Autor Zpráva
Georgem
Profil
Prosím o vysvětlení: Mám stránku s tabulkou a v jedné z buňek je iframe, chtěl bych aby se velikost height měnila podle obsahu tak, aby tam nemusel byt scroolbar a poslední řádek obsahu by byl těsně nad koncem rámu(nenapadlo mě jak jinak to vysvětlit, omlouvám se), je to možné(prosím jak)? Nebo musím použít něco jiného? Děkuji.
Matthew
Profil
Myslím, že by sa to dalo javascriptom nejako takto: tej bunke tabuľky pridáš atribút napr. id="bunka" a ifram-u napr. id="iframe"; potom do body dáš atribút onLoad="document.getElementbyId("iframe").height = document.getElementbyId("iframe").height;"

Je dosť možné, že to nebude fungovať, v tom prípade skús nahradiť .height .style.height alebo skúšaj 2x = alebo iné veci. Ja s tabuľkami vôbec a s iframami málo robím, takže neviem, ako to dopadne...
Georgem
Profil
Jo diky, vyzkousel jsem to, ale nefunguje to. Druhou moznost jsem moc nepochopil teda... Jestli by to slo jinak vysvetlit?
Yuhů
Profil
to, co napsal Matthew není moc funkční. Hlavně bych tu akci ale zkusil provést zevnitř toho iframu, nikoli z hlavního dokumentu. Potom bych do stránky v iframe vložil na konec toto:

<script>
top.document.getElementbyId("iframe").height = document.body.height;
</script>

ale taky nevím, jestli by to fungovalo. Tyhle hrátky s iframy jsou dost velká magie. A zbytečná magie, obvykle se to dá elegantněji řešit v PHP pomocí include, když jsou potřeba takovéhle šílenosti.
Leo
Profil
Je to jeste o to horsi, ze ne vzdy je document.body definovany, zalezi hodne na DOCTYPE, Leo
Georgem
Profil
Tak se mi zdá, ze jsem tady asi spatne...:-(, no dekuji vam za snahu a vyzkousim to...
Plaváček
Profil
Jsi tu dobře, ale jsou prostě věci, které dost dobře udělat nejdou, už ze samotné podstaty elementu iframe, který zobrazuje obsah úplně jiné stránky.
sed
Profil *
ahoj jak můžu dát scroolbar bo buňky tabulky?protože se ta buňka podle obsahu furt rozšiřuje(do výšky)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0