Autor Zpráva
Tomas Sla
Profil
Ahoj,
potřeboval bych poradit jak docílím toho, že mi soubor vypíše produkty v abecedním pořadí? Tedka mi ho vypíše podle id což je podle toho kdy jsem ho zapsal do databáze... Stáhnul jsem si totiž na internetu inventární systém, ale ten to nedělá a při představě desítek produktu v ne-abecedním pořadí se mi ježí vlasy... Našel jsem místo kam by se měl příkaz implementovat, ale nejsem schopen ho najít :( je to soubor s příponou .xml

===========================================================
<fields>

		<_count header="No" suffix="." width="25" align="center" />

		<product_name align="left" header="Name" />

		<product_number align="center" header="Number" />

		<product_count align="center" type="sql" header="Count">

			<sql>

				<vars>

					<table import="$this->tables[transactions]" type="eval" />

					<product import="product_id" type="field" />

				</vars>



				<query>SELECT sum(trans_inventory) FROM {TABLE} WHERE trans_product='{PRODUCT}'</query>

				<field>sum(trans_inventory)</field>

			</sql>



		</product_count>



	</fields> 

=====================================================
stránky k produktu jsou:
http://www.inventory-management.org/

Díky moc Tomáš
KGW
Profil
Zkus za SELECT dát ORDER BY něco.
Tomas Sla
Profil
<query>SELECT sum(trans_inventory) FROM {TABLE} ORDER BY product_name DESC WHERE trans_product='{PRODUCT}'</query>


zkouším to takhle a nic :( je dobře syntax? nebo mám špatně proměnou? díky moc za radu
Kajman_
Profil *
je dobře syntax

Ne.

SELECT sum(trans_inventory) FROM {TABLE}  WHERE trans_product='{PRODUCT}' ORDER BY product_name DESC
Kajman_
Profil *
Ale ono to vrátí jen jeden řádek, taky k řazení nedochází. To máte někde jinde.
Tomas Sla
Profil
Tak ikdyž jsem opravil syntax tak nic... Já si nejsem jistý kde jinde by to mohlo být, je tady spousta jiných souborů ale stejně připadá že to patří sem... podívám se i jinam...
Tomas Sla
Profil
Bohužel jsem nikde nenašel kde jinde by k řazení mohlo docházet...

Nedá se nějákým příkazem v mysql přenastavit hodnoty id podle abecedy u produktu ??? že bych prostě nechal přeházet id (podle toho jak to tam bylo vloženo) podle abecedy u názvu produktu?
Tomas Sla
Profil
super vyřešeno, a opravdu hledal jsem špatně i když ne moc daleko. pomohl mi jeden uživatel "Crono" na jiném foru :

V súbore sqladmin.php je na 124, riadku niečo ako:

  $items = $this->db->QuerySelectLimit($this->tables[$this->forms["forms"]["list"]["table"]],"*","",(int) $_GET["page"],$this->forms["forms"]["list"]["items"]);

zmeň to na

 $items = $this->db->QuerySelectLimit($this->tables[$this->forms["forms"]["list"]["table"]],"*","",(int) $_GET["page"],$this->forms["forms"]["list"]["items"], TRUE, $this->forms["forms"]["list"]["order_by"], $this->forms["forms"]["list"]["order_dir"]);


Potom budeš mocť do súborov forms/user/products/list.xml a forms/admin/products/list.xml pridať "<order_by>product_name</order_by>" (napr. za <items>25</items>).


a opravdu to funguje... děkuju všem co se mi snažili pomoc....

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0