.
Měsíček
Profil
"Keby si bol skrecok... "

Paměť máš dobrou.

"A ide tu o princip slusneho spravania sa medz ludmi, LEBO LEN TAK SA DA NA TEJTO PLANETE ZIT!"

Omyl.

"To je nieco co mam dobre nastudovane pre zmenu ja. "

Ty studuješ filozofii, psychologii a teologii? Můžem si popovídat.

"Konkretne ty nemas o pokore ani ponatia a ze sa jej dozadujes odo mna je ta pych o ktorej som pisal."

Taky si to někdy myslím.

"A TO TVOJE NE neni argument ale ta pycha."

Já pyšnej nejsem - nemám být na co pyšný.

"A tiez by si v mene toho svojho ,,sebavedomia" (o ktore sa sam zrejme pripravis) NEMAL HOVORI ZA DRUHYCH.( Jsme snad armáda spásy?"

Stydíme se .. určitě to příště napravíme :-)

"S tvojou pomocou(Ktoru nazov diskusie ponuka) som na tom mohol byt lepsie, ale ako som napisal bez teba neumrem."

Další omyl, pomohl jsem ti už několikrát - co z toho mám nic - a to je dobře, co z toho máš ty? Já výsledky nevidím a to je špatně.

Prosím mmm oderátory, aby naše příspěvky v tomto vlákně smazali - nechci jimi zaplevovat vlákno, ale camovi odpovědět prostě musím.
camo
Profil *
Prosim moderatorov aby este nemazali prispevky, mozno by mohli pomoct zmenit tvar(filozofiu alebo pristup) tejto diskuse. Nevracajme sa spet pred rok 89'. A otazka na Mesicka AKO SA TO TEDA DA NA TEJTO PLANETE ESTE ZIT? Ci studujem filozofiu...? Nie! Ale o svojich schopnostiach a rozume nepochybujem, len pre to ze tebe by sa to tak pacilo. A co z toho mas? RASTIES!DUCHOVNE!Samozrejme to nemal byt vysmech. Su veci ktore sa popriet nedaju. A mozno nemas byt na co pysny ale tvoje postoje(pristup) su take a to je pycha, lebo ja nevnimam co si osebe myslis ,ale to ako sa prejavujes. A KED STRETNEM BUBAKA KUPIM MU PRINAJMENSOM VELKU COKOLADU. To ci veris ze sa to stane je tvoja vec. A nezabudni na tu moju otazku AKO SA TO TU DA ESTE ZIT?
Railbot
Profil
camo
Já nevím, co se ti nelíbí. Ohledně chování těch divů jsem ti to celé vysvětlil. Pokud to nechápeš, naštuduj si problematiku, jinak nemá cenu se v tom dál šťourat.

Jednoducho podla vsetkeho co som doteraz precital tam ten Div nema co hladat. Margin:0; padding:0 a nic.
Já jsem také říkal odstavec v něm, ne div samotný, ten žádné výchozí styly nemá.

Nevracajme sa spet pred rok 89'.
Milý camo, tato diskuse není veřejný majetek ani prostor, někomu patří. A ten někdo či jím pověření lidé si mohou vytvářet vlastní pravidla a vymáhat jejich dodržování, i mazáním příspěvků. Pokud s tím máš problém, nikdo tě nenutí sem chodit.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0