Autor Zpráva
Jan Nejedlý
Profil
Ahoj,

Měl bych prosbu. Mám kód, který zajišťuje posouvání objektů do určité strany a po najetí kurzorem na objekt se posun zastavý. ale kód který mám není zrovna nej a SEO kontroly mi v něj vyhazují chybu:
Line 175, Column 77: element "marquee" undefined.

…='this.stop()' onmouseout='this.start()'>



You have used the element named above in your document, but the document type you are using does not define an element of that name. This error is often caused by:

* incorrect use of the "Strict" document type with a document that uses frames (e.g. you must use the "Frameset" document type to get the "<frameset>" element),
* by using vendor proprietary extensions such as "<spacer>" or "<marquee>" (this is usually fixed by using CSS to achieve the desired effect instead).
* by using upper-case tags in XHTML (in XHTML attributes and elements must be all lower-case).


Chtěl bych vás tedy požádat o pomoc, jak tento kód upravit, aby měl stejné funkce, ale byl správný.

<marquee direction="left" onmouseover='this.stop()' onmouseout='this.start()'>
Kód objektu
</marquee>



Děkuji
grimword
Profil
Marquee v "oficiálním" HTML vůbec neexistuje, takže jediný způsob, jak to bude validní, je vyhodit marquee.
je to reakce na dotaz, který se řešil v tomto threadu
Nox
Profil
Edit: aha, ono to vlastně naznačuje i text... marquee není oficiální tag, ale pokud vím, tak jiný tag pohyb písma nezajišťuje
- ikdyž obecně používat jezdící písmo je špatný nápad - takže leda dát jiný tag a toto naskriptovat v javascriptu
Joker
Profil
Jan Nejedlý
V oficiální HTML specifikaci žádný prvek <marquee> není, takže při jeho použití bude validace házet chybu vždycky.

edit: njn, moc pomalu :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jana Nejedlého:
kód který mám není zrovna nej a SEO kontroly mi v něj vyhazují chybu
Co prosím? Jaké SEO kontroly? Validita nemá nic společného se SEO, ladíš kód podle nějaké ptákoviny.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0