Autor Zpráva
Lenkaaa
Profil *
Ahoj,
tvořím fixní layout a chci se zeptat, jaká je ideální šířka? Mně osobně se líbí šířka 800px, je taková akorátní...

A ještě takový stupidní dotázek pro mne, jakožto laika. Když nastavím šířku layoutu na 800px, tak se mi to (na mé širokoúhlé obrazovce) bude zobrazovat stejně, jak u někoho, kdo má malou obrazovku? Mu se to jen zmenčí? Jde mi o to, jestli to u někoho nebude velké, do očí bijící a u někoho malinké, sotva viditelné.

A ještě do třetice všeho dobrého... Když si dle vlastní fantazie vytvořím návrh na layout a "rozdělím" ho. Najdu někde návod, jak to dát na web? Lze, aby se ten prodstřední díl zvětšoval v závislosti na množství textu?

Všem moc díky za "nakopnutí" správným směrem, rady, typy, odkazy. Dík ;-)
panther
Lenkaaa
chci se zeptat, jaká je ideální šířka?
není.

Dnes se tvoří převážně pro 1024 x ..., takže kolem 960px - 980px bych ti doporučil - záleží na obsahu, počtu sloupců aj., aby nebyly dlouhé řádky - pokud bude jeden sloupec, může být i 800px dostačujících.

Když nastavím šířku layoutu na 800px, tak se mi to (na mé širokoúhlé obrazovce) bude zobrazovat stejně, jak u někoho, kdo má malou obrazovku? Mu se to jen zmenčí?
Na nižším rozlišení to bude přes celou šíři monitoru, kdežto ty budeš mít na vyšším rozlišení po stranách volné místo. Ale to si můžeš sama zkusit - zmenši si okno prohlížeče a uvidíš, co bude dělat stránka :-)

Když si dle vlastní fantazie vytvořím návrh na layout a "rozdělím" ho.
bohužel nevím, co si představit pod pojmem: „rozdělím ho“.

Najdu někde návod, jak to dát na web?
např. TotalCommander či jiný program podporující FTP. Více se dočteš třeba na JPW.

Všem moc díky za "nakopnutí" správným směrem, rady, typy, odkazy. Dík ;-)
Snad ti to aspoň trochu pomůže a nemáš zač :-)

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: