Autor Zpráva
Cup
Profil
Dobrý den ... rozhodl sem se vyzkoušet si něco s mod rewrite ... dělám s tímto modulem poprvé a jaksi mi něco nejde jak bych chtěl


v .htaccess mám

RewriteEngine on

RewriteRule clanek/(.*)$ ./index.php?read=$1 [QSA] // toto mi funguje


RewriteRule (.*/)$ ./index.php?page=$1 [L,QSA]

// toto ne ... kdyz zadavam dalsi polozky v menu tak se mi url dostava hloubeji do "adresaru" v menu mam <a href="O-webu/" ...

a kdyz na to zmáčknu vícekrát tak se mi url vyvíjí takto ... www.example.com/O-webu/O-webu/O-webu ..... a furt pryč ... poradte

prosím jak tomu zamezit ... jistě je to něco jednoduchého ale nevím co :) děkuji Cup
Pajah
Profil
Co takhle:

RewriteRule ^([^/]+)$ index.php?page=$1 [L]


Popřípadě:

RewriteRule ^([0-9-a-z-A-Z]+)$ index.php?page=$1 [L]


EDIT: Ty odkazy řešte takto: <a href="/o-webu">O webu</a> (lomítko na začátku)
Cup
Profil
jo ... díky ... sice sem to původně chtěl s lomítkem na konci /O-webu/ ale ja to nejak oželím
Cup
Profil
jeste mam dalsi problem když mám v url například

/clanek/456/Libovolny-clanek/


tak se při pokusu o přejítí na stránku "O-webu" dostávám opěd do situace že se URL dostává huboko do adresáře

/clanek/456/Libovolny-clanek/O-webu

Pajah
Je to těma lomítkama já vím ale nevíš jak ten první problém vyřešit aniž bych musel nepoužívat lomítka?
Pajah
Profil
Leda používat absolutní adresy, tj. <a href="http://tvujweb.cz/o-webu">O webu</a>.
Steeta
Profil *
staci pouzivat adresy od zacatku webu.. tzn. <a href="/o-webu/">O webu</a> nebo <a href="/clanek/456/Libovolny-clanek/">Libovolny clanek</a> a melo by to fungovat..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0