Autor Zpráva
camo
Profil *
Prosím vás nevie mi niekto povedať, čo sa to deje s odstavcom navrchu tejto str. http://camo.tym.sk?
Nech mu nastavím padding, alebo height, aký chcem, nikdy ho nezobrazí celý. Dával som mu väčší padding, aby sa text odspodku posunul vyššie a nič. Potom som menil výšku celého bloku a akoby vôbec nereagoval. Dúfam, že to nebude nejaká hlúposť aj keď mám silný pocit, že to je skutočný dôvod.

No a ešte si neviem rady s tými odkazmi. Dávam ich do bloku, ktorý má text-align:center,ale úplne ho ignorujú. Tiež som im nastavil padding 38 odspodu, ale sú ako hluché.
Sémantickosť a ostatné moje nemožnosti si prosím vás nevšímajte. Dík za rady. Float som tam dopĺňal až potom. Hneť to zmažem.
camo
Profil *
Horizontálne centrovanie mám už vyriešené, bol to ten float ,už len to vertikálne a ten overflow ak môžte prosím vás pozrite sa mi nato.
camo
Profil *
Mám ťažký problém: Vertikálne centrovanie odkazov na lište sa mi podarilo, ale vôbec nechápem ako. Totiž lišta má height 100px, v nej je div s odkazmi s font-size 24px. Ale ak dám padding 38 0 38 0 aby som odkazy vycentroval sú posunuté. Skúšal som teda padding 13 15 38 15 a ten záhadne funguje, a ja nechápem?! Môže mi to niekto prosím vás visvetliť?

Overflov som tiež ešte nespojazdnil, stále tam ten text nieje celý ani spodný padding 20 20 50 20

No a nakoniec pribudol problem s onmouseover="this.style=´visibility:visible´;" na liste. To bol len taký momentálny nápad a nefunguje mi to.

Dík za rady!
camo
Profil *
Tak ten problem s centrovanim odkazov stále neviem pochopiť. A ten overflow už vôbec nie. Na klasických monitoroch sa obsah trochu nahrnie k sebe kôli tomu že je percentuálne udávaná šírka, to nech vás nerozčuluje, nestihol som to prispôsobiť, robím to na obrazovke 1680*1050. A čo poviete na ten nápad s clonou?
camo
Profil *
Nezhodnotí to už niekto tak, že som už za svoje chyby zaplatil dostatočne a nezmeníte svoj postoj? Ja robím čo sa dá.
camo
Profil *
Tak ma už zrušte a dajta mi tým najavo, že nepatrím medzi ľudí, alebo mi s tým už pomôžte.
Str4wberry
Profil
Reakce na cama:
Tak ma už zrušte a dajta mi tým najavo, že nepatrím medzi ľudí, alebo mi s tým už pomôžte.
Když Ti někdo neodpovídá, mohou za ti zpravidla dvě věci. Buď prostě nikdo nezná odpověď na daný problém, nebo je problém špatně (či nepřehledně) popsán.

onmouseover="this.style=´visibility:visible´;" na liste. To bol len taký momentálny nápad a nefunguje mi to.
Mělo by to, myslím, být takto:
onmouseover="this.style.visibility = 'visible';"


Skúšal som teda padding 13 15 38 15 a ten záhadne funguje, a ja nechápem?!
Zřejmě se Ti podařilo trefit padding tak, že se to zobrazuje uprostřed.

Ostatní moc nechápu, ale zkus raději web skládat běžným způsobem, ne absolutním pozicováním.
camo
Profil *
Str4wberry


OK. Aspon niekto 8>). Teda pozicovanie nieje zvyčajný spôsob riešenia?

Len stále nechápem prečo nefunguje ten padding: 38 0 38 0 . ten mi vrta v hlave najviac. Aj ked aj ten overflow je viac než dosť.

A na ten onmous. som prišiel tak, že ak sa zapisuje onmouover="this.src=´... tak že by mohlo fungovať aj onmous="this.style="....tak som chcel meniť aj viac vlastností naraz. ale
skôr než nevyriešim ten padding a overflow, to nemá cenu.
Str4wberry
Profil
Odpovídám camovi:
Teda pozicovanie nieje zvyčajný spôsob riešenia?
Není. V praxi se to používá poměrně výjimečně, a to v případě potřeby něco někam „netradičně“ umístit (nebo když je žádoucí, aby hlavní obsah byl v kódu před vším ostatním — jako na JPW). Rozhodně tak nestavět layout stránky. Problém je totiž v tom, že vlivem absolutního pozicování je element vyjmut z toku dokumentu, což nese podstatné nevýhody, kdy se jednotlivé prvky webu vzájemně neovlivňují.

Len stále nechápem prečo nefunguje ten padding: 38 0 38 0
Však už jsem psal, že ses pravděpodobně trefil do hodnot, které dosáhly kýženého efektu.

Aj ked aj ten overflow je viac než dosť.
A jaký je problém s overflow? Předpokládám, že je na vině zas to absolutní pozicování.

Je potřeba na to jít jinak. Celá stránka bude v jednom <div>u, který bude centrován, ve kterému bude další <div> (s overflow: auto a nastavenou výškou) pro uvítání. Pod tím odkazy. A následovat bude další <div> (s position: relative), do kterého absolutně napozicuješ ty obrázky. Relativní pozice nadřazeného <div>u Ti poslouží pro určení absolutních pozic jednotlivých obrázků, tady je pro dosažení shodného zobrazení absolutní pozicování namístě.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0