Autor Zpráva
Nodon
Zdravím, začal jsem psát web v HTML, bohužel hned poté co jsem začal naskytlo se pár problémů:

1.Pro web jsem se rozhodl použít iframy, takže by nadpis, menu i obsah mělo samostaný iframe.Zakálaz jsem rolování ale v IE se prostě pojákoli změně v HTML kodu objeví tažníky ale po obnovéní zde už nejsou. Čím to?Aby se to na všech monitorech zobrazovalo stejně jsem nastavil velikos iframu v %.Takže to výchází vždy akorát přes celou obrazovku.Většina webu je vycentrována do středu do nějakého xx rozlíšení a zbytek poozadí, ale pro iframy by možna bylo lepší aby to zůstalo tak.S tabulkovým layoutem to moc neumím protože jak jsem četl u tebulek můžeš šířku buňky nastavil jen doporučenou a výšku řádku jen minimální a už vůbec ne v procentech takže by se někdy zobrazovalo maly jinde velky....To je snad všechno na co jsem si ohledně iframu vzpoměl

2.Druhý problém je v pozadí vždycky vidím jak je na stránce pozadí např je nehoře třeba nějak barva ta se postubně mění na nějaký odstín a pak se ten odstín prodlužuje ze stránkou.Jak toho docílit?

3.Tohle je projekt do kroužku na zopakování HTML a css by zde mělo být užité jen minimálně, ale nebráním se mu ale nechcu aby projekt který měl být v HTML byl z 90% v css..

Předem děkuji za odpovědi
tiso
Nodon - k čomu je dobré opakovanie takéhoto html?
panther
Nodon
1.Pro web jsem se rozhodl použít iframy
začni se hned od začátku učit používanější metody - rámy maí nevýhody, tabulkové layouty taky - koukni se třeba na Interval.

2.Druhý problém je v pozadí vždycky vidím jak je na stránce pozadí např je nehoře třeba nějak barva ta se postubně mění na nějaký odstín a pak se ten odstín prodlužuje ze stránkou.Jak toho docílit?
obrázek, na kterém je ten gradient, široký pár pixelů a opakuje se vedle sebe.

CSS:
body {background: #000 url('images/gradient.png') repeat-x;} třeba

CSS vlastnost background

3.Tohle je projekt do kroužku na zopakování HTML a css by zde mělo být užité jen minimálně, ale nebráním se mu ale nechcu aby projekt který měl být v HTML byl z 90% v css..
HTML a CSS spolu úzce souvisí a to tak, že jedno bez druhého nejde.

HTML obsahuje obsah a jeho strukturu, CSS udává, jak jednotlivé prvky na stránce budou vypadat - určuje se jím vzhled.
Bubák
jak jsem četl u tebulek můžeš šířku buňky nastavil jen doporučenou a výšku řádku jen minimální a už vůbec ne v procentech takže by se někdy zobrazovalo maly jinde velky...
Nevím, kde jsi to četl, ale zkus raději číst kvalitní zdroje, procenta fungují.
Do kroužku, kde se dnes učí tabulkový layout, bych dětem zakázal chodit.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: