Autor Zpráva
swosh
Profil
Jak se zbavit otravného blikání při najetí na hover menu v okraji aktivního pole u linků v dolní části(druhé kategorie)? (na okraji odkazu, tam, kde je hranice mezi odkazem a jiným polem) Dráždí to oči, není to příjemné to přeblikávání. Pošlu zdroják jen toho menu

CSS

div.menu {
position: absolute; left: 150px; top: 233px; z-index: 3; background-color: #F99BCD; height: 64px; width: 759px; white-space: nowrap; margin: 0px; padding: 0px;
}

.menu ul {
list-style-type: none; margin: 0px 0px 5px 0px; padding: 0px; width: 759px; height: 100%; margin-top: 7px;
}

.menu li {
float: right; margin-right: 25px;
}

.menu a {
color: Black; font-weight: bold; text-decoration: none; font-family: Verdana; cursor:pointer; height:2em;
}

.menu table{
position:absolute;
border-collapse:collapse;
right:0;
top:0;
}
.menu li a{
background-color: #F99BCD; float: left; /*zjisti jestli je to nutny, kdyz je to u .menu li...diky tomu left drzi pohormade IE, nevim, ale proc*/height:2em;
}

.menu li a:hover, menu li:hover a /*u stu je i tohle .menu li:hover > a dle me stejny, asi kvuli lte IE6*/
{
color: White; margin-top: 2px;
}


.menu ul ul {
margin-top: 5px; visibility: hidden; position: absolute; right: 0px; top: 25px;
z-index: 4; background-color: #F99BCD; height: 25px; width: 749px; color: Black; display:block;
}

.menu ul li:hover ul, .menu ul a:hover ul {
visibility: visible;
}

.menu ul li:hover ul li, .menu ul :hover ul li a {
display: block;
}
.menu ul ul li:hover, .menu ul ul a:hover {
margin-top: 2px;height: 20px;
}

HTML

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">

<html>
<head>
<title>menu</title>
<link rel="stylesheet" href="menupeta.css" type="text/css"></link>
</head>

<body>

<div class="menu">
<ul>
<li><a href="cv.html" title="cv">cv<!--[if IE 7]><!--></a><!--<![endif]-->
<!--[if lte IE 6]><table><tr><td><![endif]-->
<ul>
<li><a href="cv.html" title="cv">cv</a></li>
</ul>
<!--[if lte IE 6]></td></tr></table></a><![endif]-->
</li>




<li><a href="music.html" title="music">music<!--[if IE 7]><!--></a><!--<![endif]-->
<!--[if lte IE 6]><table><tr><td><![endif]-->
<ul>
<li><a href="music.html" title="music">music</a></li>
</ul>
<!--[if lte IE 6]></td></tr></table></a><![endif]-->
</li>

<li><a href="index.html" title="free art">art<!--[if IE 7]><!--></a><!--<![endif]-->
<!--[if lte IE 6]><table><tr><td><![endif]-->
<ul>
<li><a href="t-shirts.html" title="t-shirts">t-shirts</a></li>
<li><a href="handmade.html" title="handmade">handmade</a></li>
<li><a href="logos.html" title="logos">logos</a></li>
<li><a href="graphics.html" title="graphics">graphics</a></li>
<li><a href="visualart.html" title="visualart">visualart</a></li>
<li><a href="index.html" title="free art">free art</a></li>
</ul>
<!--[if lte IE 6]></td></tr></table></a><![endif]-->
</li>


</ul>
</div>


</body>
</html>
Werewolf
Profil
Obávám se, že nijak...
SwimX
Profil
swosh
To menu je taková čuňačina. Není tak těžké napsat hover menu pro všechny prohlížeče (a bez těch podmíněných komentářů) viz http://css.interval.cz/clanky/hover-menu/ jenom pro IE6 a nižší je potřeba hover htc (je to tam popsáno)
swosh
Profil
Obávám se, že nijak...
Takže na to budu muset jít jinak. Menu přes javascript nebo php takhle blbnout nebude?

SwimX
Mě se právě líbilo, že to de i jinak :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na swoshe:
Menu přes javascript nebo php takhle blbnout nebude?
Bude-li JS dobře napsaný, tak blbnout nebude.
A přes PHP určitě blbnout nebude.
Bubák
Profil
SwimX
To se tady snažíme swoshovi vysvětlit už poněkolikáté.
swosh
Profil
Jak se zbavit blikání u menu?
nevím proč vám furt vadí, že to de i jinak než přes htc. Co je na tom htc o tolik lepšího? Mi nikdo nevysvětloval. Já už stejně budu kašlat na IE6. To maj jen lidi ve firmách a na úřadech :) žádnej můj známej né. A až to budu umět skvěle :), tak IE6 nebudou mít ani v těch nehybnejch mološích.

BTW:Mám v plánu se učit teď PHP

Jinak samozřejmě děkuju za odpovědi :) je to tu skvělá stránka
SwimX
Profil
swosh
Mám v plánu se učit teď PHP
toe dobře :)

Já už stejně budu kašlat na IE6. To maj jen lidi ve firmách a na úřadech :)
myslím, že ho využívá i třeba Plaváček. Pořád ho má dost lidí, a když to tvoje nepřehledné komentářové menu nefunguje, a to s htc na intervalu funguje, pak možná to, bude ta vychytávka :)
swosh
Profil
Moje menu s komentářema funguje....mě vadí jen, to blikání, když najedu kurzorem na okraj odkazu druhé kategorie....jinak je fajn.

http://siliconpoem.eu/
Caviár
Profil *
Moje menu s komentářema funguje....mě vadí jen, to blikání, když najedu kurzorem na okraj odkazu druhé kategorie....jinak je fajn.
http://siliconpoem.eu/
Mně nic nebliká teda .... a mám IE6
habendorf
Profil
SwimX
To menu je taková čuňačina. Není tak těžké napsat hover menu pro všechny prohlížeče

Já mu to taky říkal, ale marně.
panther
Profil
swosh
A až to budu umět skvěle :), tak IE6 nebudou mít ani v těch nehybnejch mološích.
s tímhle ignor-přístupem se nikdy skvěle nic nenaučíš ;-) Měl bys poslouchat Radu starších a zkušenějších.
swosh
Profil
Tak už jsem na to přišel čím to je

.menu li a:hover, menu li:hover a /*u stu je i tohle .menu li:hover > a dle me stejny, asi kvuli lte IE6*/
{
color: White; margin-top: 2px;
}

.menu ul ul li:hover, .menu ul ul a:hover {
margin-top: 2px;height: 20px;
}
[b][/b]

Ty marginy za to mohly

PS:Už to mám s hover.htc a bez podmíněných komentářů. Bylo to vlastně jednodušší, ale jen asi tak způlky vím, co se tam děje
habendorf
Profil
PS:Už to mám s hover.htc a bez podmíněných komentářů. Bylo to vlastně jednodušší, ale jen asi tak způlky vím, co se tam děje

Je to jednoduché. Na onmouseover, kdy normální prohlížeče aktivují pseudotřídu :hover, tento htc přiřadí elementu normální třídu .hover.

Takže v css pak budeš mít třeba

.neco:hover {}

a pro IE lte 6

.neco{
behavior: url('./scripts/hover.htc');
}
.neco.hover {}
swosh
Profil
Díky za radu, ale mě to normálně funguje, takhle to chápu, co to děla v css, ale ty jednotlivý funkce v js neznám. Teď to neřeším. K tomu se dostanu a snad i najdu sám pozdějc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0