Autor Zpráva
Amalka
Profil *
Ahoj,

moc me zajima vytvareni stranek pomoci html. Moc o tom ale zatim nevim. Chtela jsem svemu muzi vytvorit stranky k narozeninam. Uz vse mam hotove, jenom ten design je nejaky strohy.
Umim delat s Corelem, ale moc si nejsem jista, jestli se pro podobne veci pouziva. MOhl byste mi nekdo poradit, jaky program pouzit, kdyz chci vytvaret vlastni obrazky i pozadi? Pozor, nemluvim o fotografiich!
predem moc dekuji za odpoved
Amalka
RockFire
Profil
Tak pokud se jedná o jednoduchou činnost, mohl by stačt MS Paint (Malování), ale pokud ne, pak doporučuji placený Adobe Photoshop a nebo Gimp, který je zdarma.
mkroulik
Profil
A nebo Paint.net, který toho umí přece jen více, než Malování a je také dostupný zdarma.
Mistr
Profil
RockFire + mkroulik
Kolegové, proč by se nemohl použít Corel, se kterým paní Amálka zkušenost má?
Bubák
Profil
Pokud s Corelem umíš, tak to samozřejmě půjde. Sice nevím, jesli máš ba mysli CorelDRAW, nebo Corel PHOTO-PAINT (oba jsou v balíku CorelDRAW Graphics Suite). Důležitá je správná volba formátu obrázku a nastavení voleb při ukládání.
Použitelné formáty jsou: GIF, PNG, JPEG.
Pokud bys nevěděla, který formát použít, tak se zeptej, ale raději k dotazu přilož odkaz na obrázek ve formátu PNG. Každý obrázkový formát je totiž nejlepší na něco jiného.
Railbot
Profil
Mistr
Dělal jsi někdy v Corelu? Já ve škole a pro webovou grafiku to opravdu není. Grafika se dá dělat ve všem, i v Paintbrushi, ale ten výsledek.
srigi
Profil
Railbot
Grafika se dá dělat ve všem, i v Paintbrushi, ale ten výsledek.

Ano tie vysledky niekedy nestoja za nic :D
Railbot
Profil
srigi
Bavíme se o webdesignu, ne několikahodinovém kreslení auta.
Mistr
Profil
Railbot
Šlo mi předně o to, když paní Amálka píše, že s Corelem umí, tak proč by v něm nemohla tvořit.

Dělal jsi někdy v Corelu?
Je to už nějaký ten pátek.
rommy
Profil *
Corel asi není to správné ořechové...doporučil bych Photoshop nebo třeba RealDraw...a pak je rovněž možnost někoho o grafický návrh požádat :-)
Amalka
Profil *
A mohl byste mi jeste nekdo prozradit, jak se prikrasluje vzhled obycejnych slozek stranek, jako napriklad ramecek kolem stranek - napriklad aby pod nim byl stin a rohy zaoblene? To se take dela pomoci vlozeneho obrazku?
Mistr
Profil
Amalka
Jednodušší věci lze udělat například pomocí CSS stylu pro rámeček - viz http://www.jakpsatweb.cz/css/border-style.html
Amalka
Profil *
Mistr
A ty slozitejsi? ;-)
Lukáš Maixner
Profil
Amalka
Pokusím se jít jinou cestou než kolegové. Popřemýšlel bych o nějaké free template (přesně tohle zkuste zadat do google) a její doladění. Pokud to má být Váš jediný projekt "v životě", nevím, jestli stojí za to se učit stránky kreslit a kódovat.

Pokud do toho, ale jdete, složitější kulaté rohy jsou třeba zde: http://css.interval.cz/clanky/kulate-rohy/

Jinak Corel není o nic horší než Malování a další alternativy. Na to, že "není pro webovou grafiku" se klidně vykašlete. :) Lepší než krást nebo kupovat za x desítek tisíc robustní Photoshop.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0