Autor Zpráva
goromir
Zdravim, robim si teraz projekt so strasnym poctom html a mam jednu zmenu v kazdom subore. Som zaciatocnik a tak neviem ako to urobit hromadne pre kazdy subor. Nevie niekto poradit podrobnejsi navod? Dakujem. (Dreamweaver)
bohyn
goromir
V dialogu nahrazovani mas moznost si vybrat kde vsude to chces nahrazovat. Pokud si pamatuju dobre tak mas moznost: vyber/cely soubor/oznacene soubory/vsechny soubory
goromir
hm... v selection mi taketo moznosti nedava...alebo som niekde inde? hovorim...som zaciatocnik...
bohyn
goromir
klavesova zkratka CTRL+R
goromir
Hm... asi je to nad moje možnosti...vypíše, že až po zadefinovaní dokumentu, nepozná niekto jednoduchší spôsob?
charlie22
Profil *
..jestli myslíš vyměnit jeden kód za druhý, tak Ctrl+F Find and Replace v Menu Edit (česky Úpravy) btw(Ctrl+R ve DW nic není)..
goromir
...myslím tým, že by som potreboval do cca. 50tich stránol jedného projektu vlozit cca. 5 viet na to iste miesto v kazdej stránke a teraz uz aj v tych 50tich stránkach zmeniť jeden nazov z menu na iny...
daavid
Profil *
aj ja by som to potreboval vediet tiez mam dreamweaver 8 tak napiste pls kto to vie
Plaváček
daavid

V menu:

Edit - Find and Replace a vybereš si buď Folder.. nebo Entire Current Local Site, pokud máš Site definovanou. Pak se rozhodneš, zda chceš měnit jenom Text (případně Advanced Text), nebo i Source Code a správně si to nastavíš.

Pozor, je dobré si udělat zálohu upravovaných souborů před zákrokem, protože pokud měníš text nebo zdrojový kód v adresáři, neexistuje už návrat zpět.
daavid
Profil *
ok skusim dik za odpoved
daavid
Profil *
Som len zaciatocnik tak nejako sa mi to nedari spravit.Existuje nejaký jednoduhsí spôsob?potrebujem hromadne posunut jeden banner
Bubák
daavid
Nebude lepší upravit CSS?
goromir
No mne uz to cez Edit - Find and Replace ide celkom fajn, treba sa s tym pohrat na nejakom priklade a nie na projekte, kde mozes nieco pokaslat. Nepoznate nejaky web, ktory je cieleny na pouzivatelov Dreamweaveru?
jrm
goromir
http://adobe.digitalmedia.cz/produkty/adobe-dreamweaver/
http://www.flash.cz/portal/forum-list.aspx?f=8
Carloss
Profil *
Ahoj,

nemohu přijít na to, proč mi Dreamweaver nedokáže vyhledat celý kus kodu, řádek, tag, slovo to je ok, ale celu kus najít mi hlásí že nenalezeno a přitom tam je. Umí tedy hledat celé části kodu?
Příklad.
<a href="/konference-ceny-vse/">Ceník<span></span></a>
<a href="/konferencni-balicky/">Konferenční balíčky<span></span></a>
<a href="/konference-kapacita/">Kapacita<span></span></a>
TOHLE NENAJDE
a toto NÍŽE ANO
<a href="/konference-ceny-vse/">Ceník<span></span></a>

Díky za pomoc
jrm
Označ kus kódu a dej CTRL+F. Kód se ti přesune do okna pro hledání (i víc řádků), zvol akci jak a kde hledat. Pak jen klik na tlačítko NAJÍT VŠE.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: