Autor Zpráva
Robbie
Profil *
Dobrý den, jak mám nastavit pevnou šířku stránky, aby byla stránka pořád stejná i v menším rozlišení a hlavně kam a co napsat do kódu. Děkuji moc za odpověď.
srigi
Profil
CSS
body { margin:0; padding:0; text-align:center; }
#wrapper { margin:0 auto; padding:0; width:760px; text-align:left; }

HTML
<html>
<head>
 <title>pok</title>
 <link href="/cesta/k/suboru.css" type="text/css" rel="stylesheet">
</head>
<body>
 <div id="wrapper">
  Lorem Ipsum dolor sit amet
 </div>
</body>
</html>
panther
Profil
Robbie
jen doporučení: dávej si pozor, aby stránka nebyla široká příliš, tzn. aby se při běžném rozlišení 1024x... nemuselo zbytečně rolovat do stran
Robbie
Profil *
Děkuju za pomoc. fakt díky
Petr ZZZ
Profil
Ahoj,

rád bych se zeptal, proč nastavit pevnou šířku stránky? Ten, kdo to dělá, dělá to jen z pohodlnosti, protoze se tak snáze vyhne případným nedostatkum layoutu za urcité šířky okna, kterým by jinak bylo nutno předcházet slozitým kódovánim (stylováním), nebo prostě proto, aby layout zustal za vsech okolností stejný, i za cenu toho, ze při uzším okně bude nutno rolovat do stran? Vsiml jsem si, ze pokud má někdo pevnou sírku stránky, tak je nastavená relativně úzká, zrejmě právě proto, aby nebylo nutno rolovat do stran. Casto lze pak u takových stránek pozorovat malou velikost pisma, kterou asi ne kazdý bude nadšen. Jaké jsou zde názory na pevnou šířku stránky? Výhody? Nevýhody?

Zdravím, Petr
Plaváček
Profil
Petr ZZZ

Složitá otázka, na kterou by sis měl za prvé něco prostudovat, případně za druhé založit vlastní vlákno. abys tazateli neukradl jeho téma.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Plaváčka

"Složitá otázka, na kterou by sis měl za prvé něco prostudovat"
Neco týden studovat je vzdycky alternativa. Kdyby to tak bral kazdý, bylo by hodne diskuzních platforem v internetu zbytecných. Je to otazka ochoty pomoct nebo se na tazatele vybodnout. Pokud chci pomoct, musim se obcas obrnet trpelivosti a prave vuci zacatecnikovi vystupovat vstricne. Pokud ne, muze se ukázat atraktivní také moznost mlcet. Chápu ovsem Tvuj postoj, sám to znám z oblasti entomologie. Troufám si ovsem rict, ackoli se mi ne vzdy podari odpovidat ke spokojenosti tazatele, ze jsem jeste nikomu nenapsal "neptej se blbě a precti si knihu". Mimochodem a v tomto smyslu, kdybys chtel nekdy podle fotky urcit brouka, rad Ti odpovim bud ja nebo nekdo jiný, napr. na www.entomologie.de (upozornení: to forum se dost pomalu nacítá). Asi jsou podobna fora i v cestine, ale o tech nemam prehled. V oblasti IT jsem ovsem to, cemu se tady myslím ríká "úplná lama", a doufal jsem a nadále doufam, ze se zde budu moci neco naucit.

"případně za druhé založit vlastní vlákno. abys tazateli neukradl jeho téma."
Priznám se, ze jsem nad vlastním vláknem premýslel, ale nechtel jsem téma trhat. Mel jsem za to, ze u temátu zustávám. Pokud jsem ho puvodnímu tazateli, jak ríkás, "ukradl", tak se omlouvám. Mozná mas pravdu v tom smyslu, ze srigi mel otazku technickou a ja spis filozofickou. Zalozil jsem tedy nové vlákno a prípadné odpovedi k memu horejsímu dotazu prosím smerovat tam.

P.S. Omlouvam se za chybejici diakritiku, mam zatim zel jen nemeckou klavesnici. (V mem predchozim prispevku jsem kopiroval jednotlivá pismenka s diakritikou pomoci Strg+C a Strg+V, ale to je, prosím o shovívavost, opravdu na mrtvici.)
panther
Profil
Petr ZZZ
Priznám se, ze jsem nad vlastním vláknem premýslel, ale nechtel jsem téma trhat. Mel jsem za to, ze u temátu zustávám.
původní dotaz zněl, jak udělat pevnou šířku, nikoliv porovnávat rozdíly mezi layouty..

Každopádně si s tím nemusíš lámat hlavu, nic se neděje, život jde dál ;o)
docc11
Profil
Zdravím,
zkusil jsem šířku nastavit podla rad nahoře, ale nefunguje. furt se mi to roztahuje na celou stránku. Používám rámy.
respektive zuzilo se to na treba tech 700 pixelu, ale je to zarazeneno vlevo, i kdyz dam text-align:center
jak to hodim na stred vsechno?
diky
ZKusíte mi někdo prosím poradit?
díky
Bubák
Profil
docc11
Nepoužívej rámy: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=86644
docc11
Profil
chm. no to sice je pekne, ale ramy splnuji to co potrebuji, tzn pevne menu a obrazek, a v druhem "okne" plovouci text promenej...
zkusim to jeste procist
Bubák
Profil
Tak zkus aspoň pro začítek použíi INFAME pro vložení menu.
www.jakpsatweb.cz/include.html#iframe
docc11
Profil
ok, dekuji kazdopadne za reakci a za snahu pomoci!
prozatim jsem to vyresil jednim ramem nad temi odstatnimi, ale na tohle se podivam.
dekuji!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0