Autor Zpráva
ethan
Profil *
Kamarád potřebuje jazykovou verzi svých stránek v ruštině. Ve MS wordu mám ruské texty, ale netuším, jak je nabušit do HTML. Jak do toho?
Honza Hučín
Jsou dvě možnosti - použít kódování stránek, které podporuje azbuku, tuším windows-1251, anebo psát každý znak pomocí zápisu unicode znaku (&#nnnn;).
Ta druhá možnost je značně pracná, pokud nemáš nějaký nástroj na konverzi. Hodí se spíš na stránky, které jsou v normálním kódování (iso-8859-2 nebo windows-1250) a je potřeba do nich dopsat jen pár znaků v ruštině.
Avizuji, že příští týden zveřejním ve svém blogu tabulku azbuky a asi i dalších abeced. Mám to už připravené, dám sem odkaz.
Tomik
Tak si mě předstih Honzo pravě jsem to psal. No kdo pozdě chodí ...
ethan
Profil *
Díky za radu. Pokud překopíruji text z MS Wordu na Front Page, překpírujete se to jako unicode znaky (&#nnnnn;). To je dost nepříjemné, neboť nejsem schopen vůbec rozeznat, co jsem vlastně zkopíroval. Pokud se to pokusím překopírovat přes notepad, změní se mi azbuka na podivné bláboly. Jde nějak zařídit, aby se mi i ve Front Page zobrazovali znaky azbuky (těch textů je totiž na stránce docela dost).
Honza Hučín
Odkaz na slibovaný článek o azbuce:
http://suplik.petnik.cz/index.php?cl=267

Ad ethan: nepomohlo by si nastavit celé Windows do ruštiny?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.