Autor Zpráva
Petr05
Profil *
Dobrý den , dá se udělat to , aby stránky nabíhaly postupně ( např . nejdřív postranní menu , poté až obsah ) ?
panther
Profil
Petr05
pokud nemáš tabulkový layout, web nabíhá postupně podle toho, jak máš po řadě za sebou napsané elementy v HTML souboru.
Nox
Profil
Zařaď je v té posloupnosti v kódu, pokud myslíš načítání
Pokud myslíš pouze vizuálně, tak...stejně - k čemu je dobré? pro uživatele mi to moc dobré nepřijde, nejlépe ať je vidět vše hned, ne?
Petr05
Profil *
panther
Já mám stránky tovřené pomocí div elementů ( doufám , že jsem nenapsal úplnou kra**n* :-) ) . A i přesto , že je nejdříve kod postranního sloupce a až poté kod obsahu , tak stejně nabíhá vše najednou .


Nox
No nejlepší je vidět vše hned , ovšem když je na stránce např . 70 obrázků ( sice formou 4kb zmenšenin ) a přitom zárověn nabíhá , několik obrázků jako pozadí na menu , tak do docela otravuje , lepší je mít nejdřív hotový sloupec pozadí a až poté postupně nabíhající obrázky obsahu .
Nox
Profil
Petr05
To se moc ovlivnit nedá, ale 280kB není moc, chvilku počkaj a pak už to bude v cachi a vykreslí se hned...
Petr05
Profil *
Nox
OK , ale když si to budou chtít prohlížet další návštěvnící , kteří to v cachi nemají , tak jim to bude nabíhat dlouho , to to orpavdu nejde nějak ovlivnit ?
Nox
Profil
Petr05
Podle mě ne, možná dát na začátek elementy skryté přes css přes visibility hidden do elementu se zanedbatelným rozměrem a overflow:hidden,
v pořadí jakým chceš, ale spíš to nedoporučuju, je to divný (tenhle postup)

Kdo má tak pomalý net, tak je na to podle mě zvyklý, že stránky prostě nějakým způsobem chvílu nabíhají
Jinak cache je samozřejmě (v této oblasti) lokální a vztahuje se ke každýmu člověku zvlášť
ninja
Profil
Petr05: u obrazku na pozadi nastav podobnou barvu, vsem normalnim oibrazkum nastav sirku a vysku. Pak si postupneho docitani obrazku ani nevsimnes.

A ano, vetsina prohlizecu nacita obrazky na pozadi jako jedny z poslednich, protoze jsou nejmene dulezite.
Bubák
Profil
ninja
Jsou na to nástroje, ale neměl jsem tu potřebu zjišťovat, takže si myslím, že u běžné stránky prohlížeč napřed načte HTML, pak dá do fronty (počet současně zpracovávaných požadavků je omezen), co na stránce našel (CSS a obrázky), teptve až když čte CSS, tak zařazuje do fronty obrázky pozadí.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0